Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Głodówka przedłuży życie i wyleczy z raka. Nabierają nas czy jest w tym ziarno prawdy?

(10)
Coraz więcej badań pokazuje, że głodówka ma zbawienny wpływ na zdrowie. Czy warto zacisnąć pasa?
  • 2017-03-27 08:51 | Archer100

Lecznicza glodowka

Po raz setny przekonuje sie jakim zdrowotnym blogoslawienstwem byly dla nas lata komunizmu, a zwlaszcza ozdrowiencza terapia, jaka zaaplikowal nam general W. Jaruzelski, kiedy nawet wodka i papierosy byly na kartki.
    Teraz juz wiemy dlaczego:
    Taka ogolnonarodowa glodowka leczyla nas z raka i wydluzala nasze zycie.
    A gdyby komus bylo malo to ostatnia nadzieja wyleczenia pozostawala w postaci sciezek zdrowia albo energicznych przesluchan przez SBecje.
    Niestety, z roku na rok odchodza od nas najlepsi lekarze z tamtych lat a ostatnio doszlo nawet do tego, ze ideowa spadkobierczyni postkomunistycznych elit - Platforma Obywatelska - przegrala wybory na rzecz PiS'u, ktore dzieki niezlej wyzerce zaraza nas rakiem i cholesterolem.
  • 2017-03-27 18:18 | karol1234

Re:Głodówka przedłuży życie i wyleczy z raka. Nabierają nas czy jest w tym ziarno prawdy?

Ależ Amerykę autor odkrył! Doktor Ewa Dąbrowska z gdańskiej Akademii Medycznej już od ponad 20 lat leczy ludzi postem nazywanym przez nią dietą warzywną-owocową albo postem Daniela. W Polsce istnieje kilkanaście ośrodków stosujących tę metodę leczenia, w samym Gołubiu Kaszubskim są trzy.
  • 2017-03-29 10:21 | mang

Re:Głodówka przedłuży życie i wyleczy z raka. Nabierają nas czy jest w tym ziarno prawdy?

Być może, że głodówka pojawia się w prasie w "sezonach ogórkowych", tym nie mniej rzecz jest ciekawa, również z powodu społecznego odbioru tego "zjawiska".
    Cieszy, że i w Polsce ktoś poważnie do tego podchodzi. @karol1234 dzięki za informacje!
    Bieżący artykuł jest uproszczeniem. I pewnie nie wina redaktora ale objętości miejsca jakie mu zostawiono na ten "ogórkowy temat" .
    Zainteresowanym zostawiam wpis dot. innego artykułu (wyborcza.pl/1,75968,20197349,twoja-dieta-nie-jest-twoja-prywatna-sprawa.html), mając nadzieje, że poszerzy "horyzont" tego zagadnienia.
    "Z naukowego punktu widzenia post wyniszcza organizm i jest bezsensowny ..." ???
    Z naukowego punktu? Jakiej nauki? Skąd ta pewność? Szkoda że takie "prostactwo" już w pierwszym zdaniu artykułu o rzeczach istotnych.
    Ok, post "do śmierci" wyniszcza. ;)
    Natomiast co do bezsensowności to radzę redaktorowi pościć trochę czytając o leczniczych właściwościach postu (czy inaczej kontrolowanej głodówki) :
    - Buchinger, Nikolaiev, Shelton, itd... (dawniej)
    - Yvon Le Maho, Valter Longo, Andreas Michalsen itd... (dzisiaj)
    Szególnie Longo : podczas chemioterapii głodówka "chroni" komórki zdrowe, przez co potęguje skuteczność terapii.
    Jezus ne był pierwszym który głodował 40 dni - to znana starożytna praktyka.
    Nie chodzi o jakiś "cud". Po prostu życie na Ziemi byłoby niemożliwe gdyby już pierwsze komórki nie mogły przetrwać czasowego braku odżywiania. Oczywiście post nie jest "na wszystko". Co więcej, może być szkodliwy w niektórych przypadkach (np. anoreksja - tragiczny!).
    Do głodówki niepotrzebne jest żadne lekarstwo czy produkt farmakologiczny. Farmakologia to drugi, po ropie naftowej, biznes światowy!
    A że firmy farmakologiczne finansują badania medyczne toteż lecznicze właściwości postu są samoczynnie cenzurowane BO NIE MA NIC DO SPRZEDANIA! A jak nie trudno zgadnąć są dwa "nieszczęścia" które mogą dotknąć światowy przemysł farmakologiczny :
    1/ śmierć pacjenta, bo nic już nie kupi,
    2/ wyzdrowienie pacjenta, bo też nic już nie kupi.
    Po długim poście, kika lat temu, u niżej podpisanego zanotowano zanik chłonniaka ziarnistego, (rodzaj raka teoretycznie nieuleczlnego).
    31 dni kontrolowanej medycznie głodówki, wyłącznie czysta woda, żadnych pokarmów, aż do "prawdziwego głodu *", później 1 tydzień (do 10-ciu dni) postu na rok i oczywiście bardzo mało mięs - raz na tydzień i jak najmniej, prawie żadnego, cukru.

To nie głodówka ale powrót do odżywiania jest niebezpieczny, trzeba zaczynać bardzo powoli, pierwszy dzień woda z gotowanych jarzyn (bio!), drugi dzień same jarzyny, itd. Pierwsze białka czy tłuszcze po 4 dniach, a nawet po tygodniu.

* "prawdziwy głód" - tak nazwałem zjawisko niezwykłego głodu, który dopadł mnie w 31 dniu postu. Nadchodzi on zazwyczaj między 26 a 45-tym dniem. Głód "codzienny" to głód kulturowy, "nawykowy". Po 4 dniach głodówki już się go nie czuje.

Uwielbiam jeść !!!
    Smakosz
  • 2017-03-29 14:00 | kaesjot

@mang - masz absolutnie rację jeśli chodzi o biznes farmaceutyczny.
    Gdy na blogu dra Kaczmarewicza prezentowałem pogląd, ze "ja nie chce być leczony - ja chce nie zachorować" Gospodarz uznał mnie za trolla.Chyba bardzo zabolało chińskie powiedzenie, które zacytowałem, ze "dobry lekarz nie dopuści, by jego podopieczny nie zachorował, lekarz to taki, co wyleczy podopiecznego z przewlekłem choroby a ten, który tylko leczy nie jest żadnym lekarzem".
    Co do znaczenia głodówki - podzielam Twoją opinie.
  • 2017-03-29 14:01 | kaesjot

korekta - oczywiście dobry lekarz nie dopuści, by jego podopieczny zachorował!
  • 2017-03-30 11:05 | mang

W tak krótkich formach wyrazu jak artykuł w temacie czy nasze wpisy nie sposób zgłębić zagadnienia.
    N. p. kilka z wielu aspektów :
    - Po 3 do 5 dniach absolutnego postu (te pierwsze dni raczej mniej przyjemne), - ups! przepraszam : postu wodnego (zero pokarmów, wyłącznie woda) wchodzi się w fazę ketozy, czy ketogenezy czyli produkowania przez organizm ketonów. I wtedy głód zanika w większości przypadków. Otóż niedawno dowiedziałem się, że obecnie ketony są używane w pewnych terapiach leczenia mózgu! Tyle że się je podaje pacjentwi który nie pości (oczywiście ktoś musi za to zapłacić).
    - Post bezpokarmowy "wymusza" apoptozę (naturalną śmierć) większości komórek genetycznie "zmutowanych", w tym rakowych. Te właśnie bez glukozy zazwyczaj nie mogą przeżyć (patrz np. zasada ich wykrywania PET-skanem).
    - Tymczasem zdrowe komórki mają naturalny "mechanizm" wejścia w stan "przetrwania" co zresztą również opóźnia ich starzenie się. A tu dorzucę, że ten mechanizm zostawiła nam ewolucja, bez niego żaden organizm by nie przeżył. Natomiast ewolucja nie zostawiła nam nic co potrafi bronić przed ustawicznym nadmaiarem pokarmów, bo takiej potrzeby nie miała. Stąd chorobliwa otyłość.
    - itd
    Na dzień dzisiejszy wiadomo, że zdrowy osobnik (z normalnym współczynnikiem masy ciała) może pościć do ok. 40 dni bez szkody dla organizmu, (patrz np. badania Françoise Wilhelmi de Toledo albo Yvon Le Maho). Każde 10 kg nadwagi (z pamięci ok 30 do 50 tys kalorii) dodaje 15 do 25 dni.

Uwaga : u osób "bardzo" otyłych, niewielkie co prawda, ale ryzyko przy długiej głodówce bo nie tylko tłuszczu ale i trochę białka ubywa w głodówce. Również u osób starszych, po 65 latach, trzeba uważac - częste problemy z przyswajaniem.
    Podczas głodówki pić wyłącznie wodę (upewnić się co do jej jakości), nie gazowaną. W żadnym wypadku herabtę lub kawę - właściwości teiny czy kafeiny (to samo) są spotęgowane i stwarzają poważne ryzyko, nie mówiąc o alkoholu -ryzyko nawet śmiertelne ( - patrz przypadek Sheltona)

Mang
    zawsze Smakosz

ps : nie wyobrażacie sobie smaku prościutkich jarzyn gotowanych po np 10 dniach bez żadnego odżywiania.!!!
  • 2017-03-31 23:45 | antyshooja

Cześć,
    Jeśli możesz, to podeślij mi coś więcej na temat takiego postu na priv.
    antyshooja@gmail.com
    Pozdrawiam
    Antyshooja
  • 2017-04-03 23:04 | mang

@antyshooja
    Czołem!
    A co Cię szczególnie interesuje, bo temat jak ocean.
    Dobrego wieczora
    Mang

Twój adres maila nie wydaje się poprawny, odpowiedź :
    "Nie znaleziono adresu :
    priv.antyshooja@gmail.com
    antyshooja@gmail.com
    "
  • 2017-06-04 10:55 | fela66

przyznaje, ze patrzylam na glodowke tylko przez pryzmat szybkiej drogi do odchudzania. no ale tak tez sie o niej pisze w wiekszosci tego typu tekstow. ostatnio dopiero uswiadomil mnie moj dietetyk. Głodowka nie ma sensu i w duzej mierze ma tylko te negatywne strony... dlatego stwierdzilam ze zwyczajnie zaczynam zbilansowana diete, ktora pomogl dobrac do mojego trybu zycia. Dodatkowo na samym poczatku polecil kuracje dicopeg 10g dzieki czemu moj metabolizm troche przyspieszyl. Teraz jestem juz 3 tygodnie na tym systemie i schudlam 3 kg a kolejny krok to aktywnosc fizyczna :) mam powera i motywacje a to chyba najwazniejsze
  • 2017-07-18 13:25 | Kasia_tcu

Tak na pewno wyleczy z raka. Tak jak Amigdalina B17 i Witamina C, czy też soki przepuszczone przez maszynkę za 4tys. zł. Może i organizmowi dobrze zrobi czasem, ale nie wyleczy z raka.