Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

500+ (raczej) nie do ruszenia

(5)
Wprowadzając program 500 plus, PiS jako pierwszy pokazał przeciwnikom, że wszedł w posiadanie politycznej broni atomowej. I że nie zawaha się jej użyć. Reszta sceny politycznej będzie się musiała do tych nowych reguł dostosować. Bo nic już w polityce nie będzie takie jak przed 500 plus.
 • 2017-03-06 14:00 | jakowalski

  Jak by nie było, to 500+ było skutecznym ciosem w opozycję

  Każda partia, która odebrać by chciała te 500 zł, szczególnie najuboższym, skazuje bowiem siebie na klęskę w wyborach, i co ważniejsze, liberałowie nie mają po tym pomyśle już szans na objęcie władzy w Polsce, chyba ze wyrzekną się oni liberalnej ideologii, a więc przestaną być liberałami. I choćby tylko za to, za odsunięcie od Polski widma kolejnych liberalnych rządów, Nadprezes Jarosław przejdzie do historii jako wielki reformator i zbawca Polski.
 • 2017-03-06 17:58 | Aspiryna

  Re:500+ (raczej) nie do ruszenia

  A co "jakowalski" sadzi o tym, ze PiS "500+" rozdaje takze tym najbogatszym?

  P.S.
  "Nadprezes Jarosław przejdzie do historii jako wielki reformator i zbawca Polski." Rozumiem, ze to tylko (niezbyt dobrego gatunku) dowcip.
  Niestety, zbyt czesto wscieklosc i pospolita msciwosc przeslaniaja
  PiS-owskiemu wodzowi rozum!
 • 2017-03-10 13:58 | Hmm?

  Re:500+ (raczej) nie do ruszenia

  @Aspiryna:
  A co "jakowalski" sadzi o tym, ze PiS "500+" rozdaje takze tym najbogatszym?

  Nie mogę wypowiadać się za jkowalski, ale ja sądzę, że największym diabłem współczesności jest polityka przywilejów dla różnych grup, wprowadzająca podziały społeczne. Co złego w prawie równym dla wszystkich?
 • 2017-03-21 12:40 | kulik86

  Re:500+ (raczej) nie do ruszenia

  wygląda to tak, że wzięli pieniądze jednych żeby kupić głosy wyborcze drugich
 • 2017-06-27 08:56 | Martin L

  Re:500+ (raczej) nie do ruszenia

  Państwo zabiera pieniądze tym którzy ciężko pracują a daje tym którzy nie pracują a żyją wyłącznie kosztem innych. Płaci się nie za pracę a za robienie dzieci. W Polsce nie wzrosną zarobki bo państwo najpierw zabierze w formie podatków pracodawcom a ci z kolei zrekompensują sobie kosztem pracowników, tak ze zwyczajny człowiek płaci podwójny podatek. Lepsza była by inwestycja w gospodarkę zęby wzrosły wynagrodzenia a w dalszym etapie zwrot podatku na dzieci i pomoc tym którzy naprawdę potrzebują, ale nie było by to efektu propagandowego jak 500+. Państwo pisowskie nie pomaga potrzebniejszym wyklucza osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki a które skończyły 18 lat. Dla pisowskich urzędników jest dorosła i może się paść na trawie. PiS zabiera środki do życia ludziom którzy nie mogą pracować np. ze względu na zdrowie a daje tym którym się nie che pracować. Podobnie z obniżeniem wieku emerytalnego zapłacą najbardziej ci którzy naprawdę nie mogą pracować a są w wieku przed emerytalnym bo muszą podzielić się z nierobami.