Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fatalna izolacja Marine Le Pen. Blisko jej do polskiej prawicy

(7)
Poglądy Le Pen, choć dużo bardziej radykalne i kontrowersyjne od tych prezentowanych przez polski rząd, pokazują, że w wielu aspektach gabinet Beaty Szydło nie różni się od francuskiej skrajnej prawicy.
 • 2017-03-13 13:59 | axiom1

  Niemcy dokonaly aktu swinstwa wobec Europy, wobec Uni, wobec europejczykow, wobec cywilizacji i demokracji.

  Wystawiajac i promujac tak nie rozgarnieta mizerie na stanowisko szefa Rady,….Niemcy pokazly ze kpia sobie i z Uni i z Europy. W Europie jest co najmniej kilkadziesiat milionow lepszych kandydatow na to stanowisko. Co gorsze przy pomocy zastraszania i szantazu odbyla sie skandaliczna farsa gdzie na rozkazy Niemic Wolski zostal zignorowany i 26 krajow i oczywiscie Niemcy zblaznilo sie „wybierajac” wskazanego im kandydata Niemiec ktory byl jedynym kandydatem.
  Taka Unia nia ma szansy na przetrwanie. Tak blazenskie orgie niegodne sa cywilizacji.
  Nie dziwie sie Brytani. Francja i Holandia rowniez wyjda. Niemcy sa odpowiedzialne.
  Ale zeby tak nie rozgarnieta mizeria do tej pory nie nauczyla sie angielskiego jest czyms wiecej niz wyjatkowym. To juz 13 lat polskiego czlonkostwa w Uni i ta mizeria nie potrafi sie wypowiedziec. Swinska gre rozgrywaja rowniez polskie media, ale zrozumiale, to media w niemieckich lapach.
  Kaczynski rowniez sie zblaznil. Za pozno wystawil Wolskiego. Nie bylo czasu na kampanie a scenariusz zainstalowania Donka byl juz przez Niemcy napisany i zatwierdzony.
  https://www.youtube.com/watch?v=mANJmsz6RP0
 • 2017-03-13 17:19 | lemarc

  Re:Fatalna izolacja Marine Le Pen. Blisko jej do polskiej prawicy

  Niczego nie można być pewnym w tych kolejnych wyborach, ale Marine Le Pen śmierdzi populistyczną tandetą, a ta ma, tam i siam, wzięcie.
  Ludzie wierzą w cuda na kiju.
  Skłonność do autodestrukcji - to nie tylko polska, jak widać, specjalność.

  Wyobrażenia małego Kazia o konsekwencjach globalizacji i próbach jej "zawrócenia" do izolacjonistycznej sielanki w oparach socjonacjonalizmu budzą grozę.
  III WW staje sie coraz bardziej realna.

  Łapy oligarchy Putina - długie i lepkie - sięgają daleko i mącą.
  Nie ma nic do stracenia - Rosja nie podniesie sie z kolan, Putin o tym wie.
  Zapita na śmierć, rozkradana i słabnąca, może tylko pokładać nadzieję w przeszkadzaniu, by inni nie rośli zbyt szybko i beztrosko.

 • 2017-03-13 17:24 | peryskop

  Re:Fatalna izolacja Marine Le Pen. Blisko jej do polskiej prawicy

  Le Pen jest bardziej wyrazista od PiS-u, bo nie rządzi, co zresztą jest charakterystyczne dla innych liderów o skrajnych poglądach, którzy startują w wyborach. W Polsce mamy niestety do czynienia z przedstawicielami rządu, bo przecież nie suwerena. Taki spektakl nienawiści, jaki nam urządzono w minionym tygodniu (w tym specyficzny melanż nienawiści z modlitwami) zmusza do zadania pytania o stan psychiczny szefa partii. I zachodzi obawa, że rządzący będą realizowali swoje groźby (obietnice?), bo strach przed odpowiedzialnością w Trybunale Stanu będzie animatorem dalszego rujnowania państwa. Z artykułu wynika, że Francuzka nie za bardzo kojarzy co się w świecie dzieje, ale to żadna pociecha. Erdogan, zapewne w porozumieniu z Putinem wysyła swoich wiernych do Holandii,co wspiera ksenofobicznego Wildersa. Do tego nieodpowiedzialny polski rząd i jeżeli się Unia nie rozpadnie, to na pewno ulegnie podziałowi, a suweren znowu się obudzi z ręką w nocniku.
 • 2017-03-13 19:48 | Jacek, NH

  Re:Fatalna izolacja Marine Le Pen. Blisko jej do polskiej prawicy

  Co naprawdę powiedziała Marine Le Pen? O wspólnym „demontażu” Unii z Kaczyńskim ani słowa
 • 2017-03-13 19:54 | popan

  Re:Fatalna izolacja Marine Le Pen. Blisko jej do polskiej prawicy

  @axiom1
  Poglądy podpierane krzykiem i inwektywami nie stają się przez to słuszniejsze.
  To po prostu tylko poglądy pojedyńczej osoby, z prawem do swobodnych wypowiedzi.
  Żyjemy przecież w wolnym świecie.
 • 2017-03-13 22:53 | kruk

  Re:Fatalna izolacja Marine Le Pen. Blisko jej do polskiej prawicy

  Z takimi sojusznikami jak Marine Le Pen Kaczynski nie musi miec wrogow.
 • 2017-03-14 20:45 | Hmm?

  Re:Fatalna izolacja Marine Le Pen. Blisko jej do polskiej prawicy

  @lemarc - "budowa" "wspólnoty" w oparciu o muzułmanów wychodzi zachodniej Europie bokiem. Zresztą nigdy nie była ona celem. Masowa imigracja ma posłużyć tylko destrukcji społeczeństw zachodu. Ja wiem, że elitom ludzie śmierdzą, więc każde postępowanie zgodnie z wolą narodu jest "śmierdzącym populizmem". Europejczycy powinni być nowocześni i postępowi i z radością witać koniec swojej kultury, rozpad spoleczeństw, zanik granic, bezpieczeństwa... a jak nie chcą, to są nazistami. Wiemy, znamy to. Codziennie CNN i MSNBC nam o tym mówią. Wielokrotnie. Ale ludzie widzą rozpaczliwą sytuację na ulicach Paryża, upadek Marsylii, no-go zones w banlieuses i powoli przestają być postępowi, nowocześni i chętni do współpracy w zniszczeniu Europy. Dziwisz się? Może bardziej niż władcom brukselskim, wierzą samym muzłmanom, jasno i wyraźnie mówiącym o ich zamiarach?