Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

(11)
Jeśli wniosek o wotum nieufności dla rządu miał ustabilizować pozycję Grzegorza Schetyny jako lidera opozycji, to piątkowa debata odniosła skutek. Ale jeśli miał go wykreować na lidera gotowego przejąć władzę, to efekt nie jest taki oczywisty.
 • 2017-04-07 18:31 | AOlsztynski

  Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  Po pierwsze rozwinąć plan 500+ - bo to jak wiadomo od początku był ich pomysł, przez 8 lat dopracowywany.
  Po drugie, prawo do aborcji (przepraszam oczywiście chodzi o prawa kobiet)
  Po trzecie, przyjęcie klucza mianowania na wysokie stanowiska - osób LGTB...
  itd. itp.
  I naród już oddaje władzę...
 • 2017-04-07 23:50 | lusia24

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  Oj, nie docenia pan determinacji antypisowców. Ma pan rację że pis wprowadza chaos wszędzie. Największy problem będzie z oświatą. Natomiast odkręcenie niekonstytucyjnych i niezgodnych z prawem działań PiS pójdzie szybko. Udało się szybko wprowadzić nowe demokratyczne zasady po 1989 roku, po 44 latach komunizmu, to po 4 latach rządów PiS uda się jeszcze szybciej. Wystarczy powrócić do starych ustaw o służbie cywilnej, o prokuraturze, o sądach, samorządach, mediach, wolności słowa i zgromadzeń. Wystarczy pół roku, nawet nie trzeba będzie obradować po nocach. Póki jest czas należy przemyśleć jak ukształtować przepisy o spółkach skarbu państwa, żeby nie były partyjnym łupem. Jak sprawiedliwie rozdzielać pieniądze dla organizacji pozarządowych. Może dotychczasowe przepisy nie były złe. Wszyscy opozycyjni politycy powinni pracować nad rozwiązaniami zabezpieczającymi nas przed powtórką PiS czy innej partii łamiącej konstytucję i prawo.
 • 2017-04-08 01:10 | edan

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  Przemówienie kandydata na premiera - pana Schetyny było gorsze niż przypuszczałem. Po nim zrozumiałem dlaczego pan Tusk trzymał go z dala od poważniejszej polityki i nie pozwalał, żeby mu się plątał pod nogami.
 • 2017-04-08 03:31 | argonfactory

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  Schetyna nie ma charyzmy. On może trafić z gadaniem do członka swojej partii, ale nie do normalnego człowieka i tu właśnie tkwi problem. Charyzmę ma na przykład Władysław Frasyniuk, który wie co mówi.
 • 2017-04-08 10:53 | azur

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  Schetyna to kiepski mówca. Im dłużej mówi, tym bardziej wszystko rozłazi się w szwach. Może i jest to rozsądny facet, ale to polityk typu gabinetowego, a nie wiecowego.
 • 2017-04-08 15:06 | Szymonowicz

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  Mysle, ze w dyskusji nie powinno sie zapominac o sprawie najwazniejszej. Tej mianowicie, ze sytuacja opozycji w Polsce w roku 2017 jest zpelnie inna niz opozycji w dojrzalych domokratycznych panstwach prawa. Tam nie ma "walki na smierc i zycie", ktora to oglosil PiS. Po likwidacji Trybunalu Konstytucyjnego i przejciu TVP(wiedzieli od czego zaczac!) i po tym jak opozycja w Sejmie nie ma zadnych szans..., czy ktos jej tam slucha?--nie jest latwo, wszystko jedno czy sie pojawi jakis "geniusz", czy tylko "zwykly" Schetyna. W ramach tego, co mozliwe postepuja rozsadnie. Jeszcze 2,5 roku do nastepnych wyborow. Pan Kalukin ma racje, ze powinni sie zajac tym, co robili przez osiem lat. Im szybciej to zrobia tym lepiej. Takze nie podzielam zdania idealistow, ze demokracje mozna szybko naprawic... I jesli dobrze zrozumialem Kalukina, to nie wystarczy pare uchwal. Choroba juz przeniknela polska demokracje, a jeszcze maja mnostwo czasu by ja kompletnie zniszczyc. Powinnismy( nawe jesli PiS zostanie usuniety od wladzy) przygotowac sie na lata staran o przywrocenie demokracji---lata, nie miesiace.
 • 2017-04-08 16:14 | żyga

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  Polityk z charyzmą i mądry z charakterem ,to rzadkość.Dlatego jest tak żle z tą polityką.NPnasz prezydent ,gadane ,charyzma ,noszenie na rękach i co ,i gitara ,jak mówi jego wyznawca F Kiepski.Co poradzić tym bez charyzmy?Jak najmniej gadania, a wymowne milczenie.No i budowanie wspólnie ze swoją ferajną struktur w terenie.Zapomniał o tym trochę na początku charyzmatyczny R Petru.A program ,-bez obiecywania a obnażanie debilnych ,łamiących prawo i przyzwoitość decyzji przeciwnika.,kłaniając się nisko tym ,którzy te rządy odczuli na swojej skórze.Bo w kupie siła .Ale czy Grzesio potrafi ich skupiać ,jeżeli nie mógł dogadać się z Petru.
 • 2017-04-08 20:59 | ed73

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  @azur
  Masz rację. Schetyna nie ma charyzmy, nie porwie :( I uważam, że nie on powinien być liderem opozycji (Petru tym bardziej, nieodpowiedzialny).
  Warto, by członkowie PO przed wyborami parlamentarnymi wybrali KOGOŚ.Na pewno nie p. Kopacz, na pewno nie Neuman. Kogoś młodszego - na pewno duchem.
  Co po PiS? Kto przedstawi realny plan naprawy państwa nie niszcząc 500+, który to program jednak jest pomocny? Jak w miarę szybko przywrócić ład konstytucyjny (co nie znaczy, że w 100% stary porządek)?
  Kto przekona większość do myślenia o kraju jak o własnej rodzinie - będzie miał szansę...
  Na razie nie widzę nikogo na horyzoncie. P. Trzaskowski też jeszcze nie dorósł.
 • 2017-04-09 14:36 | krakauer

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  Już tą tezę chyba głosiłem na Waszych stronach; PiS - jeśli nie popełni większych błędów, - będzie w Polsce rządził nawet przez następne 50 lat. A to dlatego, że:
  1. Jest jedyną partią, która ma kompletny program dotyczący funkcjonowania państwa
  i społeczeństwa.
  2. Jest to program socjaldemokratyczny w kwestiach społeczno-gospodarczych, zaś
  konserwatywno-katolicki w sprawach światopoglądowych. I jako taki odpowiada
  większości obywateli.
  3. PiS wciela ten, zawarty w obietnicach wyborczych program w życie. Czegoś takiego
  w Polsce nie widziano od pokoleń.
  Na tym tle bajki Schetyny, Petru et consortes są po prostu żenujące.
 • 2017-04-09 15:25 | z daleka

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  Ojoj te wszystkie plany, ktore snuja wierni PO sa zbawane wraz z tym ze Tusk wroci i zostanie Prezydentem. Problem polega wlasnie na tym, na braku prespektyw, wizji i marazmie polskiej sceny politycznej albo PIS albo PO, albo PO albo PIS, ile lat ma trwac ta zabawa? Ile lat Polska ma sie zamykac w niekonczcej sie przepychance politycznej Tuska i Kaczynskiego, ktorzy sa jak naczynia polaczone i doskonale funkcjonuja z w tym klinczu. Lud Bozy w swej naiwnosci bierze udzial w rozgrywkach tych 2 panow, ktorzy niczym specjalnym sie nie zapisali dla tego kraju, co wiecej programy tych partii baqrdzo czesto w swym konserwatyzmie byly podobne do siebie. Dopiero gdy PIS i PO zmyja sie z polskiej sceny politycznej ten kraj ma jakas szanse.
 • 2017-04-10 12:35 | Jerzy zO.

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad ograniczeniem... serwilizmu wobec biskupów KK.

  @ argofactory
  Pod charyzmą Władysława Frasyniuka raczkowały w Unii Wolności takie tuzy dzisiejszej, pożal się boże,polityki polskiej jak Anna Zalewska, czy Andrzej Duda. Złudne jest rozróżnianie ciemniaków z partii postsolidaruchów. Jak przychodzi co do czego, to przysięgają na bozię jak jeden mąż; i taką też prowadzą poźniej politykę. A tamtym w to mi graj, i zawsze im mało !.