Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

NATO wjechało do Polski. Kiedy wyjedzie?

(9)
Kwiecień roku 2017 przejdzie do historii. 18 lat i dwa tygodnie od wejścia Polski do NATO wojska NATO rozpoczęły bojową misję w Polsce i krajach nadbałtyckich. Sojusz jest jednak w takim stanie, że trzeba zapytać: na jak długo?
 • 2017-04-02 18:54 | Manifest

  NATO wyparuje

  NATO już niem wyjedzie z Pplski bo przed tym wyparuje. Od uderzenia Iskanderów.
 • 2017-04-02 19:38 | axiom1

  Re:NATO wjechało do Polski. Kiedy wyjedzie?

  Nie moge sie nadziwic blazenstwu polskich rzadow. To nieustanne prowokowanie Rosji zle sie skonczy.

  To wypedza kapital i z Polski i z regionu. To wstrzymuje inwestycje, pograza Polske w zapasci gospodarczej,.....Polska staje sie wiekszym ryzykiem, oprocentowanie polskiego dlugu rowniez wzrosnie.

  Strategia wojenna Rosji jest przeciez jawna. Na wasali nie beda tracic ani czasu ani ludzi ani sprzetu. Zrzuca kilka tzw ‚strategicznych srodkow’ czyli bomb atomowych i bedzie po Polsce i po polakach.

  Wtedy czy Nato zareaguje czy nie zareguje nie bedzie moialo juz znaczania bo ani Polski ani polakow juz nie bedzie. Polecam dr Jacek Bartosik na you-tube o doktrynie wojennej Rosji.

  Jest szczytem debilizmu i halucynacji,.. jakies scenariusze oparte o srodki i sposoby walki jak w IIWS,…bitwa o ‚przesmyk suwalski’,… co z debilizm nieslychany. Przeciez to ciemnogrod !!!

  Innym realnym scenariuszem jest zgoda Rosji na rozpoczecie rozmow nad przyszloscia Prusow Wschodnich. Niemcy o takie rozmowy sie staraja. Rosja odmawia, na razie. Gdy tylko dojdze do takich rozmow Polska przestanie istniec. Przeciez to oczywiste. Polska nie ma traktatu pokojowego z Niemcami. Niemcy uwazaja sprawe utraconych ziem po IIWS za nieuregulowana. I tu Nato nie pomoze.

  Jaki bedzie rachunek za pobyt amreykanskich wojsk kolonialnych na terenie Polski. Ile dodatkowych miliardow dolarow Polska bedzie musiala pozyczyc na konto polskich dzieci i pokolen jeszcze nie urodzonych. Bo rachunek za to bedzie.
  Sam pobyt wojsk amerykanskiego imperialisty na terenie Polski jest aktem zdrady ze strony polskiego rzadu. Oczywisty gwalt na konstytucji.

  Najlepsza obrona jest nie robic sobie wrogow. Dazyc do dobrych stosunkow z sasiadami, wspolpracowac, handlowac i zarabiac. Dlaczego to jest trudne ?

  Z punktu USA, jaki jest cel pobytu amerykanskich wojsk w Polsce ?
  Nie dopuscic do budowy jedwabnego szlaku przez Polske.
  Polska staci 100-200 mld zl (tylko) za tranzyt. Co rok
  Polska zaplaci $2-3 mld za pobyt amerykanskich wojsk. Co rok
  Bialorus stanie sie smiertelnym wrogiem bo oni tez straca za tranzyt z powodu Polski.

  Wydaje sie to byc „swietnym” interesem dla Polski. Niestety w Polsce nie ma ani jednej parii politycznej reprezentujacej interesy Polski. Ani mediow.

  A jedwabny szlak i tak powstanie. Dojdze do rosyjskich portow na Baltyku i morzu Czarnym i dalej promami do Europy omijajac polskiego warchola i wasala.

  Nie moge pojac jak moza byc az tak glupim i dzialac na szkode kraju i na tak gigantyczna skale. Wasalizm bezgraniczny.
 • 2017-04-02 20:14 | otu

  Re:NATO wjechało do Polski. Kiedy wyjedzie?

  Nigdy!
 • 2017-04-03 00:58 | woytek

  Re:NATO wjechało do Polski. Kiedy wyjedzie?

  Kraj okupowany przez obce wojska jest krajem pozbawionym suwerenności. Takie kraje niepodległe jak USA , Rosja ,Chiny nie mają na swoim terytorium baz wojsk okupacyjnych.
  Tylko polityczne marionetki i wasale wciskają własnym narodom ciemnotę, że można być suwerennym krajem, okupując się utrzymaniem obcych wojsk na własnym terytorium.
  Polska jest rządzona przez króla Ubu, więc naród musi płacić za jego fanaberie i udawać , że jest wolny i suwerenny.
 • 2017-04-03 12:03 | therom64

  Re:NATO wjechało do Polski. Kiedy wyjedzie?

  @axiom1
  Jestem tego samego zdania.Działania obecnego rządu to wręcz sabotaż jeśli chodzi o stosunki polsko-rosyjskie.Co gorsza próbuje się zepsuć stosunki polsko-niemieckie.Tak długo jak w Niemczech u władzy są partie typu CDU czy SPD nie sądzę aby miało to jakieś efekty w sensie roszczeń terytorialnych.Ale same skutki polityczne czy gospodarcze mogą być bardzo bolesne dla Polski
 • 2017-04-03 13:44 | kamyk_wj

  Re:NATO wjechało do Polski. Kiedy wyjedzie? - woytek

  Na szczęście Polska też nie ma na swoim terytorium wojsk okupacyjnych.
  Ostatnie wyjechały w 1993 roku.
 • 2017-04-03 15:51 | Obserwer

  Re:NATO wjechało do Polski. Kiedy wyjedzie?

  Gdy polityka geostrategiczna mocarstwa światowego w kwestii, zabezpieczania światowych swoich interesów amerykańskich, nie ulegnie zmianie. Jeśli ulegnie zmianie geostrategia amerykańska wówczas wojska wyjdą z Europy. Wejście do Polski natowskiego sojuszniczego wsparcia to , przede wszystkim, realizacja strategii zabezpieczenia wschodniej flanki NATO i wsparcia przy bałtyckich członków Sojuszu. Zgodnie z zasadą hołdowania realizacji planów sojuszniczych i dochowywania umów. Co zapewne w kręgach 'wariatkowania" polską racją stanu, wydaje się dość dziwne i zaskakujące- prawda?

  Wejście do każdej struktury organizacyjnej wiązało się i wiąże ze stratą pewnego procenta suwerenności kraju. To jest koszt wpisany w sojusznicze zobowiązania w zamian za wzrost poczucia bezpieczeństwa skoro jako mały kraj nie jesteśmy wstanie samodzielnie udźwignąć skutecznej ochrony i obrony własnej suwerenności. W tym cele nasi dyplomaci, w przeszłości, wykonali szereg zabiegów dyplomatycznych , aby politycy mogli zasiąść i podpisać akt wejścia do Sojuszu ponad 18 lat temu.

  Czasy współczesne nie nadają się do tkwienia małych i średnich krajów w bycie samoistnym , gdyż koszt takiego bytu jest kolosalny i nie jest do udźwignięcia przez budżet kraju. Tylko super mocarstwo lub mocarstwo może pozwolić sobie na bycie samodzielnym molochem obronnym i świadczyć patronackie usługi obronne reszcie świata, jeśli ta reszta sobie tego życzy.
  A jak do tej pory Polska nadal należy do krajów, które te usługi są wyglądane i wyczekiwane od wielu lat. Choć koncepcja wyjścia z Eurokorpusu, po rocznych polskich dyplomatycznych zabiegach bycia w grupie państw ramowych tego zalążka Europejskiej Armii, jest kuriozalnym i zaskakująco dziwnym krokiem, aby nie mieć podobnych znaków zapytania w sprawie zobowiązań w obrębie NATO również na przyszłość. Tym bardziej , że ilość znaków zapytania, ilość wielkich niewiadomych, po ruchach w Polskiej Armii, jest tylko dla zwierzchnika sił zbrojnych RP zadowoleniem z grupy zadowolonych polityków jednej partii. A jak wiadomo jest to grupa ciągle zadowolonych panów samych z siebie o stałym poziomie przybywania owego zadowolenia. Tak bardzo, że aż strach bierze od tego ich zadowolenia.

  Amerykanie nie zważają na polskie niuanse polskiego poziomu zadowolenia i robią zwyczajnie swoje. Ogląd sytuacji i swoje zdanie mają, ale ich zaangażowanie w realizację własnych celów strategii światowej, nie bierze pod uwagę stopnia zadowolenia i jego manifestowania w Polsce. Zwyczajnie nie jest to ta sama skala pojęcia i ceny bezpieczeństwa.
 • 2017-04-03 20:26 | rs_

  Re:NATO wjechało do Polski. Kiedy wyjedzie?

  @kamyk_wj 2017-04-03 13:44
  "Na szczęście Polska też nie ma na swoim terytorium wojsk okupacyjnych.
  Ostatnie wyjechały w 1993 roku."

  Naprawdę?
  Wyobraża pan sobie zerwanie kontraktu na AMERYKAŃSKIE śmigłowce?
 • 2017-04-04 04:24 | czaro

  Re:NATO wjechało do Polski. Kiedy wyjedzie?

  Ty anxiom najchetniej widzialbys taki scenariusz w ktorym Europa rozpada sie na powrot do panstw narodowych, a my jestesmy pod "parasolem ochronnym" braci ze wschodu. Ja rozumie, ze kazdy moze sobie lokowac swoje sympatie, na tym polega demokracja. A rzeczywistosc i realia polityczne sa takie, ze USA i Rosja jako wieksi i mocniejsi moga i dyktuja swoje warunki. A takie kraje jak Polska moga sobie wybierac po ktorej stronie lokuja sympatie. Mielismy juz ulokowane swoje "sympatie" po stronie wschodniego brata, wielu nie kojarzy tych lat dobrze. To moze teraz pozwolisz, ze sprobujemy tych zachodnich smakow ?