Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obamacare idzie do kosza: co dalej?

(4)
Obamacare – jako „narodową tragedię” – Trump obiecał ukatrupić i zastąpić czymś „fantastycznym” – lepszym, tańszym i dla każdego. To, co zaproponował, jednak nie przeszło. Na szczęście i dla Amerykanów, i dla samego Trumpa.
 • 2017-04-24 22:52 | mart5000

  Znowu obcy sie wypowiada

  Panie Kochany, utkal Pan ten artukul z tego co pan wyczytal a nie ze swoich empirycznych obserwacji jako lokator USA-dobrze by bylo skorzystac z jakiegos wyslanika, mieszkajacego np w Oregonie, Colorado , Utah albo Montanie. .Tak jak Pana kolega Sostakiewicz piszac o nastrojach w USA przed wyborami(NOWY YORK, WASZYNGTON tudziez KALIFORNIA) nie ma pan pojecia jakie szkody obecny system "Oba da care" zrobil mieszkancom Stanow Zjednoczoych. Benificjentem zostaly firmy ubezpieczeniowe i prywatne spolki swiadczace uslugi zdrowotne.
 • 2017-04-26 19:36 | Aspiryna

  Re:Obamacare idzie do kosza: co dalej?

  "nie ma pan pojecia jakie szkody obecny system "Oba da care" zrobil mieszkancom Stanow Zjednoczoych"

  A jakie to "szkody" wyrzadzil szanowny panie? Takie, ze pozwolil miec ubezpieczenie kilkunastu milionom ludzi, ktorzy wczesniej na takowe
  ubezpieczenie nie mieli szans? Takie, ze pozwolil miec ubezpieczenie
  mojemu koledze, ktoremu wczesniej ze wzgledu na przebyta chorobe
  (nazwijjmy to "pre-existing condition") odmawialy wszystkie
  firmy ubezpieczeniowe?

  Dlaczego zas ceny rosna - to juz inne pytanie. System amerykanski
  (z "Obamacare", czy tez bez) jest nastawiony na ZYSK firm
  ubezpieczeniowych i szpitali. I do momentu kiedy kilka wielkich
  firm ubezpieczeniowych bedzie rzadzilo na rynku uslug medycznych,
  to one ZAWSZE beda beneficjantami systemu. Jedyne wyjscie jakie
  moze przyniesc rzeczywista zmiane to system, w ktorym panstwo
  zarzadza ubezpieczeniami medycznymi... ale to w takim kraju
  jak USA chyba nigdy nie przejdzie!

  P.S. Czy zna pan jakichkolwiek wyslannikow agencji prasowych
  mieszkajacych w stanie Montana? Bo ja, np. nie znam
  zadnych zamieszkujacych w Bieszczadach!
 • 2017-04-27 08:49 | jakowalski

  Re:Obamacare idzie do kosza: co dalej?

  Cały system lecznictwa jest w USA ciężko chory, gdyż nastawiony jest on na zysk a nie na wyleczenie chorych. W tym systemie lekarzom nie opłaca się wyleczyć chorego, a tylko leczyć go i to jak najdrożej i jak tym samym jak najdłużej, inaczej przeciągać w nieskończoność agonię pacjenta.
 • 2017-05-08 13:29 | mart5000

  Re:Obamacare idzie do kosza: co dalej?

  """A jakie to "szkody" wyrzadzil szanowny panie? Takie, ze pozwolil miec ubezpieczenie kilkunastu milionom ludzi, ktorzy wczesniej na takowe
  ubezpieczenie nie mieli szans? Takie, ze pozwolil miec ubezpieczenie
  mojemu koledze, ktoremu wczesniej ze wzgledu na przebyta chorobe
  (nazwijjmy to "pre-existing condition") odmawialy wszystkie
  firmy ubezpieczeniowe? "

  Pani kolega mógł się ubezpieczyć, ale nie chciał zawrzeć klauzuli wyłączającej schorzenia o którym Pan/Pani pisze jako(pre-existing condition)
  albo nie zglebił wystarczająco tematu.

  Firmy nastawione na zysk, wystawiały ludziom rachunki za usługi wykraczające po za zakres ubezpieczenia wpędzając ich w długi. O to szkody o których pisze.Ubezpieczenie jest delikatnie mówiąc podstawowe. Wiele razy leczenie wykracza po za zakres ubezpieczenia i rachunek zaskakuje ubezpieczonego.