Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nawet biuro legislacyjne Sejmu krytykuje reformę KRS. Czy powstrzyma PiS przed zmianami w sądownictwie?

(4)
Biuro dołączyło do Sądu Najwyższego i Rzecznika Praw Obywatelskich, według których reforma Krajowej Rady Sądownictwa jest niekonstytucyjna.
 • 2017-04-03 14:21 | azur

  Uparty Kaczyński

  Kaczyński forsuje wbrew wszystkim opiniom specjalistów reformę sądownictwa.
 • 2017-04-03 16:27 | Obserwer

  Skala zdrowego rozsądku dawno została przekroczona

  Zaangażowanie w prace mające na celu zdewastowanie znaczenia Ustawy zasadniczej czyli Konstytucji RP, są od samego początku pojawienia się tego polityczno-leptycznego tworu, tak wysoce zdeprymowana i nastawiona na jej unicestwienie, że nie ma szans żadnych na zatrzymanie kolejnego kroku PIS ku wyzbycia się znienawidzonego aktu. A wyzbycie się trzeciej władzy konstytucyjnej jest tylko potwierdzeniem , że Konstytucje można deptać dowoli nawet jak nie ma się legitymacji społecznej do tego. To takie cwane polskie myślenie.

  Skala zaniedbań i niereformowania się sądów w Polsce daje im doskonały powód , aby mieć wśród swoich zwolenników stałą zachętę do takiego zachowania. Ta grupa społeczna pracująca w polskim wymiarze sprawiedliwości sama sobie zgotowała los, a ten los dopadnie całe społeczeństw łącznie z tymi "reformatorami". "Rewolucjoniści" sami sobie gotują los, aby rewolucyjne dzieci ich zjadły. Zapewne nie jest to ani reforma, ani usprawnianie, ani tym bardziej sprawiedliwe widzenie znaczenia sądów w społeczeństwie. Korupcyjny sposób wyboru polega na tym , że pracowników wymiaru sprawiedliwości będzie wybierać bardzo niemoralna grupa, która nie ma pojęcia, wiedzy, ani samodzielnej, dobrej woli w celu wybrania fachowców.

  Propozycja tej reformatorskiej reformy wymiaru sprawiedliwości jest znacznie gorsza niż do tej pory. Skoro z tym wymiarem były i są cyrki to dopiero zacznie się dziać po wyborze uległych, przymilnych i zobowiązanych,usłużnych gagatków do roli urzędników wymiaru sprawiedliwości. Strach się bać, strach się śmiać i strach powiedzieć, że wymiar będzie miał coś wspólnego ze sprawiedliwością. Podobnie jak teraz słyszy się wypowiedzi z Kukiz 15 posłów w sprawach wojny, obrony, strategii pola walki czy kondycji wojska. Arogancja z ignorancją na pełnych bufonowatych obrotach z butonierką w klapie. Pycha ich przyćmiewa każdego 4-gwiadzkowego generała z 10-letnim stażem pola walki w Afagnie, czy w Iraku. Ci sami "specje" dadzą nam sędziów. Matrix z pogrubieniem!
 • 2017-04-03 16:59 | wojtek_ab

  sedzia sedziego nie skrzywdzi

  To, ze sedziowie wybieraja sedziow jest niesluszne. Powinni opiniowac ale sam wybor powinien byc od nich niezalezny.
  Jak to zrobic aby nie byly to decyzje polityczne, to sam nie wiem. Pewnie sie nie da. W Stanach Zjednoczonych kandydatow
  do Sadu Najwyzszego przedstawia prezydent a zatwierdza Senat. I nie jest to apolityczne.
 • 2017-04-03 18:47 | Aspiryna

  Re:Nawet biuro legislacyjne Sejmu krytykuje reformę KRS. Czy powstrzyma PiS przed zmianami w sądownictwie?

  Sz. "wojtku", Krajowa Rada Sadownictwa (KRS) to nie jest to samo co amerykanski (USA) Sad Najwyzszy. Odpowiednikiem Sadu Najwyzszego w USA jest polski Trybunal Konstytucyjny (TK). A ten zostal juz spacyfikowany przez Kaczynskiego
  i jego partyjnych aparatczykow!