Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

(18)
Nowy dekret z pewnością zostanie znowu w zaskarżony – jako niezgodny z konstytucyjnym zakazem dyskryminacji ze względu na religię.
 • 2017-03-06 23:13 | edan

  Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  Izraela nie uznaje kilka państw muzułmańskich m.in. : Irak, Somalia, Sudan, Algieria, Arabia Saudyjska. Do Kuwejtu, Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Sudanu i Jemenu nie można wjechać, jak w paszporcie jest pieczątka poświadczająca podróż do Izraela. Oczywiście krajom muzułmańskim można więcej...
 • 2017-03-06 23:30 | mr.off

  'Polityka' Trumpa to rzucanie kosci wyborcom

  Tak bylo w kampanii wyborczej, tak jest dzis. Trump to polityczny analfabeta.
 • 2017-03-07 02:00 | mentalist

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  Komentarz bardzo tendencyjny przeciwny Trumpowi ktory dmucha na zimne i jak widac nie chce takich gosci w Stanach, bardzo sie zmartwi jak beda go odbierac w tych krajach, stosunek tych ludzi nic sie nie zmieni ani zawsze traktuja innowiercow tak samo,prosze sprawdzic i pojechac tam ,i zaznac tamtejszej goscinnosci o najlepiej z jakas atrakcyjna reporterka czy kamerzystka wszystko jedno,przygody gwarantowane.Wielkie szczescie spotkalo Skandynawow,Niemcow czy Francuzow
 • 2017-03-07 09:13 | Andrzej Falicz

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  Antymuzulmanscy są terroryści powołujący się na swoistą interpretacje islamu.
  A nie dodatkowe sprawdzanie - nie jak mylnie podają media ( celowo) zakaz wjazdu.

  Dodatkowe sprawdzenie będzie dotyczyło wszystkich obywatelii określonych krajów np. chrześcijan też.

  Tak jak niektóre kraje są
  "dyskryminowane " przykładowo Polska koniecznością posiadania wizy ( co łączy się również ze sprawdzeniem zamiast automatycznego prawa wjazdu do USA).
  Inaczej mówiąc to jedynie pretekst by zaatakować Trumpa. Podobna taktyka stosowana jest przez nasz establishment w atakach na PiS. Zmiana znaczenia słów i burza wokół własnej interpretacji wirtualnej rzeczywistości
 • 2017-03-07 09:52 | Herstoryk

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  @mentalist, spec od innowierców w krajach islamskich.
  Otóż do wiadomości ww. i jemu podobnych, którzy te kraje i muzułmanów znają z szerzących post-prawdę i nienawiść filmików na YT oraz z odpowiednio kadrowanych sensacji w mediach głównego nurtu: zwiedziłem, często od kuchni, 7 krajów islamskich, w towarzystwie atrakcyjnej żony. Wszędzie traktowano nas wyjątkowo przyjaźnie, gościnnie i z respektem. W wielu z nich widzieliśmy funkcjonujące w spokoju kościoły. To prawda, że od tego czasu układy trochę się zmieniły, ale trudno się tej zmianie dziwić po wybitnych sukcesach niesienia demokracji przez USA et consortes, postrzeganych (niestety jako chrześcijanie) do wielu z tych państw.
  Należy podziękować mentaliście za potwierdzenie starej prawdy, że mała wiedza to niebezpieczna rzecz!
 • 2017-03-07 11:27 | Gawka

  tolerancja?

  Jeżeli religia skłania wyznawców do popełniania zabójstw niewiernych, to powinno się ją całkowicie zdelegalizować i ścigać z pełną mocą prawa.
 • 2017-03-07 12:57 | J.E. Baka

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  Na liście nie ma Arabii Saudyjskiej, mimo że główny wróg USA i mózg operacji z 11 września 2001 r. Bin Laden właśnie stamtąd pochodził. Czy można to rozumieć w ten sposób, że Trump przestraszył się konfliktu z Saudyjczykami? No bo chyba nie pomylił się sporządzając listę?
 • 2017-03-07 17:37 | Milutek

  tolerancja?

  @Gawka
  ...jak rowniez nalezaloby całkowicie zdelegalizować i ścigać z pełną mocą prawa polski kosciol katolicki za narzucanie swoich "moralnych";) wartosci i odbierajacy polskim kobietom prawa do wolnosci i samostanowienia o swoim ciele i zdrowiu.
 • 2017-03-07 18:19 | Milutek

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  @Herstoryk
  Panska wypowiedz potwierdza, ze podroze ksztalca :).

  A ze nie kazdy moze czy tez lubi podrozowac, co nie znaczy, ze zwolniony jest od poszerzania horyzontow poprzez czytanie,sluchanie i zwykle myslenie.

  @mentalist
  Tak jak nie kazdy chrzescijanin jest "katolem"
  tak nie kazdy muzulmanin jest terrorysta i gwalcicielem
  i nie kazdy ateista ciagnie za soba ...ogon :)Hahahaha
 • 2017-03-08 00:19 | Herstoryk

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  @gawka
  Po specu od innowierców w islamie mamy eksperta od jego nakazów religijnych. Przeczytał starannie Koran od deski do deski, z komentarzami?? Zna Hadisy? Przestudiował 1300 lat islamskiej jurysprudencji, jej 5 głównych nurtów?? No i oczywiście zna na wylot historię islamskich społeczeństw i ich kontaktów/konfliktów z ludźmi innych wyznań!!
 • 2017-03-08 00:40 | Herstoryk

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  @gawka
  Po specu od innowierców w islamie mamy eksperta od jego nakazów religijnych. Przeczytał starannie Koran od deski do deski, z komentarzami?? Zna Hadisy? Przestudiował 1300 lat islamskiej jurysprudencji, jej 5 głównych nurtów?? No i oczywiście zna na wylot historię islamskich społeczeństw i ich kontaktów/konfliktów z ludźmi innych wyznań!!
 • 2017-03-08 03:27 | mentalist

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  SZanowny Panie Herstoryk,komentowalem tekst ktory uwazam za tendencyjny juz w samym tytule Antyislamski,zakaz dotyczy wszystkich obywateli wymienionych krajow w tym nie koniecznie tylko muzulmanow co pewnie pan zauwazyl zyja tam wyznawcy innych religii.Najwiekszy problem jest jednak z muzulmanami co jest pwszechnie wiadomo nie wiem co mial pan na mysli ( od tego czasu uklady sie zmienily) dekret Trampa ma raptem dwa dni to chyba wiadomo ze sprawy sa aktualne i o tym sie pisze. Ja dobrze pamietam jak dobrze zylo sie ludziom w Libii,Iraku,Syrii i kiszki sie przewracaja ze tak to wszystko zostalo zdemolowane mieszkalem w jednym akademiku ze studentami z Iranu i Iraku podczas wojny miedzy tymi panstwami bali sie ze ich wezwia do armii byli przyjaciolmi.Aktualnie pracuje z kilkoma Egipcjaninami i nie tylko to sa ludzie ktorzy pracowali w wielu panstwach arabskich przez dlugie lata i to od nich dowiaduje sie na bierzaco co tamsie dzieje (wiekszosc wyjechala ze swoich krajow z powodow religijnych Chrzescijanie Koptyjscy).Czesto mi opowiadaja rozne rzeczy np ostatnio o tymze armia egipska pomaga w Libi utrzymac porzadek.Zapewnie pan wie ze zostali ostrzelani ludzie wychodzacy z kosciola,wybuchl ladunek w kosciele,ucinano glowy chrzescijan,strzelanina w Paryzu,Bruksela,Boston,ataki na kobiety w Niemczech,w Szwecji.(obmacywanie w tlumie kobiet jest zjawiskiem nagminnym tylko one sie boja tego zglaszac).Oczywiscie tereny dla turystow sa silnie strzezone ale i tak sie cos zdarza. Dobrze napisal pan Milutek ze nie kazdy muzulmanin jest terorysta i gwalcicielem ale jak na razie by bylo poprawnie politycznie mozemy stwierdzic ze przoduja w statystykach.Moze za bardzo pojechalempo bandzie w komentarzu ale autor mnie sprowokowal tytulem i jak odebralem kpina z Trumpa.( ktory akurat probuje cos zrobic) A pan Herstoryk pozwoli ze jednak opre sie na relacjach ludzi ktorzy tam zyli przez dlugie lata a potem musieli wyjechac,zyczac mu kolejnych podrozy i wiekszego respektu dla innych.
 • 2017-03-08 21:27 | Hmm?

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  Widzę te same, wytarte od używania "argumenty" obrońców islamu - jeśli nie przestudiowałeś Koranu od deski do deski, nie znasz na pamięć hadisów i kompletnej historii całego islamu, to nie możesz nic powiedzieć na temat niezliczonych zbrodni popełnianych w imię tej religii. Bo znajomość historii Europy i jej krwawych kontaktów ze światem islamu nie wystarczy. Bo lista dziesiątków tysięcy krwawych ataków terrorystycznych popełnionych w imię allaha, to nic. Po poznaniu hadisów i życiorysu Mahometa z pewnością każdy uznałby rację i prawo muzułmanów do zabijania kogo tam popadnie.

  Zgadzam się z obrońcami islamu w jedym - nie wszyscy muzułmanie są mordercami. Choć stanowczo niedopuszczalnie wielki procent nimi się okazuje. To też ci wspaniali i gościnni ludzie powinni zostać w podbitych przez ich przodków krajach i postrzymać od kropelkowej inwazji Europy.

  Ale nie w mordercach sprawa. Sprawa w samych muzułmanach, dalece niekompatybilnych z europejską cywilizacją, niezdolnych do funkcjonowania w demokratycznych społeczeństwach, życia w poszanowaniu prawa i porządku, opanowania skomplikowanych technologii nowoczesnego świata. Braku podstawowych instynktów moralnych umożliwiających funkcjonowanie europejskich państw opiekuńczych. To wszystko sprawia, że nie są oni materiałem na obywateli Europy, o czym świadczą przerażające statystyki dotyczące obciążeń budżetów państw europejskich powodowanych przez dziesiątki milionów muzułmanów będących już "obywatelami" czasami w trzecim pokoleniu.
 • 2017-03-09 01:12 | Herstoryk

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  Skomentowałem wypowiedź, która dla mnie jest stylistycznie i treściowo na poziomie komentarzy nienawistników-ignorantów na, powiedzmy, Onecie.

  Obecne problemy z muzułmanami są spowodowane przez kolonializm/neokolonializm, kryzys cywilizacji islamskiej i rewoltę muzułmanów przeciw tym dwóm problemom. Jeśli idzie o obcinanie głów i strzelaniny, polecam http://mediumpubliczne.pl/2016/12/cywilizacja-barbarzyncy-terrorysci/, warto czasem mieć lepszą perspektywę i unikać kalinizmu.
  Muzułmanie nie przodują w statystykach terroryzmu, tylko w sensacjonaliźmie medialnym i w populistycznej histerii, podsycanej i wykorzystywanej przez polityków w rodzaju Trumpa i Wildersa - http://www.strategic-culture.org/news/2015/04/06/imagery-empire-understanding-western-fear-arab-and-muslim-terrorists.html

  Enklawy dla turystów znam tylko z widzenia - z zewnątrz.

  Układy się zmieniły, bo po Bliskim Wschodzie podróżowałem przed zrzuceniem demokracji na Libię i destabilizacją Syrii. Od tego czasu nastawienie tambylców do Zachodu uległo dalszemu pogłębieniu.

  Respekt to ja mam dla wszystkich bez wyjątku. Dla ich poglądów i wypowiedzi niekoniecznie!
 • 2017-03-09 03:41 | maciekplacek

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret


  Herstoryk pisze;
  - "Przeczytał starannie Koran od deski do deski, z komentarzami?? Zna Hadisy? Przestudiował 1300 lat islamskiej jurysprudencji, jej 5 głównych nurtów??"
  A Herstoryk jak? Od dechy do dechy i to w originale, hmm...?
  I don't think you have, and I know so.
  - "...zwiedziłem, często od kuchni, 7 krajów islamskich, w towarzystwie atrakcyjnej żony."
  I'm sure, your wife is very atractive, oh, yeah... Tell me then, where you and your atractive wife, no doubt, were staying in Mogadishu. That is in Somalia - one the 7 countries. What about Yemen or Iran.
  Tell me, after all, maybe we have something to talk about. Can't wait.
 • 2017-03-09 09:37 | Herstoryk

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  W zasadzie to, mówiąc słowami Puszkina, "nigdy takich liszajów nie drapię", ale zrobię wyjątek i odpowiem - w Somalii akurat nie. Jemen i Iran jak najbardziej.
  Na pełne studia religioznawcze jw. trzeba by co najmniej kilkanaście lat. Mnie wystarczą kompendia i komentarze bezstronnych prawdziwych znawców. Lepsze to niż Fox News, Breitbart, Gatestone, czy Gates of Vienna.
  Bez odbioru!
 • 2017-03-09 18:06 | Milutek

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  Rozmowa niepotrzebnie zeszla na temat islamu.

  Nie chodzi o to kto w jakiego boga wierzy i do jakiej swiatyni na modly uczeszcza, ale JAK wierzy.
  Fanatycy religijni (jakiegokolwiek wyznania) sa zagrozeniem dla liberalnie i tolerancyjnie nastawionych nowoczesnych spoleczenstw.
  Wszyscy inni, ktorzy wiare uwazaja za czesc ich osobistej wolnosci, narzucac kanonow swojej religii nie zamierzaja, warosci liberalnego owartego spoleczenstwa cenia i przyswajaja , zintegruja sie w nowym kraju, podobnie jak Polacy to od pokolen czynia w roznych miejscach swiata (pamietajmy,ze kraje te- dla przykladu Anglia czy USA- nie bardzo ufnymi dla katolikow bywaly).

  Dekret Trumpa (poza innymi niechcianymi konsekwencjami i wadami)

  - Prawdopodobnie zostanie uzyty jako narzedzie propagandowe dla islamskich organizacji terrorystycznych dla zwerbowania wojownikow-szalencow, ktorzym az oczy sie swieca, aby rownolegle do "domowej wojny islamu z islamem" dodac krucjate przeciwko chrzescijanom i zgnilemu zachodowi

  - Muzulmanom zyjacym w USA pokazuje, ze sa "tredowatymi" obywatelami tego kraju (przez wielu dekret jest odczytywany jako antymuzulmanski, a nie antyterrorystyczny i nie wystarcza zapewnienia, ze nie w tym kontekscie zostal napisany- wazne jak jest "czytany")i wsadza klin miedzy grupy spoleczne, ktore (poki co)calkiem niezle sobie radza zyjac w tym wielokulturowym tyglu
  Jednoczesnie podsyca nastroje antymuzulmanskie wsrod tej czesci spoleczenstwa, dla ktorej, kazdy facet z broda i w turbanie (niekoniecznie muzulmanin,moze byc Sikh, moze byc zwyczajny hipster.... ale co tam, i tak wyglada podejrzenie )to lajdak i terrorysta.

  - Wbrew pozorom,nie zapewnia wiecej bezpieczenstwa, jako ze kazdy potencjalny amator zamachow posiadajacy paszport jednego z krajow objetych visa waiver program i nie bedacy na liscie TSA "no-fly" moze wjechac kiedy chce, a od wszystkich pozostalych wymagana jest wiza

  https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_Waiver_Program

  (prosze zwrocic uwage na ilosc odrzuconych wnioskow o wize z krajow afrykanskich i Bliskiego Wschodu)

  Wychodzi na to, ze Trump wydajac dekret, po raz kolejny poczul sie w roli gracza w tv reality show - wydaje dekret ,jako kolejny jego odcinek skupiajacy podekscytowana grupe widzow,zamiast spokojnie koordynujac dzialalnosc wielorakich sluzb zwyczajnie dbac o bezpieczenstwo obywateli. • 2017-03-10 00:49 | Herstoryk

  Re:Trump podpisał nowy, ale wciąż antymuzułmański dekret

  @Milutek
  Dobry komentarz, samo sedno! Trumpy, Wildersy i cała rzesza im podobnych jedą do władzy i koryta na chałasie i kierowaniu na dogodnego kozła ofiarnego niezadowolenia suwerena, ogłupianego od lat wojenną propagandą straszącą tym właśnie koziołkiem.