Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PO bardziej sprzyja kobietom i osobom LGBT niż PiS? Nie do końca

(7)
Julia Pitera, Jarosław Wałęsa i Jan Olbrycht głosowali w Parlamencie Europejskim przeciw rezolucji ws. dyskryminacji.
 • 2017-03-23 12:46 | Nie

  Re:PO bardziej sprzyja kobietom i osobom LGBT niż PiS? Nie do końca

  Taki krok ze strony reprezentantów PO dziwić nie może. Od początku rządów tego ugrupowania było widać, że nie wie, dzięki czemu wygrało wybory. Bezpośrednią tego konsekwencją jest dzisiejsza władza w Polsce. Polacy żyją w przekonaniu, że istnieje wyraźna opozycja światopoglądowa między PO a PiS, ale to nie jest prawda.

  Przy nielicznych wyjątkach PO jest partią konserwatywną, choć nie szaloną - co odrożnia ją od PiS. W zestawieniu z narodowymi socjalistami z PiS nawet ZChN mógłby uchodzić za partię lewacką, więc nie dziwi liberalny status PO. Jednak z faktu, że coś nie jest czarne nie wynika automatycznie, że to coś jest białe.

  Kobietom w Polsce wypada współczuć - przynajmniej tym, które na PiS nie głosowały. Patrząc zaś na kroki PO zalecałbym Polkom emigrację, choćby dlatego, że to najtańszy sposób podróżowania w czasie - z wieku XIX w XXI.
 • 2017-03-23 13:24 | żyga

  Re:PO bardziej sprzyja kobietom i osobom LGBT niż PiS? Nie do końca

  Chciałoby się a bojesie.Banda oszustów.
 • 2017-03-23 13:29 | koyt

  Re:PO bardziej sprzyja kobietom i osobom LGBT niż PiS? Nie do końca

  Problem z PO jest taki, że jest to partia prawicowa udająca, że jest partią centrową z dwoma równoważnymi skrzydłami:lewicowym i prawicowym. Przewaga zawsze była po stronie prawicowców, a lewicowcy tylko w okresie Kopacz mieli swoje 5 min.

  Polsce potrzeba nowoczesnego ugrupowania, które zrozumie, że religia może mieć swoje miejsce wyłącznie w ramach wyznaczonych w Konstytucji. Ludowa religijność, pogaństwo kultu krzyża prowadzi prosta drogą do karykatury religii chrześcijańskiej w wydaniu rydzykowo-smoleńskim. Każde ugrupowanie, które będzie rozliczać Kościół, odcinać od kasy państwowej, nie będzie się bało biskupów w stanowieniu nowoczesnego prawa zgodnego z nauką - zyska wielu zwolenników. Z kościołem nie trzeba walczyć, wystarczy wymagać i sie nie bać. To tak proste, no ale jek się miało w swoim gronie Gowina słyszącego głos zarodków z in vitro czy Królikowskiego od gendera w konwencji antyprzemocowej to sorry. PO zamiast szybko klepnąć in vitro, konwencje i związki partnerskie, to miesiącami przeciągało sprawę dając pole do nadużyć pisowi i kościołowi. Związki partnerskie wystarczyło rozreklamować jako potrzebne w związkach damsko-męskich, bo przecież to oni najliczniej by z tego rozwiązania korzystali.
 • 2017-03-23 14:22 | kasjodor

  Re:PO bardziej sprzyja kobietom i osobom LGBT niż PiS? Nie do końca

  Nie głosuję na PO od 2013 roku [do PiSu mi jeszcze dalej] także z powodu ich postawy wobec tzw. spraw światopoglądowych. Które wbrew temu co się zwykło mówić - są istotą rzeczy. Brakuje w Polsce porządnej lewicy jak powietrza.
 • 2017-03-23 20:08 | dziadekwłodek

  Re:PO bardziej sprzyja kobietom i osobom LGBT niż PiS? Nie do końca

  Środowiska LGBTQ zachowują się tak, jakby były najwartościowszą częścią europejskich społeczeństw. Ich krzykliwość nie jest żadnym tego dowodem. Poprawność europejska w tej dziedzinie mocno mnie irytuje. Podobnie jak europejskie wykluczanie przeciwnych postaw.
 • 2017-03-24 08:35 | z daleka

  Re:PO bardziej sprzyja kobietom i osobom LGBT niż PiS? Nie do końca

  Problem jest z PO jest podobny jak z SLD i skonczy sie jak z SLD. Nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie przeciez dawal jeszcze jednej szansy tej bandzie zlodziei, ktora zalatwiala swe szemrane interesy u Sowy.Caly dramat polskiej sceny politycznej i juz nie tylko polskiej to konflikt Tusk-Kaczynski, PIS i PO skutecznie zabetonowaly polska scene polityczna, zdominowaly ja i dopoki Lud Bozy sie nie obudzi i nie wyrzuci za burte te dwie miernoty polityczne jakikmi sa Tusk i Kaczynski oraz ich partie dopoty bedzie panowal marazm i nie dobrego z tego nie bedzie. Bedzie to jedynie nieustajaca rozgrywka dwoch kolesi w ktorej role zolnierzy bedzie pelnilo spoleczenstwo stajace raz po jednej a raz po drugiej stronie. Ile lat ma to jeszcze trwac?
 • 2017-03-25 17:20 | AOlsztynski

  Re:PO bardziej sprzyja kobietom i osobom LGBT niż PiS? Nie do końca

  Brawo dziadekwlodek. Osób tak myślących jest więcej (jeśli nie większość), choć może nie na tym forum.
  Ostatnie wybory nic opozycji lewicowo-obyczajowo liberalnej nie nauczyły. Nadal dla nich gwoździem programu to „wolność” dla mniejszości.
  A co z większością? Sprawami pracowniczymi? Warunkami mieszkaniowymi? Dostępem do wykształcenia? Prawem do uczestnictwa w kulturze? Wsparciem dla rodzin wielodzietnych? Itd., itp. Mimo upływu ćwierćwiecza z okładem życia „w wolności”, są to nadal sprawy aktualne. Tylko nie dla lewicy…