Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie żyje Witold Pyrkosz. Aktor telewizyjny i filmowy

(5)
Twierdził, że aktor powinien mieć w sobie psychiczny i fizyczny bezwstyd, iskrę bożą i przekonanie, że jest najlepszy.
  • 2017-04-22 15:04 | Withold

Pyrkosz-aktor wszechstronny

Autor wspomina role "sympatyczne" Pyrkosza. Najbardziej zapadla mi jednak w pamiec jego rola esesmana. Nie pamietam dokladnie nawet jaki to byl film. W kazdym razie to byla jakas wrecz esencja zla bez puszczania oka do widza. Tak mi zapadla w pamiec, ze niezaleznie od roli w jakiej go widzialem zawsze mi sie tamta przypominala i nie moglem (chociaz to smieszne) go w tych "sympatycznych" rolach nie traktowac podejrzliwie :)
  • 2017-04-22 18:01 | abchaz

Re:Nie żyje Witold Pyrkosz. Aktor telewizyjny i filmowy

Nie był bezwstydny.Cieszył się życiem.
    Zwłaszcza "U Dreptaka" na Ofiar Oświęcimskich.ZETO tam też było.
    Pomimo tego absurdalnego zbiegu okoliczności.
  • 2017-04-22 21:13 | SAXOFON

Withold.
    Zapewne chodzi o rolę w "Stawce". Tak, w wersji komiksowej to wskazuje na odcinek pt.Tajemnica profesora Riedla" natomiast w wersji filmowej tytuł "Bez instrukcji".To tyle w tym temacie.
    Tak w ogóle, to zgasł kolejny (jeden z największych) jupiter rozświetlający polską scenę i filmotekę polską.Tym samym z każdym rokiem, miesiącem, a nawet tygodniem coraz ciemniej i chłodniej na polskiej scenie.Dla mnie samego,tamten obraz (kiedyś) był pełen naturalnego żywiołu,dopracowany niemal do perfekcji, do każdego szczegółu.Stąd wiele ról i scen kręcono na żywo bez powtórek.Spoglądając na minioną epokę ,śmiało można użyć stwierdzenia,że ktoś był stworzony do swej roli,a nawet zawodu.Niezależnie, czy to aktor,polityk,lekarz,policjant lub typowy rzemieślnik.Każdy zasługiwał na miano profesora,fachowca lub eksperta.Dziś, to co mamy "serwowane" w tv,przypomina bardziej odpustową cepeliadę, która jest zbyt przebarwiona wątkami i jakoś...mało Polska.
    Niestety komercja i pogoń za kasą zrobiła swoje.Tym samym (moim zdaniem) zyskaliśmy bardziej celebrowane pokolenie,nastawione na zysk i własny wizerunek,w ujęciu teraźniejszości i dosłownie ulotności.Natomiast utraciliśmy i jeszcze utracimy tych,których życie,styl bycia ,polityka i historia nie rozpieszczała-jednak pamięć o nich pozostanie na wieki.
  • 2017-04-23 12:45 | Jerzy zO.

@ abchaz
    ZETO było moją pierwszą pracą, po ukończeniu w 1974 Technikum Elektronicznego. Rok, lub wcześniej wracałem ze szkoły i na rogu Świerczewskiego i Zapolskiej /Teatr Polski/ jakiemuś panu przede mną wypadł z portfela opakowany Polsilver. Uprzejmie podniosłem i oddałem...Witoldowi Pyrkoszowi.
  • 2017-04-23 13:43 | żyga

Miał szczęście.W ostatniej roli ,nie odważyli się zastąpić Go misiewiczami.A nap. w komisarzu psie ,odsunęli wspaniałych aktorów, na rzecz tej pani -,beznadziejna i niekumata aktorka,--przyjaciÓłki kumpla prezesa.Prrzestałem oglądać a cierpi mój pies.Reżimowa telewizja. sprowadza aktorstwo na psy.A wtóruje ten od kultury wykańczając ludzi teatru i muzea.