Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

(12)
Proszę łaskawie wyciągnąć głowę z dorsza, bo być może to, co ma pani na oczach, to łuski.
 • 2017-03-23 23:54 | Aspiryna

  Polska czyli - daleko od Europy

  Niestety, wiekszosc osob zawodowo zajmujacych sie w Polsce polityka prezentuje poglady umieszczajace Polske na dalekim skraju Europy... taki europejski mentalny skansen!
 • 2017-03-24 07:46 | Archer100

  Re:Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

  "Pary jednopłciowe NIE MAJĄ WOLNEGO WYBORU."
  Otoz maja.
  Moga w kazdej chwili, swiadomie i dobrowolnie, zalegalizowac swoj zwiazek. I juz beda mogly decydowac o tym jak dziedziczyc i kto kogo gdzie pochowa.
 • 2017-03-24 12:12 | pietia83

  Re:Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

  Nie, proszę Pana, w Polsce pary jednopłciowe NIE MOGĄ zalegalizować związku. Nie mogą bowiem zawrzeć małżeństwa, a nie stworzono również żadnego PACSu czy innej formy związków partnerskich.

  Umowy notarialne - wiem bo zawarłem takie z moim chłopakiem - mają bardzo ograniczone możliwości i nie są "legalizacją zwiazku", tylko umowami, jakie mogą ze sobą podpisać dowolne dwie (czy więcej) osoby fizyczne. Decyzja o pochówku jest mocno wątpliwa. Można umieścić taki zapis w umowie, ale gdyby rodzina biologiczna zmarłego partnera chciała przewalczyć swoje, to nie wiadomo, jak wyglądałby taki spór. Art. 10. ustawy z 1959 o cmentarzach i chowaniu zmarłych mówi: "Prawo pochowania zwłok ludzkich ma najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej, a mianowicie: 1) pozostały małżonek(ka); 2) krewni zstępni; 3) krewni wstępni; 4) krewni boczni do 4 stopnia pokrewieństwa; 5) powinowaci w linii prostej do 1 stopnia.” Jak Pan widzi - nic nie wiadomo o innych możliwościach.

  Jeśli zaś chodzi o dziedziczenie, to proszę:

  Gdybym zmarł, a miałbym żonę, dziedziczyłaby ona po mnie z automatu połowę, a moi rodzice po 1/4; w przypadku zapisu testametowego, pozostawiającego jej całość majątku, dziedziczyłaby ona cały majątek pomniejszony o zachowek (czyli połowę sumy wynikającej z dziedziczenia ustawowego - po 1/8 dla rodziców).Innymi słowy, ze 100 000 zł wdowa odziedziczyłaby po mnie 75 000 zł.

  W przypadku pary jednopłciowej z analogicznym zapisem mój partner odziedziczyłby całość majątku, pomniejszoną o zachowek - ponieważ ustawowo rodzice dziedziczyliby całość (po 1/2 na głowę), musieliby otrzymać po 1/4 na głowę, partner otrzymałby zatem ze 100 000 zł - 50 000 zł. Następnie, w przeciwieństwie do wdowy, musiałby - jako kompletnie obca osoba - zapłacić najwyższą stawkę podatkową, czyli przy tej sumie 8765 zł (od niższych kwot są niższe stawki 12 i 16% i nawet niewielka kwota zwolniona, ale powyżej 20 tys. leci już 20%). A zatem ostatecznie otrzymałby 41 235 zł.

  Sądzę, że różnicę pomiędzy 41 000 a 75 000 sam Pan dostrzeże.

  Pozdrawiam
  JDehnel (konto chłopaka)

 • 2017-03-24 12:31 | tuciu

  Re:Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

  Obawiam sie, ze do p. Pitery i tak nic nie dotrze, tak jak do duzej czesci PO. Trudno im sie tez dziwic: za sama cierpliwosc dostaja zwyzki w sondazach, wiec po co w sumie mieliby cokolwiek zmieniac? Juz wydawalo sie, ze cos zaczelo sie ruszac w tych poselskich glowach, ze jakis promyczek refleksji omiotl glowy PO-wcow i juz p.Pitera zdementowala: to bylo tylk zludzenie optyczne i chciejstwo elektoratu.
 • 2017-03-24 14:31 | markia_79

  Re:Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

  Wypowiedź pani Pitery była odrażająco niesmaczna. Te uniki, ta nieumiejętność nazwania własnej postawy po imieniu. Bo już powstawa "związki homo są obce mej religii, nie zgadzam się" jest przynajmniej - w całym swym fundametalizmie - uczciwsza.

  Panie Jacku, w pełni się z Panem zgadzam!

  Mężatka
 • 2017-03-24 14:45 | wiwada

  Re:Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

  zdumiewające są słowa posłanki PO. A PO milczy, jakby się nic nie stało. Dramatyczna obojętność.
 • 2017-03-24 16:50 | Hmm?

  Re:Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

  Panie Jacku, ktoś wam czegoś zabrania? Nie dostajecie tylko PRZYWILEJÓW! To wszystko. Kiedy do waszej walki o przywileje doda się fakt, że tzw. "małżeństwa jednopłciowe" są elementem trwającej właśnie dekompozycji i destrukcji europejskich społeczeństw, to jednak opór przeciwko nim jest uzasadniony, choć taki "zacofany". Proszę pamiętać, że tu nie idzie o Pana i pańskiego męża, tylko o o wiele większą sprawę. Realną, mimo gorących zaprzeczeń ze strony jej autorów - światowej lewicy.
 • 2017-03-24 20:47 | Aspiryna

  Re:Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

  "Moga w kazdej chwili, swiadomie i dobrowolnie, zalegalizowac swoj zwiazek."

  Pan "Archer" (kolejny raz) mija sie z rzeczywistoscia?
 • 2017-03-25 09:17 | izakan

  Re:Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

  Peowcy różnią się od pisowców ubraniami /trochę lepsze/ i ogólnym wyglądem - wyglądają trochę lepiej, o co nie trudno w porównaniu do ludzi prezesa.
  Głowy mają wypełnione tym samym i mentalnością, oprócz paru wyjątków, nie odbiegają od polskiej normy; coś na kształt Arczera 100.
 • 2017-03-25 11:17 | karim

  Re:Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

  Pan Hmm? to chyba jakiś chory umysł. Argument światowej lewicy działa w drugą stronę: homofobia prowadzi do narodowego socjalizmu. Ja tak przynajmniej nie uważam, ale problem polega na tym, że nazizm jest lewicą. Dyktatura ayatollahów jest lewicą. Reżim monarchiczny w Arabii Saudyjskiej jest lewicą. Tam się gejów kamieniuje, wiesza i gazuje dla większego dobra. Podobnie myślał Unabomber, jak wiadomo wzór pana Breivika: wegetarianizm, tolerancja, technologia to oznaka osłabiania społeczeństw przez lewicę, przewrażliwiania ich. Dlatego wysadzał naukowców listami-bombami. Na krzesło elektryczne nie trafił tylko dlatego, że uznano go za niepoczytalnego. A ja uważam, że sprawa gejów nie ma nic wspólnego z polityką, bo jest prywatnym wyborem (liberalizm), o ile nie jest opłacalna (neoliberalizm- opcja prawicowa), lub z jakichkolwiek innych względów nie okazuje się potrzebna ludziom (lewica). Jesteście śmieszni polaczkowie katolikowie. Jesteście hipokrytami.
 • 2017-03-25 11:53 | karim

  Re:Posłanko Pitero, pary jednopłciowe nie mają w Polsce żadnego wyboru. To pani z pani mężem miała wybór

  Pan Hmm? to chyba jakiś chory umysł. Argument światowej lewicy działa w drugą stronę: homofobia prowadzi do narodowego socjalizmu. Ja tak przynajmniej nie uważam, ale problem polega na tym, że nazizm jest lewicą. Dyktatura ayatollahów jest lewicą. Reżim monarchiczny w Arabii Saudyjskiej jest lewicą. Tam się gejów kamieniuje, wiesza i gazuje dla większego dobra. Podobnie myślał Unabomber, jak wiadomo wzór pana Breivika: wegetarianizm, tolerancja, technologia to oznaka osłabiania społeczeństw przez lewicę, przewrażliwiania ich. Dlatego wysadzał naukowców listami-bombami. Na krzesło elektryczne nie trafił tylko dlatego, że uznano go za niepoczytalnego. A ja uważam, że sprawa gejów nie ma nic wspólnego z polityką, bo jest prywatnym wyborem (liberalizm), o ile nie jest opłacalna (neoliberalizm- opcja prawicowa), lub z jakichkolwiek innych, moralnych względów nie okazuje się potrzebna ludziom (lewica). Dlatego pański argument nt. lewicy to przejaw głupoty politycznej pod hasłem "poświęćmy ich dla większego dobra", bo takie myślenie jest zawsze przyczyną zła.
 • 2017-03-25 12:39 | Pavko Krajka

  Pitera ma sowiecką mentalność

  osłanka Pitera reprezentująca Platformę Obywatelską nie dość, że plecie bzdury, to na swoim profilu FB kasuje i blokuje wszystkich, którzy wyrażają inny punkt widzenia, nie hejt, tylko inny punkt widzenia.
  Kasuje i blokuje wszystkich, którzy się z nią nie zgadzają.
  Ta obłudna kobieta 23 marca 2017 napisała na FB, że 'Marzyłam o otwarciu granic, aby każdy mógł swobodnie poruszać się po Europie, bez kontroli, bez paszportów, bez wiz.' sama stawiając granice, kontrolę i cenzurę.
  Ona, jak i jej towarzysze partyjni cały czas są w głębi zaścianku mentalnego homo sovieticus, nie mając pojęcia o obywatelskości swoich powinności.