Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika? Czemu nie!

(8)
Nie może być tak, że zamrażanie zarodków bez konsekwencji można nazwać „Holocaustem”, a „masowe mordy” na plemnikach polskiej prawicy nie będą obchodzić.
 • 2017-03-22 11:22 | znafca in spe

  Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika?

  Choroba zatacza coraz wieksze kregi. A co z miesiaczkami u kobiet?
 • 2017-03-22 11:38 | Jacek_K

  Re:Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika? Czemu nie!

  Jako zwolennik pełnego prawa do aborcji do 6 tygodnia rozwoju płodu, z przykrością muszę zaznaczyć, że wskazane w treści artykułu zestawienie powinno być zawstydzające dla Autorki, przykłady są nieprzystające do siebie, a osoby które widzą tu jakiekolwiek analogie są albo mało rozgarnięte, albo ideologicznie zaślepione, albo chcą rozmyślnie manipulować osobami wobec których formułują powyższe bzdury. Organizacje Pro Life nie stawiają znaku równości między ludzkimi gametami z osobna a ich połączeniem. Jasno definiują - niezależnie czy się zgadzamy z taka definicją czy nie - że życie ludzkie rozpoczyna się wraz z połączeniem się męskiej i kobiecej gamety. Zatem ani plemnik z osobna ani takaż komórka jajowa nie są dla nich człowiekiem. I stąd nie muszą zdaniem prolajferów podlegać jakiejś szczególnej ochronie. Zestawienie ejakulatu saute z niszczonymi nadliczbowymi zarodkami lub abortowaniem płodu być może jest "satyryczne" lecz śmieszy osoby o dość specyficznym poczuciu humoru. To brzydka manipulacja która nie przystoi Polityce. Głupstwa wypisywane przez Autorkę dowodzą braku zrozumienia dla biologicznych różnić między kobietami a mężczyznami, lub ignorancji w tej materii. Kobiety nie są w stanie marnotrawić komórek jajowych, robi to za nie sama natura. Odrobina przyzwoitości i rzetelności nie zaszkodziła by autorowi tekstu. Pozdrawiam ;)
 • 2017-03-22 11:45 | Sir Jarek

  Re:Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika? Czemu nie!

  Zaraz zaraz...a jakie kary są przewidywane dla partnerki, która dopuści się marnotrawstwa ręką...bądź popełni akt kanibalizmu???????? Jak karać - to wszystkich. Z karaniem facetów nie powinno być problemów - wszak nie od dzisiaj wiadomo, że marnotrawcom rosną włosy między palcami. Baby się znowu wywiną........:-(
 • 2017-03-22 12:17 | Maciej2

  Re:Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika? Czemu nie!

  Jestem za. Podejrzenie popełnienia przestępstwa marnowania plemników należy natychmiast zgłaszać do panazbyszkowej prokuratury. Która każdorazowo powinna przeprowadzić solenne śledztwo: zbadać pościel i bieliznę, przepytać rodzinę, sąsiadów, zrobić wywiad w miejscu pracy. To są poważne sprawy, tu chodzi o życie nienarodzone!
 • 2017-03-22 13:53 | GorszySort

  Re:Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika? Czemu nie!

  A tymczasem kobiety w Polsce dalej nie rodzą po ludzku!
 • 2017-03-22 20:26 | Maciej2

  Re:Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika? Czemu nie!

  @Jacek_K

  Jesteś ciut niesprawiedliwy. W tej "zabawie" w karanie za marnowanie spermy nie chodzi o twierdzenie, że sperma, to to samo, co zarodek, tylko pokazanie, że ideologiczna nadgorliwość organizacji "pro-life" uderza wyłącznie w kobiety.

  Skoro chronimy życie "dzieci nienarodzonych", to równie dobrze możemy chronić życie dzieci niepoczętych. Pro-life! Plemniki są żywe, zaś każdy plemnik to potencjalna "połowa" przyszłego człowieka. Różnica między komórką jajową i plemnikiem osobno oraz tymi samymi komórkami chwilę po połączeniu - to jest przecież głównie różnica magiczna! Komórki są rozdzielone - nie ma człowieka, chwilę później komórki są połączone - i już jest.

  Powtarzam, chodzi o zwrócenie uwagi, że te religijne obsesje uderzają wyłącznie w kobiety, gdyż są one łatwym celem ataków. Nie ma ideologicznych przeszkód, by zbudować argumentację "pro-life", która uderzy też w mężczyzn. Natomiast sami mężczyźni na to nie pozwolą, gdyż to oni (tj. kapłani) są przecież głównym źródłem ideologii "pro-life".
 • 2017-03-22 23:23 | kruk

  Re:Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika? Czemu nie!

  Zgadzam sie z Jackiem_K, ze autorka zestawia rzeczy nieporownywalne. Kazdy jako tako rozgarniety czlowiek dostrzeze roznice. Wobec tego akcja ochrony plemnikow malo kogo rozmieszy a prawom kobiet moze tylko zaszkodzic.
 • 2017-03-23 10:13 | kamyk_wj

  Re:Ustawa o umyślnym marnotrawieniu plemnika? Czemu nie!

  Poza karami powinny być też nagrody. Np. 50 zł za każdą próbę naturalnego poczęcia.