Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

(31)
Islam w połowie XXI w. będzie miał więcej wyznawców niż chrześcijaństwo.
 • 2017-03-19 14:23 | Jacek, NH

  Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan Islam w połowie XXI w. będzie miał więcej wyznawców niż chrześcijaństwo.

  "Europo, wstań z kolan albo umieraj. Europo, mordują twoje dzieci. Strzelają do nich, rozrywają je na kawałki, obcinają im głowy. A ty co? Urządzisz kolejny żałosny marsz z tysiącem przerażonych, zmanipulowanych dobrych ludzi? To wszystko, na co cię stać? Wyrwali ci z piersi duszę? Całkowicie? Zrobili ci to specjaliści od poprawności politycznej, robiący interesy na ogłupianiu ludzi? Ci, którzy wmówili milionom Europejczyków, że prawdziwe wartości i cnoty są powodem do wstydu? Że męstwo to nienawiść, a odwaga i instynkt samozachowawczy to zbrodnia? Czemu dopuściłaś, Europo, żeby rządzili tobą słabi, tchórzliwi politycy?"
 • 2017-03-19 15:10 | sprint

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Wlasnie przyrost naturalny to najwieksza bron muzulmanow. Jasno to wyrazil przedwczoraj prezydent Turcji, Erdogan, nawolujac Turkow w Europie do robienia (doslownie) piecioro dzieci, zamiast troje, a za lat kilkadziesiat bedziecie panami w krajach Zachodu. Nic dodac nic ujac. Czy jeszcze wczesniej podczas wizyty w Niemczech tak sie wyrazal o meczetach: to nasza bron, minarety to nasze wlocznie a wy wojownicy Allaha. Nie pamietam dokladnie tych slow, lecz brzmialo to podobnie. Jest to jawne nawolywanie do wojny przeciwko panstwom chrzescijanskim. Mimo to nadal uwazamy, ze islam nie jest zagrozeniem, a jego wyznawcy nie sa nam wrogami. Zli to sa islamofobowie, prawica i faszysci. Wg komisji europejskiej do roku 2040 ludnosc Niemiec zwiekszy sie o 7 mln, przesiedlanych wlasnie z Turcji i Bliskiego Wschodu muzulmanow, w ramach tzw. resettlement, czyli polityki przesiedlania ludnosci arabskiej do Europy.Jest juz w tym celu opracowany konkretny plan, oczywiscie bez informowania ludnosci krajow UE o tych zamiarach.
 • 2017-03-19 15:12 | Jacek, NH

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  UE, głównie Niemcy myślą, że za 3 mld euro i wizy, kupili u Turcji wstrzymanie armagedonu islamskiego. A Turcja tym gra i będzie grała. Zaiste, to muzułmanie
 • 2017-03-19 15:13 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Imigranci ośmieszyli natowskie podżeganie do zbrojeń na dziś 2 % PKB. Na pontonach jak wędkarze zaskoczyli NATO wypatrujące prowokacji Putina za polskim chrześcijańskim przedmurzem.Przyszli od zadka jak mawiają Ślązacy.Teraz po bożemu jak nakazuje jeden Bóg będą się mnożyć licząc na boskie poczęcie.Urodzone dzieci to też dzieci Boga i na jego podobieństwo i są chronione prawem europejskim szczególnie w Polsce.Od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Tak sobie myślę,że będzie więcej dzieci Boga w wyludniającej się Europie co przyjmujmy z pokorą bo tak chce Bóg. Wszak w Polsce rządzą katolicy odbierający medale z Watykanu za wdrażanie nauki kościoła do struktur państwa. Nie lękajmy się ! nareszcie puste miejsce przy stole wigilijnym przestanie straszyć.
 • 2017-03-19 15:41 | Laclos

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  W mojej dzielnicy warszawskiej została otwarta świetna knajpka z kuchnią bliskowschodnią. Prowadzą ja młodzi ludzie, nie wiem, z jakiego kraju: dwóch chłopaków i dziewczyna. Jeden z tych chłopaków przyjmuje zamówienia przy barze, dziewczyna podaje. Jest bardzo miły dla gości,którzy przychodzą parami lub w grupie. Ja przychodzę sama, więc traktuje mnie z kiepsko maskowaną wrogością, nie podnosząc wzroku. Niestety, jako samotna kobieta jestem postrzegana przez muzułmanów źle. Pamiętam, jak w Czarnogórze zostałam wyproszona przez właścicieli z prywatnej plazy dla nudystów. Do knajpki chodzic przestałam.
 • 2017-03-19 16:18 | Jacek, NH

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Co na to Mark Dekan, szef niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer? Jakie instrukcje dla dziennikarzy „Faktu”, „Newsweeka” i portalu Onet na temat linii ideologicznej, jaką mają reprezentować w swoich publikacjach?
 • 2017-03-19 17:39 | TyberiusMazur

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Ja jestem powoli już zmęczony dyskusjami o Islamie. Jestem negatywnie nastawiony na podstawie własnych doświadczeń i dyskusji z Muzułmanami i tym co widzę na świecie.

  Miałbym dwa pytania do autora, lub czytelników popierających jego tezy.
  Skoro Muzułmanie nie chcą Szariatu
  Kairska Deklaracja Praw człowieka https://pl.wikipedia.org/wiki/Kairska_Deklaracja_Praw_Cz%C5%82owieka_w_Islamie
  Dlaczego żaden z tych 45 krajów z niej nie wystąpił , znaczy uznał prawo religijne za mniej ważne ?

  „Prognoza, że islam prześcignie statystycznie chrześcijaństwo, sama w sobie jest neutralna. Nie wynika z niej, że islam stosuje demografię jako tajną broń przeciwko Zachodowi czy chrześcijaństwu. Ani że wyjście islamu na statystyczne prowadzenie oznacza ich zagładę.”

  W krajach Muzułmańskich niedobitki chrześcijan są poddawane mniejszej lub większej dyskryminacji, kiedyś te kraje były Chrześcijańskie. Dlaczego to się nie powtórzy u nas , co się zmieniło ze w tym momencie jak Muzułmanie osiągną większość w jakimś kraju nie będą postępować z niewiernymi jak teraz postępują w krajach gdzie mają większość? Oczywiście mogę się mylić. Na świecie jest teraz coś 57 krajów Islamskich, więc może Autor lub czytelnicy mi pomogą spokojnie spać , proszę podać tak z 10 krajów Islamskich, to nawet nie 20 procent. Gdzie by chcieli mieszkać jako obywatele tego kraju najlepiej kobieta, Chrześcijanin , ateista , apostata z Islamu lub homoseksualista nie obywatel europejski.
 • 2017-03-19 17:57 | MartinHansen

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  To, że Europa będzie muzułmańska nie jest wymysłem islamofobów i rasistów, ale zwykłą konsternacją faktów popartą zresztą wieloma badaniami demograficznymi. Nie wiadomo oczywiście kiedy to nastąpi, w wielu krajach Zachodniej Europy populacja muzułmanów podwaja się co 20-25 lat. Szwecja, Holandia i Belgia będą prawdopodobnie pierwszymi krajami z większością muzułmańską i to już za jakieś 40-50 lat, w większych państwach takich jak Niemcy czy Francja potrwa to dłużej. Są oczywiście ludzie, którzy nie wierzą w te prognozy. Ich prawo. Skrajna prawica nie wierzy w teorie ewolucji, skrajna lewica w statystykę i demografie...Jakie będą konsekwencje socjalne, ekonomiczne i polityczne takiej sytuacji łatwo przewidzieć obserwując wydarzenia na przedmieściach Paryża, Brukseli czy Sztokholmu...Uniwersyteckie dyskusje o "europejskim islamie" można włożyć miedzy bajki, a kolejne pokolenia muzułmanów urodzonych w Europie są bardziej religijne i radykalne niż ich rodzice. I w tym sensie, jakkolwiek grotesko to brzmi, Polska będzie przedmurzem chrześcijaństwa...
 • 2017-03-19 18:10 | lubat

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Sam fakt, że muzułmanów będzie więcej niż chrześcijan nie będzie miał w zasadzie większego znaczenia. Bo jakie znaczenie może mieć dla świata nieislamskiego, czy przykładowo w Iranie lub Indonezji liczba ludzi zwiększy się do roku 2050 o 20 czy 80 mln? To będzie problem wewnętrzny państw islamskich, do momentu, kiedy liczba ludności w poszczególnych krajach nie spowoduje głodu i masy zdesperowanych ludzi zaczną szturmować granice Europy.

  Zupełnie innym problemem jest mniejszość islamska w Europie. Na Zachodzie ukształtowała się taka "poprawność", że nie można napisać niczego, co by stawiało w "złym świetle" wszelkie mniejszości, a więc nie ma w mediach oficjalnego nurtu żadnych informacji typu "Demografia: tajna broń muzułmanów", bo to by było niepoprawne, a Autor zostałby potępiony, a redakcja musiałaby wystosować przeprosiny. Tym niemniej zdarzają się jakieś "niepoprawne" teksty, szczególnie jeśli autorem jest Żyd z pochodzenia i nie można mu zarzucić niczego, bo to by podpadało pod paragraf antysemityzmu.
  Tak więc zdarzają się teksty o tym, że społeczność islamska w Niemczech czy Szwecji wcale nie chce się integrować, że (szczególnie) Arabia Saudyjska funduje w całej Europie meczety i przysyła kaznodziejów z ostrym przesłaniem wrogości wobec chrześcijańskiego otoczenia, że w Niemczech są już miasta czy poszczególne dzielnice, gdzie liczba dzieci pochodzenia islamskiego zaczynających naukę w szkole podstawowej jest większa od liczby dzieci tubylczych itp. itd.

 • 2017-03-19 23:37 | zly

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Szokuje mnie naiwnosc redaktora. Islam nie prowadzi zadnego dialogu,a zbrojna walka z niewiernymi jest OBOWIAZKIEM kazdego muzulmanina. Co wiecej, muzulmanin moze oklamywac niewiernego na temat doktryn, celow i idei islamu (takija),wiec zadne badanie socjologiczne nie ujawni prawdziwych pogladow muzulmanina.
 • 2017-03-20 01:21 | kruk

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Islam przezywa dzisiaj kryzys wewnetrzny. Po upadku ISIS i ujawnieniu okropienstw wojny w Syrii, w swiecie islamu moze nastapic przelom. Jakie beda spoleczenstwa muzulmanskie w 2050r. dzisiaj trudno sobie wyobrazic. To samo mozna powiedziec o ochrzescijanach. Byc moze wyznanie wiary straci znaczenie, ale tez nie mozna wykluczyc najgorszego scenariusza - walke o zasoby przybierajaca postac wojen religijnych.
 • 2017-03-20 07:16 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Skoro jest jeden Bóg to religie wymyślili ludzie dla władzy i pieniędzy na podobieństwo partii politycznych.Elektorat Boga jest zatem wspólny choć poprzebierany w różne szaty.Problemem staje wywyższanie się religijne czy partyjne.W Polsce nazywane sortowaniem.Tak sobie myślę,że pośrednictwo duchownych jest sortowaniem.Może bezpośrednia modlitwa w domu przywróci wiarę w człowieka jak go Bóg stworzył bez nakręcenia przez kapłanów czyli podżegania.
 • 2017-03-20 11:20 | bd75

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  "W rzeczywistości każdy, kto bada sprawę bez gniewu i uprzedzenia albo kto mieszkał czy mieszka wśród muzułmanów, wie dobrze, że nie są oni jedną masą, tak jak nie są nią chrześcijanie."

  Ludzie nigdy nie są jednolitą masą. Nie byli nią katolicy i protestanci podczas wojny trzydziestoletniej, nie byli nią Niemcy w latach 30-tych. Zwykli, przyzwoici ludzie też mogą - jako grupa - stanowić zagrożenie dla innej grupy zwykłych, przyzwoitych ludzi.
 • 2017-03-20 13:16 | z daleka

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Sprawa nie dotyczy jedynie Europy ale rowniez i Azji.Thailandia, Sri lanka czy Birma, o czym specjalnie (moze poza Birma) nie pisze sie w europejskiej prasie jest czesta arena na ktorej dochodzi do zwarc z islamem ma swe przyczyny nie tylko w agresywnej whabickiej propagandzie sponsorowanej przez Arabie Saudyjska, ktora skutecznie sklocila spolecznosc buddyjska i muzulmanska nawet w himalajskim Ladhaku, ale tez w muzulmanskim podejsciu do mieszanych malzenstw, ktorych islam nie toleruje i zmusza zarowno kobiety jak i mezczyzn do porzucenia buddyzmu i przechodzenia na Islam, nie trzeba dodawac, ze dzieci urodzone z takich zwiazkow malzenskich musza byc muzulmanami na tym wlasnie polega "sukces" stale rosnacej populacji muzulmanow w tych krajach, stad tez apele jak to okresla prasa zachodnia tzw. buddyjskich nacjonalistow w tych krajach by nie zawierac zwiazkow malzenskich z muzulmanami, szczegolnie przez kobiety.Ocieplenie wizerunku islamu lezy w rekach samych muzulmanow bo kazdy kto jest obzanjomiony z historia Azji wie ze w krajach azjatyckich, które zostały podbite przez muzulmanow, buddyzm na ogół zanikł. Afganistan,jest tego najlepszym dowodem - po buddyzmie zostaly tam jedynie wspaniale posagi Buddy, ktore pozniej wysadzili talibowie.
 • 2017-03-20 13:36 | żyga

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Przykład był w Kosowie.Słowianki były za leniwe do rodzenia.A muzułmanie ,jak będzie ich za dużo, to jak lemingi ruszą do morza ,.Skończy się katastrofą i zgubą populacji.Bo dziś wojna to nie liczba wojaków na frońcie a liczba atomów w samolocie.A nawiedzony Jacek NH to duplikat Miedleara czy coś jakięś?Mnie duszy nie wyrwali ,bo jej nie mam .Zapomniał. biedak o Chińczykach i Hindusach A jeżeli tak dalej w Toruniu pójdzie ,to będziemy mieli mniej ,ale katolików..
 • 2017-03-20 15:23 | Hmm?

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Ten trend jest prawdziwy i nie powinien nikogo dziwić. Europejczycy, wraz ze wzrastającym poziomem wykształcenia i inteligencją, porzucają dziecinne, bliskowschodnie wierzenia o bozi, aniołkach i diabełkach. Ten trend nie dotarł jeszcze do pozostałych części świata, zwłaszcza tych, zarażonych wirusem islamu. Islamu, który starannie dba o niski poziom intelektualny ludzi nim zarażonych, na przyklad poprzez mordowanie wszystkich zadających pytania.

  Przy okazji - pisanie o islamofobii na wschodzie Europy, wśród ludzi narażonych na bestialstwo muzułmanów od tylu stuleci, jest naprawdę objawem daleko posuniętej pogardy dla czytelników.
 • 2017-03-20 23:59 | edan

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Islam rosnący w siłę głównie za sprawą demografii i imigracji nie stanowiłby problemu, gdyby nie polityka ustępstw osłonięta jeszcze poprawnością: nie można go krytykować, z powodu przeszłości (krucjaty, kolonializm); ponieważ ‘wszystkie kultury są sobie równe'; o tzw. ‘religii pokoju’ należy mówić tylko pozytywnie, bo krytykowanie jej uaktywnia pokłady antyislamizmu, islamofobii (dziwne, poruszanie niewygodnych aspektów chrześcijaństwa z przeszłości lub obecnych problemów jak pedofilia, skandale, dogmaty, sztuka jakoś nie powoduje troski o chrystianofobię) i tak dalej. Ostatnio media podały, że socjalistyczni posłowie do Rady Europy postulują wprowadzenie do prawodawstwa krajów europejskich elementów prawa szariatu. W Niemczech i W. Brytanii takie rozwiązania są, co nie oznacza, że należy je praktykować. Kraje Europy zachodniej pomimo takich ustępstw i dużych nakładów socjalnych mają problemy z integracją społeczności muzułmańskich (brukselska dzielnica Molenbeek stała się wylęgarnią islamskiego terroryzmu w sercu Europy), a osobne prawodawstwo tylko będzie pogłębiać separację od rdzennej ludności. W ogóle fakt, że socjalistyczni posłowie lansują religijne prawo rodem ze średniowiecza bazujące często na obyczajach plemiennych zakrawa na jakiś ponury żart. W Niemczech na funkcjonowanie społeczności muzułmańskiej w tym kraju stworzono określenie ‘społeczeństwo równoległe’. Rosnąca populacja muzułmańska w Europie, przy walnej pomocy socjalistów będzie mieć wpływ na tworzenie prawa, które będzie działać na danym obszarze. Rodzi się tylko pytanie jakie będą tego konsekwencje dla społeczeństwa. Zarówno ci posłowie socjalistyczny (którzy jak widać są zafascynowani niuansami szariatu) jak i pan autor nie mogą dać gwarancji na przyszłość, że np. osoba 'X' w momencie sporu z muzułmaninem 'Y' dowie się, że rozprawa odbędzie się przez sądem państwowym, a nie szariackim ……
 • 2017-03-21 09:20 | Herstoryk

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  PT. Komentatorom powyżej należy podziękować za zaprezentowanie prawie kompletnego wachlarza półprawd, mitów miejskich i populistycznych straszaków skierowanych przeciw modnym obecnie celom uprzedzeń, fobii i zbiorowej paranoi. Historia zna sporo takich histerii (pun intended) kierowanych kiedyś przeciw:
  - heretykom;
  - czarownicom;
  - masonom;
  - murzynom;
  - żydom;
  - komunistom pod każdym łóżkiem;
  - wrogom ludu i szkodnikom;
  - Tutsim.
  Były zawsze super skuteczne i użyteczne w polityce i prawie zawsze paskudnie się kończyły. Oby nie tym razem!
 • 2017-03-21 10:54 | kulik86

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  niestety obecna sytuacja demograficzna nie wróży nic dobrego - moim zdaniem jedyny sposób to ukrócić social - wówczas może nie mieli by za co się rozmnażać.
 • 2017-03-21 13:28 | avrack

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  A czytali Państwo trzy (cienkie) książki p. Oriany Fallaci na ten temat ?
  Nie ? To proszę uzupełnić braki bo warto i nie otwierać drzwi, które już dawno zostały otwarte.
  Jedna to "Siła rozumu", pozostałych nie pamiętam.
  W kwestii zdominowania Europy przez muzułmanów pomyliła się tylko co do roku (prognozowała rok 2017)a resztę dawno już przewidziała.
  I to się na prawdę dzieje.
 • 2017-03-21 19:51 | TyberiusMazur

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Herstoryk
  Poproszę te 10 państw, ok schodzę do 7, da Pan radę?, podając te państwa udowodni Pan ze się mylę. fakty proszę.
 • 2017-03-21 21:59 | Jarek16

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Panie Redaktorze, Jako ateista wolę chrześcijan. Lepiej jest być obrzucanym słowem w trakcie nabożeństwa niż ostrymi kamieniami w trakcie ceremonii ukamienowania. Dlatego nie wzbudza we mnie entuzjazmu zamiana zwolenników publicznego wyrażania wobec mnie pogardy na zwolenników mojej fizycznej likwidacji. Rozumiem, że z Pańskiego punktu widzenia wszystkie religie są równie cenne. Ja mam inny punkt widzenia. Doceniając wkład wyznawców islamu w rozwój cywilizacji wolałbym jednak, żeby mieszkali w odległości większej niż zasięg miotanych ręcznie kamieni. To nie jest kwestia poglądów filozoficznych tylko instynktu samozachowawczego.
 • 2017-03-22 15:10 | Ijon Tichy

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  @ Herstoryk

  Herstoryk ,podaj proszę z łaski swojej kiedy to czarownice,masoni,murzyni,żydzi ,wrogowie ludu etc byli zaangażowani w regularne (w odstępach kilku miesięcy) mordowanie ludności krajów europejskich ? Kiedy to powyżej wymienieni mordowali reżyserów ,całe redakcje dziennikarzy,kiedy to urządzali sobie rajdy po Europejskich miastach strzelając do wszystkiego co się rusza . Kiedy to mordowali policjantów,żołnierzy ,wysadzali pociągi,metra ,miażdżyli pod kołami ciężarówek kobiety,dzieci etc .Czy możesz to publicznie podać ? Otóż nie możesz, gdyż nic takiego nigdy się nie przydarzyło wymienionym przez ciebie grupom .A mimo to iż wiesz o tym doskonale ,z premedytacją produkujesz takie kłamliwe zestawienia.Czyni to z ciebie (dość oględnie rzecz ujmując) zwykłego manipulatora .
 • 2017-03-23 01:59 | Herstoryk

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  @Ijon Tichy
  Zanim zaczniesz beczeć o europejskich ofiarach zamachów - Podaj proszę z łaski swojej, jak długo Europejczycy i Amerykanie są zaangażowani w kolonizowanie, wasalizację, destabilizację, najeżdzanie, bombardowanie krajów islamskich i ile było i jest tego ofiar oraz jaka jest proporcja tej liczby do liczby ofiar ataków islamistów na Zachodzie. Czy możesz to publicznie podać? Otóż nie możesz, bo masz klapy na oczach, albo całkowity brak pojęcia o historii oraz zero obiektywizmu i empatii dla "nie swoich" ofiar. A mimo to, choć może wiesz o tym doskonale, z premedytacją produkujesz takie emocjonalne pokrzyki. Czyni to z ciebie (dość oględnie rzecz ujmując) zwykłego kalinistę.

  @TyberiusMazur
  Indonezja, Malezja, Iran, Dubaj, Oman, Jemen, Syria, Jordania

  I, wracając do tematu artykułu, pod rozwagę:
  http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-37816d3f-73a2-4842-bbf1-1a1ff68bb079/c/eurabia-mity-na-temat-przyszlosci-spolecznosci-muzulmanskich-w-europie-zachodniej.pdf
 • 2017-03-23 20:31 | TyberiusMazur

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  ok gazecie wyborczej chyba uwierzysz:)
  http://wyborcza.pl/1,76842,16477219,Iran_wiesza_gejow__Ale_single_w_tym_kraju_nie_biora.html

  Tu niemiecki artykuł z die welt , ta gazeta też jest uznawana za wiarygodną
  https://www.welt.de/debatte/kommentare/article163019792/Indonesien-Ende-eines-islamischen-Musterstaates.html

  Niektóre prowince wprowadzją szariat, czyli kamieniowanie za zdrade, kary cielesne za picie alkocholu.

  Dubaj
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14295922,Norwezka_zglosila_w_Dubaju_gwalt__Zgodnie_z_prawem.html

  Oman
  https://www.opendoors.pl/przesladowania/opisykrajow2017/4871205/ to nie wiem jak Pan uzna czy wiarygodne czy nie

  Syria ???????? naprawdę?????? ta część Kontrolowana przez siły rządowe, czy ta część kontrolowana przez ISIS, czy możę przez rebeliantów wspomaganych przez USA którzy przypadkowo ucieli głowę 12 letniemu chłopcu
  http://www.stern.de/politik/ausland/syrien--rebellengruppe-koepft-kind-6972214.html
  Stern jest tez uznawany za wiarygodny
 • 2017-03-24 01:33 | Mad Marx

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  @Ijon Tichy- Ilu Europejczyków padło ofiarą terroryzmu muzułmańskiego, a ilu- rodzimego, europejskiego, w tym chrześcijańskiego ? Mówią ci coś te nazwy: Czerwone Brygady, Frakcja Czerwonej Armii, IRA, Bader-Meinhoff ?
  @Tyberiusz "
  W krajach Muzułmańskich niedobitki chrześcijan są poddawane mniejszej lub większej dyskryminacji, kiedyś te kraje były Chrześcijańskie." Jak to się stało, że w tych muzułmańskich krajach chrześcijanie przetrwali przez 1500 lat ? Nie tylko chrześcijanie ale też żydzi i jazydzi? I które dziś muzułmańskie kraje były kiedyś chrześcijańskie ? (oprócz kawałka Turcji) nb kraje dzisiaj chrześcijańskie (Hiszpania, Grecja , Bułgaria, Rumunia, kraje b. Jugosławii) były niegdyś muzułmańskie, nie mówiąc już o Polsce, Skandynawii czy Niemczech, gdzie też kiedyś panowały inne religie, które chrześcijanie tępili z całą gorliwością wraz z ich wyznawcami nie chcącymi porzucić wiary ojców. Przy okazji całkiem niedawno chrześcijanie dopuszczali się wyjątkowego bestialstwa wobec muzułmanów w Sarajewie czy Srebrenicy. Nie słyszałeś o tym ? czy nie chciałeś słuchać ?
 • 2017-03-24 11:09 | Herstoryk

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  @TyberiusMazur
  Na zakończenie udziału w dyskusji, bo nie mam zamiaru wdawać się w dalsze dygresje na temat fobii i uprzedzeń, polecam, dla równowagi, przestudiowanie europejskich kronik policyjnych i informacji na temat patologii społecznych i prawnych w krajach oświeconej Europy, z Najjaśniejszą RP na czele, gdzie muzułmanów jest 0.01%. Które to informacje, dziwnym trafem, jeśli już nawet trafią do mediów, to ukazują się daleko w tyle za sensacjami nt. obecnego "Czarnego Luda" i przechodzą bez rozgłosu. Prawdopodobnie na próżno, gdyż podejrzewam, iż szanowny rozmówca należy do przytłaczającej większości gatunku (78% wg. ekspertów), wyłuskującej z potoku informacji tylko to co potwierdza ich ww. fobie i uprzedzenia.
 • 2017-03-24 22:15 | TyberiusMazur

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Herstoryk

  Czyli dochodzimy do punktu w którym nie jest Pan w stanie podważyć faktów przeze mnie poddanych uznaje je Pan za „fobie i uprzedzenia” żeby się do faktów przeze mnie podanych nie odnosić.

  „dygresje na temat fobii i uprzedzeń”

  Potem przychodzi „a w Ameryce czarnych biją”

  „ polecam, dla równowagi, przestudiowanie europejskich kronik policyjnych i informacji….”

  I na koniec lekki atak personalny, tak to odbieram na mnie, żeby przez to zdyskredytować podane przeze mnie fakty.

  „Prawdopodobnie na próżno, gdyż podejrzewam, iż szanowny rozmówca należy do przytłaczającej większości gatunku (78% wg. ekspertów), wyłuskującej z potoku informacji tylko to co potwierdza ich ww. fobie i uprzedzenia.”
  Prosiłem o 10 państw, zszedłem do 7 i nic, chyba ze uważa Pan wieszanie homoseksualistów i wsadzanie zgwałconych kobiet do więzienia w prawodawstwie państwowym za ok.

  Mad Marx , ja nie neguję podanych przez Pana faktów , na początek odnośnie mnie. Pana odpowiedź do mojego postu jest bardzo ok oprócz „Nie słyszałeś o tym ? czy nie chciałeś słuchać ?

  ” Pan nic o mnie nie wie, a przez takie zdanie buduje sobie pan mój negatywny wizerunek, żeby łatwiej mnie zwalczać.

  Mieszkałem w Berlinie miałem dwóch współlokatorów ( jeden wyborca zielonych, entuzjasta multikulti, drugi członek SPD) . mieliśmy gorące dyskusje w końcu doszliśmy w kozi róg, staliśmy na naszych pozycjach i żaden się nie ruszał. Wtedy powiedziałem tak jak do Herstoryka podaj państwa , to jestem w stanie zmienić zdanie, wtedy uznam ze jest nadzieja. Powiedział ok, przypomniałem o po tygodniu, potem po dwóch , potem po miesiącu . Powiedział trochę agresywnie żebym mu dał spokój , nie chce ze mną więcej na ten temat rozmawiać , nie chce żyć w moim świecie , on nie wierzy ze świat taki jest.

  My tu wymieniamy argumenty , a on mi pod koniec z wiarą wyskakuje, w tym wypadku cała dyskusja była zbędna.

  Drugi wybrnął zręcznie, co prawda mój opis warunków w świecie Muzułmańskim odpowiada prawdzie , ale te pokolenia wychowane w Europie się zlaicyzują, ostatecznie kto tu ma rację pokaże czas i nasze dyskusje się skończyły. Przy czym ja miałem więcej kontaktu z Muzułmanami niż on.

  Dlatego zadaję takie pytania i mam taki styl dyskusji , gdyby nie taki styl prawdopodobnie ostatni post Herstoryka do mnie przyszedłby po długiej dyskusji a tak sprawę mam z głowy i czas zaoszczędzony.

  Nie neguję tego co pan napisał

  W krajach Muzułmańskich niedobitki chrześcijan są poddawane mniejszej lub większej dyskryminacji, kiedyś te kraje były Chrześcijańskie." Jak to się stało, że w tych muzułmańskich krajach chrześcijanie przetrwali przez 1500 lat ? Nie tylko chrześcijanie ale też żydzi i jazydzi?

  Czy to ze przetrwali udowadnia ze są nie poddawani dyskryminacji? Nie rozumiem co te pytanie ma udowodnić? Teraz z grubej rury , ale według mnie to taki sam tok myślenia: Czy to ze niedobitki Żydów przetrwały II wojnę światową neguje Holocaust w Europie?

  „kiedyś te kraje były Chrześcijańskie” Zle się wyraziłem miały prężną i dużą wspólnotę chrześcijańską która teraz ginie.

  ”Przy okazji całkiem niedawno chrześcijanie dopuszczali się wyjątkowego bestialstwa wobec muzułmanów w Sarajewie czy Srebrenicy.”

  Czy jedno zło usprawiedliwia inne zło?

  Mnie nie interesuje która religia ma więcej złego za uszami.

  Ja chcę słyszeć ze każde pokolenie Muzułmanów w Europie jest bardziej laickie a nie ze się radykalizuje. Chcę czytać ze Indonezja po skończeniu dyktatury staje się coraz bardziej świecka a nie ze tam niektóre stany wprowadzają szariat, chcę czytać ze po obaleniu dyktatur w wyborach wygrywają partie świeckie a nie bractwo muzułmańskie. Ja chcę te 10 Państw żeby mieć nadzieje ze koegzystencja jest możliwa nie tylko w dyktaturach, chcę widzieć ze ta pokojowa większość Muzułmanów jest w stanie zapewnić ochronę i równe prawa innowiercą, apostatą, …. Jeżeli tego nie widzę dlaczego mam sądzić ze jak Muzułmanie osiągną w jakimś kraju europejskim większość, postąpią inaczej niż teraz w krajach w których są większością?


  Pan pisał o Jugosławii, to co teraz robi Europa zachodnia to eksperyment o niewiadomym zakończeniu, jak się nie uda to Jugosławia się powtórzy , przy czym kto wygra nie wiadomo.
 • 2017-03-25 10:22 | Herstoryk

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  "Ja chcę słyszeć ze każde pokolenie Muzułmanów w Europie jest bardziej laickie a nie ze się radykalizuje."

  Szanowny dyskutant powinien ucho nastawiać na rzetelne głosy, a nie na wrzaskliwe mity miejskie w brukowcach. 78% się kłania!

  Znaczny odsetek muzułmanów, zwłaszcza z niektórych krajów, rzeczywiście traktuje religię bardzo poważnie, stanowią oni jednak mniejszość. W krajach pochodzenia nacisk na przystawanie do norm społecznych lub/i prawo państwowe zmuszają wszystkich bez wyjątku do publicznej pobożności. Jak jednak świadczą statystyki, w świeckiej Europie, gdzie takiego przymusu brak, wielu islamskich imigrantów może sobie pozwolić na częściowe czy nawet całkowite odejście od religii, przy zachowaniu jednak islamskich tradycji, jak np. świąt i celebracji. Francuskie prawo zabrania pytania o „rasę” czy religię w spisach powszechnych, robi jednak wyjątek dla organizacji INED [7] i INSEE [8]. Wedle ich sondaży tylko 2,1 mln francuskich muzułmanów zadeklarowało się jako „praktykujący”, w tym 70-110 tys. rdzennych Francuzów, którzy przeszli na islam. Wedle odpowiedzi na pytania w spisach powszechnych o kraj pochodzenia i podejście do religii (bez podawania której, co jest zabronione, patrz wyżej) tylko 33% z 5 – 6 mln pochodzących z krajów islamskich obywateli Francji przyznaje się do aktywnego praktykowania, co potwierdza ww. dane INED/INSEE oraz wyniki „Special Eurobarometer 393” [9] z 2012 r. Jest to mniejszy odsetek niż polskich praktykujących katolików, oceniany na 39-41%! Sytuacja jest podobna w innych krajach Unii. Eksponowanie ponad wszelką proporcję hałaśliwego, demonstracyjnie rozmodlonego marginesu fundamentalistów przez media głównego nurtu i społeczne jest łatwe do wytłumaczenia – takie sensacje przyciągają najwięcej widzów/słuchaczy i najlepiej się sprzedają.
  [7] Institut national d’études démographiques http://www.ined.fr/en/
  [8] Institut national de la statistique et des études économiques http://www.insee.fr/en/
  [9] http://ec.europa.eu/public_opinion/archives/ebs/ebs_393_en.pdf
 • 2017-03-26 18:02 | Ijon Tichy

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Gdy zamieściłem swój wpis na forum 2017-03-22 skierowany do "Herstoryka " życie dopisało tego samego dnia swój tragiczny komentarz do powyższej dyskusji .Kiedy to wzmożony religijnie wariat ,staranował samochodem kilkanaście niewinnych osób na moście Westminsterskim (zabijając kilkoro z nich )po czym zadźgał nożem policjanta pilnującego Brytyjskiego parlamentu .Mordercą okazał się jak zwykle ten sam co zawsze osobnik ,pół-Żyd pół-Tutsi ,mason i czarownik.

  @Mad Marx

  Co do terroryzmu separatystycznego, jaki prowadziły w Europie np. ETA czy IRA – powoływanie się na nie wydaje się odwracaniem uwagi od sedna problemu. ETA i IRA były organizacjami stawiającymi sobie konkretne cele. Rządy poszczególnych państw zwalczały je, ale też prowadziły negocjacje, a finalnie organizacje te zawiesiły swoją działalność, częściowo lub całkowicie się zdemilitaryzowały, weszły do polityki.
  Z kim mamy prowadzić negocjacje w przypadku terrorystów islamskich?
  Śledzenie w jaki sposób część ludzi próbuje zrelatywizować i rozwadniać zbrodnie islamskich terrorystów jest dość pouczające .Jeszcze kilka lat temu koronnym argumentem który miał relatywizować zbrodnie islamistów był Anderas Breivik który jednak szybko okazał się do tego celu "przykrótką kołderką" .Po prostu przywoływanie kazusu tego Norweskiego psychopaty nie wystarczało już do przykrycia ogromu zbrodni dokonywanych w imię Allacha (tak jeśli chodzi o parametry ilościowe jak i jakościowe) Obecnie jest to ETA i IRA choć i już pojawiają się odniesienia do II wojny światowej ,docelowo dojdziemy zapewne do Nocy długich noży,Nocy św. Bartłomieja i wypraw krzyżowych.

  @ TyberiusMazur

  Jakaś część ludzi w tym jak sądzę komentator Herstoryk ,(choć nie tylko on) cierpi jak sądzę na mentalno-ideologiczny odpowiednik "Zespółu widzenia mimo ślepoty"

  "Zespół widzenia mimo ślepoty, inaczej ślepowidzenie – niespójność doświadczeń percepcyjnych polegająca na tym, że pacjent nieświadomie spostrzega bodziec, rozpoznaje jego cechy i może werbalnie go opisać, z jednoczesnym przekonaniem, że nic nie widzi." :)

  Nie ma więc znaczenia jakich argumentów Pan użyje ,jakie fakty przywoła, ostatecznie komentator w rodzaju Herstoryka przyciśnięty do ściany zacznie (używając jego własnej terminologii) beczeć o fobiach ,miejskich mitach albo wyzywać Pana od rasistów. :)
 • 2017-03-26 23:21 | TyberiusMazur

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Herstoryk

  „Znaczny odsetek muzułmanów, zwłaszcza z niektórych krajów, rzeczywiście traktuje religię bardzo poważnie, stanowią oni jednak mniejszość”
  Znaczny odsetek -ile to jest?
  zwłaszcza z niektórych krajów – z niektórych krajów , ile z tych 57 Islamskich krajów?
  Traktuje religię bardzo poważnie- co to znaczy? Jak to rozumieć?
  stanowią oni jednak mniejszość wśród Muzułmanów na świecie?, w tym państwie?

  To Pańska opinia, poprosiłbym o wytłumaczenie co Pan rozumie pod tymi pojęciami i dane statystyczne to potwierdzające.

  „W krajach pochodzenia nacisk na przystawanie do norm społecznych lub/i prawo państwowe zmuszają wszystkich bez wyjątku do publicznej pobożności. Jak jednak świadczą statystyki, w świeckiej Europie, gdzie takiego przymusu brak, wielu islamskich imigrantów może sobie pozwolić na częściowe czy nawet całkowite odejście od religii, przy zachowaniu jednak islamskich tradycji, jak np. świąt i celebracji”

  Czyli moment dyskusji złe władze zmuszają ale w Europie to się nie stanie. Ciekawe kto te złe władze na przykład w Egipcie przed ponownym przejęciem władzy przez wojsko wybrał, albo kto te złe władze w Indonezji po końcu dyktatury wybiera?
  Teraz dochodzimy do faktów .

  Nie władam tak biegle angielskim ,jak niemieckim, miałem do czynienia z ludźmi z Indi , Azji i też Muzułmanami z Europy jak i pochodzenia Arabskiego, zdałem sobie po pewnym czasie sprawę ze jedno słowo, pojęcie może być inaczej rozumiane ze względu na kulturę pochodzenia. Dlatego bym prosił o podanie definicji co podczas tej ankiety było rozumiane jako aktywne praktykowanie, co znaczy aktywne praktykowanie w Polsce sam sobie znajdę.

  Sytuacja jest podobna w innych krajach Unii znów opinia proszę fakty.

  „Szanowny dyskutant powinien ucho nastawiać na rzetelne głosy, a nie na wrzaskliwe mity miejskie w brukowcach. 78% się kłania! „

  I znowu próba zdyskredytowania przez uznanie źródeł za niewiarygodne.

  Dlatego „Die Welt ” to chyba Pan nie uzna za brukowca i jest nowsza.

  https://www.welt.de/politik/deutschland/article156269271/Islam-Gebote-stehen-ueber-dem-Gesetz-findet-fast-die-Haelfte.html

  Odnosi się do Muzułmanów tureckich którzy są podobno bardziej europejscy.

  „Der Aussage „Muslime sollten die Rückkehr zu einer Gesellschaftsordnung wie zu Zeiten des Propheten Mohammeds anstreben“, stimmen laut der Emnid-Umfrage 32 Prozent der Befragten „stark“ oder „eher“ zu.”

  32% zgadza się ze zdaniem ze Muzułmanie powinni dążyć do takiej formy ustroju społecznego jak za czasów Mahometa.

  „Der Aussage „Die Befolgung der Gebote meiner Religion ist für mich wichtiger als die Gesetze des Staates, in dem ich lebe“ stimmen sogar 47 Prozent der Befragten zu”

  47% stawia przykazania religijne nad prawem państwa w którym żyją.

  Te liczby mi się bardzo nie podobają. Tu są pytania i odpowiedzi i procenty. Ma Pan może dane w podobnej formie odnośnie Francji . Pytanie i procenty to by dyskusje bardzo ułatwiło.