Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mija 10 lat od śmierci Barbary Blidy. W tej sprawie wciąż dużo niewiadomych

(7)
Wszystko wskazuje na to, że prawdę o Barbarze Blidzie mógłby teraz pomóc wyjaśnić tylko Zbigniew Ziobro. Żeby raz na zawsze odsunąć od siebie podejrzenia
 • 2017-04-25 09:18 | Manifest

  zbrodnia ich wolności

  Zabicie Blidy to zbrodnia siepaczy Solidarnościowych. Zginęła w obronie godności człowieka i zabójca jest znany.
 • 2017-04-25 09:59 | andrzej52

  Re:Mija 10 lat od śmierci Barbary Blidy. W tej sprawie wciąż dużo niewiadomych

  Ziobro nie uniknie kary.
 • 2017-04-25 12:55 | dziadekwłodek

  Re:Mija 10 lat od śmierci Barbary Blidy. W tej sprawie wciąż dużo niewiadomych

  Obiektywny i rzeczowy artykuł o tajemniczej śmierci Barbary Blidy, którą kilka lat temu Robert Walenciak nazwał pierwszą ofiarą IV RP. Skoro jest ofiara – to musi być też i zbrodnia. I jest zbrodnia. Zbrodnia państwa polskiego przeciwko prawom i wolnościom obywatela, zbrodnia no podłożu politycznym. Zbrodnia, z której państwo polskie do tej pory nie oczyściło się i nie ma zamiaru tego robić.
  Nawet najgłupszy policjant w tym państwie wie, że jego psim obowiązkiem jest troska o zdrowie i życie zatrzymanej osoby. W przypadku, kiedy się o to zatroszczy grozi mu odpowiedzialność dyscyplinarna i karna. Tu wybitni funkcjonariusze ABW tę zasadę mieli głęboko w… poważaniu. Już samo to może wskazywać, że czuli na swoimi głowami parasol ochronny swoich zwierzchników i ówczesnych decydentów politycznych.
  A kto podejmował faktyczne decyzje w tej sprawie, ujawnił były szef MSW Janusz Kaczmarek, który uczestniczył w tajnych spotkaniach Zarządu u premiera Kaczyńskiego, w których uczestniczyli także minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef Policji Konrad Kornatowski, szef ABW Bogdan Święczkowski, szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej Tomasz Szałek i minister koordynator Zbigniew Wassermann.
  Z informacji w mediach wynika, że tzw. sprawa Blidy była montowana wbrew wszelkim zasadom procesowym i miała być środkiem do uderzenia w innych znaczących polityków SLD z Leszkiem Millerem na czele. Śmierć Barbary Blidy niewątpliwie pokrzyżowała te plany.
  Dobrze, że Jan Dziadul nie napisał jak wielu innych dziennikarzy, że było to samobójstwo. Bo to co działo się w domu Barbary Blidy po jej śmierci i później nosi wszelkie znamiona matactwa. Mataczyli funkcjonariusze ABW biorący bezpośredni udział w akcji, ale i działania prokuratorskie w oczywisty sposób urągały celom i zasadom procesu karnego. Oprócz działań mających na celu zacieranie śladów i usuwanie dowodów na miejscu zdarzenia, o których napisał autor warto wspomnieć o olbrzymiej ilości telefonów wykonywanych po fakcie przez funkcjonariuszy ABW. Pozornie bez sensu - do jakiegoś zakładu kosmetycznego czy sklepu. Mogło to służyć przykryciu tych najważniejszych numerów telefonicznych.
  Moim zdaniem Barbara Blida mogła usiłować postrzelić się sama, a strzał mógł paść przypadkowo na przykład w czasie próby odebrania broni. Nie można jednak wykluczyć, że ofiara została zwyczajnie zaszczuta. Wytworzono wobec niej presję psychiczną, która skłoniła ja do tego kroku. Donosiły o tym media – wobec Blidy prowadzono grę agenturalną przed zatrzymaniem, a funkcjonariuszka ABW uczestnicząca w zatrzymaniu miała być przeszkolona do psychicznego „łamania” osób.
  Pewne jest tylko to, że Barbara Blida poniosła śmierć w wyniku działań podjętych w imieniu demokratycznej i wolnej Polski. I to jest wyjątkowo obrzydliwe. Państwo polskie tak naprawdę nigdy się od tych działań nie odcięło, nie potępiło i nie doprowadziło do ustalenia winnych śmierci Barbary Blidy i ich mocodawców. Prawdopodobnie unikną oni odpowiedzialności karnej lub politycznej.
  Kompromitująca jest tu również postawa polityków koalicji rządowej PO/PSL , którzy wyraźnie nie chcieli w tej sprawie rzeczywiście coś zrobić. Podobnie można ocenić ówczesne działania polityków SLD z Ryszardem Kaliszem na czele, który jako szef sejmowej komisji do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy wykazał się dużą nieudolnością.
 • 2017-04-25 12:58 | dziadekwłodek

  Re:Mija 10 lat od śmierci Barbary Blidy. W tej sprawie wciąż dużo niewiadomych

  Jest: "W przypadku, kiedy się o to zatroszczy grozi mu odpowiedzialność dyscyplinarna i karna."
  Powinno być: W przypadku, kiedy się o to nie zatroszczy grozi mu odpowiedzialność dyscyplinarna i karna.
 • 2017-04-25 13:19 | tuciu

  Re:Mija 10 lat od śmierci Barbary Blidy. W tej sprawie wciąż dużo niewiadomych

  To jak z Dieterem Przewdzingiem: dowiemy sie czegos za 50 lat albo jeszcze pozniej, jak nieznani sprawcy z polskich sluzb specjalnych odejda w naturalny sposob z tego swiata.
 • 2017-04-25 13:24 | leszmok

  Re:Mija 10 lat od śmierci Barbary Blidy. W tej sprawie wciąż dużo niewiadomych

  Panie Redaktorze,
  dziękuję za artykuł i przypomnienie okoliczności odejścia Pani Barbary Blidy. Z tezami zgadzam się całkowicie.
  Śmierć B.B. obciąża również ekipę PO. Miała wszystkie narzędzia prawne, aby instytucje państwa wyjaśniły sprawę i ukarały winnych.
  Wierzba47
 • 2017-04-25 16:23 | Manifest

  Re:Mija 10 lat od śmierci Barbary Blidy. W tej sprawie wciąż dużo niewiadomych

  Dziadekwłodek, Jan na razie tylko Wassermana z tej szajki spotkała zasłużona kara.