Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyznawcy teorii o płaskiej Ziemii

(3)
Koszykarze NBA, jako stosunkowo rośli mężczyźni, mogą widzieć więcej. I niektórzy z nich doszli do wniosku, że Ziemia jest płaska. Czy to dowcip? Prowokacja? A może coś gorszego: „własna opinia” ludzi, z których opiniami liczą się inni?
 • 2017-05-10 10:51 | kamyk_wj

  Teorie pseudonaukowe

  Teoria płaskiej Ziemi nie jest przecież jedyną tego rodzaju.
  Każdy, kto szuka czegokolwiek w Internecie łatwo trafi na inne podobne, jak np.
  1. smugi na niebie,
  2. wysokość dźwięku A w kamertonie,
  3. starożytna historia Polski,
  4. życie Presleya,
  5. porwania przez UFO
  i wiele, wiele innych.
  Według szacunków, około 7% populacji jest w stanie uwierzyć w niektóre lub wszystkie podobne brednie. W zasadzie nic ciekawego, zawsze istnieli ludzie z ograniczoną możliwością rozpoznania rzeczywistości.
  Większym problemem jest upowszechnianie takiej pseudowiedzy. W czasach, kiedy ludzie starali się rozpowszechniać swoje poglądy przez słowo drukowane, wydanie książki na temat np. płaskości Ziemi było trudne (a propos, ilustracja w artykule, przedstawiająca człowieka, który dotarł na skraj świata, pochodzi z prześmiewczego artykułu z XIX wieku). Można było wydać własnym sumptem - co kosztowało, lub znaleźć chętnego do sfinansowania przedsięwzięcia. Internet pozwala to samo robić bezkosztowo. To zwiększa popularność takich przekazów, 7% potencjalnych czytelników na całym świecie to niemało. Nadeszły ciekawe czasy.

  PS Ziemia nie jest płaska. Nie jest też kulą. Ziemia jest wklęsła, czego dowodem jest sposób zużywania się butów. Buty wycierają się na czubkach i piętach. Czyli Ziemia jest wklęsła. Gdyby była płaska, wycierałyby się równo, a gdyby była kulą - to po środku. cbdo.
 • 2017-05-11 10:19 | jomjom

  Re:Wyznawcy teorii o płaskiej Ziemii

  Oooo, nie jest wklęsła - buty najbardziej wycierają się na piętach, więc musi być, hmmm, pochyła?
 • 2017-05-28 09:36 | izakan

  Re:Wyznawcy teorii o płaskiej Ziemii

  Wygląda na to, że mózgi tych "odkrywców" są płaskie jak naleśniki.