Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

(12)
Smoleńskie paliwo wyczerpuje się. I to w drugim roku sprawowania władzy przez pisowską prawicę.
 • 2017-04-26 17:32 | Jacek, NH

  Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

  PiS powinien się nauczyć techniki pierwszego komunikatu wspartego kpiną z oponentów, takie działania są niezbędne dla uspokojenia atmosfery i przejęcia inicjatywy. Tajemnica Smoleńska rozwiąże się w dniu, w którym Polacy będą się pukali w czoło nie przy słowie „zamach”, a przy twierdzeniu „wszystko zostało wyjaśnione przez MAK i Millera
 • 2017-04-26 17:52 | wojtek_ab

  wiara to rzecz krucha

  tak jak wrozenie z fusow, albo wyjdzie albo nie wyjdzie.
 • 2017-04-26 19:08 | Mauro Rossi

  Polacy nie wierzą w zamach?

  Wierzyć lub nie wierzyć w zamach mogą poloniści, zwłaszcza kiedy zabierają się do kwestii czysto fizycznych jak do podmiotu lirycznego, choć raczej powinni przypomnieć sobie fizykę na poziomie klasy maturalnej. Dziennikarze ― dość często to właśnie specjaliści od podmiotu lirycznego ― uwielbiają socjologizujace dylematy, rzecz jasna fałszywe, że jeśli ktoś nie wierzy w zamach to zamachu nie było, a jak wierzy to znaczy, że jest niespełna rozumu. Natomiast dla przedstawicieli nauk ścisłych wyjaśnienie powodów katastrofy to kwestia nie wiary tylko obliczeń, doświadczeń i oceny skutków na podstawie praw fizyki, które obowiazują powszechnie. Jest oczywiste, że pewne skutki mogą być spowdowane jedynie przez dość konkretne przyczyny. Mimo to część ludzi do dziś uważa, że zamach na WTC 9/11 to żydowski spisek, a prawda wyglądała zupełnie inaczej. W USA powstała nawet specjalna symulacja komputerowa pokazujaca szczegóły niszczenia stalowych konstruckcji WTC przez skrzydła i kadłub samolotu.

  https://www.youtube.com/watch?v=n8pOuler95c

  Oglądajac tę symulację nie sposób wyjść z szoku i zdziwienia, że podobnej wielkosci samolot rządowy został pod Smoleńskiem zdewastowany przez pojedynczą brzozę, co miało być głównym powodem katastrofy. Jeśli rządowy Tu-154M rozpadł się w Smoleńsku na co najmniej 60 tys. części, w tym wiele drobnych, a jest ich ― jak się okazało po raporcie polskich archeologów z jesieni 2010 ― wiecej niż zostało z Jumbo Jeta, który eksplodował nad Lockerbie, to o czym to świadczy?
 • 2017-04-26 20:44 | Szymonowicz

  Re:Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

  O czym pan pisze Redaktorze? 65 do 18´%, 60 do 29%? Co to obchodzi Macierewicza i Kaczynskiego? Jakby bylo 80 do 20% tez by ich nie ruszylo. Jedyna mozliwoscia zakonczenia "zadymy smolenskiej" jest to, ze media(poza pisowskie) po prostu o tym ZAMILCZA! Wtedy wrocilibysmy do normalnosci. W USA 30% ludzi wierzy, ze zamachu na WTC dokonal G.W.Busch. Nikt sie tym nie ekscytuje. Wiem, USA to nie Polska. Ale jednak: dajcie z tym spokoj! Inaczej jestescie tam, gdzie chce was widziec paranidalni lub cyniczni(lub jedno i drugie) wladcy Polski.
 • 2017-04-27 07:34 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

  Wraca normalność.Lud wychodzi z ciemności przyjmując z pokorą wyroki boskie.Niby termobaryczna bomba to grom z jasnego nieba za grzechy.Tak ludzie zaczynają rozumować.Bo Bóg daje i zabiera. Tak sobie myślę,że niezbadane są wyroki boskie dlatego świeckie procedury różnych komisji prowadzą na manowce. Boga zastąpiono wersją z parówkami i puszką.Apage Satanas!
 • 2017-04-27 08:42 | PAK4

  Re:Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

  Mniejszość wierzyła w zamach od początku. Nic się w tej sprawie nie zmieniło. A to oznacza, że paliwo istnieje. Mobilizuje ono nielicznych, za to tworzy z nich silny front.
 • 2017-04-27 13:43 | żyga

  Re:Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

  A szok przyjdzie z za kałuży.Bo jak prezes będzie przeszkadzał tamtemu wodzowi, ukladać się z tym ze schodu wodzem ,to tamten ,nieobliczlny ,opublikuje rozmwę bliżniaków.Oj się będzie działo!!!
 • 2017-04-27 14:02 | Pan Wojtek

  Re:Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

  @Mauro Rossi
  "Oglądajac tę symulację nie sposób wyjść z szoku i zdziwienia, że podobnej wielkosci samolot rządowy został pod Smoleńskiem zdewastowany przez pojedynczą brzozę, co miało być głównym powodem katastrofy."
  Brzoza nie ZDEWASTOWAŁA SAMOLOTU, tylko USZKODZIŁA SKRZYDŁO. Dewastacja samolotu nastąpiła dopiero później, po jego zderzeniu z ziemią.

  "Jeśli rządowy Tu-154M rozpadł się w Smoleńsku na co najmniej 60 tys. części, w tym wiele drobnych, a jest ich - jak się okazało po raporcie polskich archeologów z jesieni 2010 - wiecej niż zostało z Jumbo Jeta, który eksplodował nad Lockerbie, to o czym to świadczy?"
  O niczym. Szukaj, Mauro, a znajdziesz. Na stronach komisji Laska (usuniętych, jak wiadomo, z witryn rządowych, ale w internecie, jak też wiadomo, nic nie ginie :) ) podany jest przykład samolotu, który zderzył się z oceanem, czyli materiałem niewątpliwie miększym niż smoleńska gleba. I na ile kawałków rozpadł się ten samolot? Około MILIONA.
 • 2017-04-27 16:26 | MMK

  Re:Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

  "rządowy Tu-154M rozpadł się w Smoleńsku na co najmniej 60 tys. części, (...) ― wiecej niż zostało z Jumbo Jeta, który eksplodował nad Lockerbie, to o czym to świadczy?"
  To kolejne Twoje kłamstwo świadczy chyba tylko o tym, że każdy wyznawca Macierewicza musi łgać, aby uzasadnić mit zamachu.

  " In total 4 million pieces of wreckage were collected and registered on computer files."
  http://www.nationalgeographic.com.au/engineering/lockerbie-20-years-on.aspx
 • 2017-04-27 19:16 | Aspiryna

  Re:Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

  "oglądajac tę symulację nie sposób wyjść z szoku i zdziwienia, że podobnej wielkosci samolot rządowy został pod Smoleńskiem zdewastowany przez pojedynczą brzozę, co miało być głównym powodem katastrofy"

  Widze "Rossi", ze wciaz powtarzasz bzdury PiSowskich pseudo-ekspertow (bo zaden, doslownie zaden z nic nigdy w zyciu nie badal jakiejkolwiek katastrofy lotniczej)! Po pierwsze - samolot uderzal juz wczesniej w inne obiekty, np.
  w linie wysokiego napiecia (zostalo to dokladnie opisane). Po drugie - ten
  samolot NIE MIAL PRAWA, by schodzic tak nisko. Koniec, kropka... i dosyc
  klamstw, panie "Rossi"!

  p.S. Pozdrowienia dla czolowego pseudo-eksperta, pana Berczynskiego.
  Ten przynajmniej kupil sobie (w zeszlym roku) nowy dom
  w Kalifornii...
 • 2017-04-27 19:51 | AOlsztynski

  Re:Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

  Przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem to nie kwestia wiary lecz badań i faktów. A tu pytań jest wiele. Trzeba było wszystko zrobić z zachowaniem należytej staranności. Na przykład skorzystać z ekspertów zagranicznych, aby zachować obiektywizm.
 • 2017-04-28 21:18 | Kropkozjad

  Re:Polacy nie wierzą w zamach. Wynik sondażu dowodzi, że wyczerpuje się smoleńskie paliwo

  Informacja o nowym wyniku badania opinii publicznej w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej przez firmę Kantar Millward Brown wywołała ponownie głosy smoleńskich religiantów.
  Nieoceniony Jacek, NH (2017-04-26, 17:32) do swej recepty na uznanie za przyczynę tej katastrofy zamachu – dogmat, do którego należy wymyślać kolejne dowody (sztuczna mgła, hel, celowe sprowadzenie samolotu do ziemi przez kontrolerów, a nawet zdalne sterowanie ich myślami), jeżeli poprzedni dowód okazuje się bzdurą, dodał obecnie: "techniki pierwszego komunikatu wspartego kpiną z oponentów".
  Dyżurny lawirant twierdzeniami Mauro Rossi (2017-04-26, 19:08) głosi analogie między katastrofę smoleńską a atakiem samolotu na WTC, twierdząc, że powstała nawet "symulacja komputerowa pokazująca szczegóły niszczenia stalowych konstrukcji WTC przez skrzydła i kadłub samolotu", ale nie zwraca uwagi na to, że niszczenie konstrukcji tych budowli zostało wywołane wybuchami paliwa, gdyż samo uderzenie mechaniczne nie zniszczyło, a tylko uszkodziło te konstrukcje. A taką różnicę powinni zauważyć nie tylko poloniści, ale nawet sam M. R. nawet przy swym bezkrytycznym spojrzeniu na symulacje komputerowe, których autorzy mogą różnie gospodarować "prawdą symulacyjną", nawet bez złych intencji.
  AOlsztynski (2017-04-27, 19:51) insynuuje, że pytań a sprawie tej katastrofy jest wiele, nie stawiając nawet ani jednego, natomiast apeluje o należytą staranność, której według niego nie było, a nie skorzystano też z ekspertów zagranicznych, aby zapewnić obiektywizm. Jakoś komentator nie przytacza przykładu braku "należytej staranności" przy badaniu katastrofy przez Komisje MAK i Millera, bo przecież tego klasyczna insynuacja nie potrzebuje.
  Wreszcie epatuje się liczbą znaleziony szczątków samolotu PL 101 - aż 60 tysięcy, pomijając zupełnie to, kto i jaką metodą te szczątki policzył. Otóż konstrukcje duraluminiowe łączone nitami, podczas niszczenia udarowego albo statycznego, rozrywają się nie tylko na duże elementy ale również na wiele bardzo małych, w tym "wystrzelenia" nitów. Wykazały to, i wykazują nadal realne badania laboratoryjne. Dlatego ustalenie orientacyjnej liczbę szczątków samolotu powstałych w wyniku jego niszczenia, nie ma znaczenia dla dochodzenia do jego przyczyny, ponieważ tylko duże elementy mają znaczenie dla badania.
  Ale podanie astronomicznej liczby szczątków jest nośne propagandowo, i wykorzystywane przez gazeciarzy, natomiast członków komisji badania wypadku i dziennikarzy interesuje to na jakie elementy wrak został rozczłonkowany, i jak one zostały rozrzucone, i jakie jest ich wzajemne położenie. Ale to już nie jest tak propagandowo atrakcyjne.