Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dla kogo Brexit będzie bardziej bolesny: dla Unii czy Wielkiej Brytanii?

(9)
Premier Theresa May podpisała formalny wniosek do Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej o rozpoczęcie procedury wyjścia UK z Unii Europejskiej.
 • 2017-03-29 18:37 | Withold

  Re:Dla kogo Brexit będzie bardziej bolesny: dla Unii czy Wielkiej Brytanii?

  Anglicy mają przede wszystkim City finansowe i trzeba bez litości odłączyć je od Euro. Dzisiaj myślę, że nie przypadkowo zapadła decyzja o niełączeniu giełdy londyńskiej z frankfurcką. Brexit poza tym spowodował jeszcze coś, bo z tego Polexitu to chce mi się śmiać. Polska zostanie tak czy siak dostawcą taniej siły roboczej w Europie ponieważ granic zamknąć PiS się nie odważy. Otóż na fali Brexitu następuje Euroexit czyli państwa z tą walutą występują z UE, żeby nie powtórzyć scenariusza brytyjskiego. Śmieszne jest to napinanie muskuł tej całej grupy wyszehradzkiej czy jak kto woli RWPG II.
 • 2017-03-29 19:26 | Nie

  Re:Dla kogo Brexit będzie bardziej bolesny: dla Unii czy Wielkiej Brytanii?

  Oczekiwanie, że PiS wyciągnie jakiekolwiek wnioski z Brexitu wydaje się wyrastać z przekonania, iż inetresy tej partii są zbieżne z interesami Polski. Tak nie jest. Analiza Brexitu w PiSie będzie się sprowadzała do tego, jak ustrzec się błędów Wielkiej Brytanii.

  Póki co Polska jest na równi pochyłej - traci armię, traci wpływy polityczne, traci możliwości negocjacyjne. Popada w izolację. Z tej równi pochyłej widać już tylko Targowicę i Kreml. Polecam lekturę: http://www.theimaginativeconservative.org/2017/03/coming-collapse-poland-peter-s-rieth.html.

  Niekoniecznie można się ze wszystkim zgodzić, ale ogólnie ma się wrażenie, że akt samobójstwa Polski rzeczywiście już się dokonał, tylko denatka jeszcze o tym nie wie,
 • 2017-03-29 21:43 | azur

  Re:Dla kogo Brexit będzie bardziej bolesny: dla Unii czy Wielkiej Brytanii?

  May podpisała wniosek, a tu dopiero koniec marca.
 • 2017-03-29 23:43 | Jacek, NH

  Re:Dla kogo Brexit będzie bardziej bolesny: dla Unii czy Wielkiej Brytanii?

  Musimy drastycznie obniżyć poziom zaufania wobec UE. Pokazano nam wyraźnie, że trzeba mieć ostre zęby. Przez całe lata utrzymywano polską opinię publiczną w naiwności, że Unia Europejska to taki klub altruistów, w którym dba się o wspólny wynik. "To szczyt hipokryzji że ci sami, którzy niszczyli wizerunek Polski donosami, teraz ubolewają nad osłabieniem pozycji Polski
 • 2017-03-30 17:01 | jakowalski

  Re:Dla kogo Brexit będzie bardziej bolesny: dla Unii czy Wielkiej Brytanii?

  Jacek, NH 2017-03-29 23:43
  Racja! Unia Europejska to jest być może wszystko, ale na 100% NIE jest to klub altruistów.
 • 2017-03-30 21:34 | karol1234

  Re:Dla kogo Brexit będzie bardziej bolesny: dla Unii czy Wielkiej Brytanii?

  Już samo "kasandryczenie" redaktora Szostkiewicza (oraz pana Junckera, który kilka dni temu na spotkaniu w Rzymie z papieżem najzwyczajniej spał na krześle, z powodów, których wszyscy zapewne się domyślają) jest najlepszą gwarancją, że Brexit, to najlepsze, co się mogło Wielkiej Brytanii w tym stuleciu przydarzyć! :-)
 • 2017-03-30 22:07 | Littlebetter

  Porzucona żona

  W komentarzach części polskich mediów (możliwe, że innych krajów UE również - nie czytuję) pobrzmiewa taki dziwny ton życzenia Wielkiej Brytanii wszystkiego najgorszego. Europa, czy raczej ta jej zjednoczona przez Unię część, zachowuje się trochę jak porzucona żona, złorzecząca wiarołomnemu małżonkowi aby szczezł marnie pod pierwszym lepszym płotem. W takich przypadkach na aksamitny rozwód trudno liczyć. Rzecz jasna, owa "żona" sama sobie nie ma nic a nic do zarzucenia. UE chyba nigdy nie dopatrzyła się większych własnych win w doprowadzeniu do obecnej sytuacji. A powinna. Dobrze byłoby również pamiętać, że akurat Polsce raczej niewiele przyjdzie z ewentualnego pogorszenia się gospodarczej i politycznej pozycji Wielkiej Brytanii (co innego Niemcom albo Francuzom), poza pogorszeniem losu prawie miliona żyjących tutaj Polaków. Acz, to może nawet niektórych w kochanej Ojczyźnie bardzo ucieszyć...
 • 2017-03-30 22:42 | karol1234

  Re:Dla kogo Brexit będzie bardziej bolesny: dla Unii czy Wielkiej Brytanii?

  @jacek nh - racja!
 • 2017-04-04 13:58 | tuciu

  Re:Dla kogo Brexit będzie bardziej bolesny: dla Unii czy Wielkiej Brytanii?

  RWPG II tez dlugo nie pociagnie, bo wyjsciu z niej Czech i Slowacji zostanie juz tylko bezbrzezna wiara Jaroslawa K. w swojego wegierskiego mentora politycznego, ktory z kolei przehandluje ta wiare w rozmowach z krajami starej 15-tki w zamian za pozostawienie Wegier w UE. Polska i jej wiekopomny wodz beda za mieli niezbite dowody, ze sa w UE krajem drugiej, albo i trzeciej kategorii: bo taki wlasnie status maja kraje lamiace z rozmyslem trojpodzial wladzy i solidarnosc unijna. Rachunek natomiast zaplacimy my, tzn. spoleczenstwo.