Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jaką drogą pójdzie polski Kościół

(5)
Nie wszyscy biskupi popierają przekształcanie Kościoła w ideologiczne ramię PiS. Pokazał to dokument episkopatu o chrześcijańskim rozumieniu patriotyzmu. Szkoda, że tak późno. I że wielu hierarchów wypowiada się w zupełnie odmiennym duchu. A najwyraźniej nowy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
 • 2017-05-10 15:56 | abchaz

  jednomyślne społeczeństwo obywatelskie

  "Prawda, że w polskim katolicyzmie wykształciło się aktywne społeczeństwo obywatelskie, tylko że brakuje w nim pluralizmu."
  Piramidalne stwierdzenie.
  Ergo : obywatelstwo pod nadzorem.
 • 2017-05-10 17:19 | Widoknamorze

  Re:Jaką drogą pójdzie polski Kościół

  Dziwne, ze Pan Redaktor oczekuje czegos normalnego w tym zakresie od hierarchow i od KK. Oni patrza tylko na swoje ziemskie interesa. I tylko dlatego walczyli z komuna, poniewaz komunisci stanowili zagrozenie dla interesow KK, bynajmniej nie z milosci do wolnosci slowa i demokracji.
 • 2017-05-10 19:33 | jpet

  Re:Jaką drogą pójdzie polski Kościół

  Bitą - w niebyt.
 • 2017-05-11 00:07 | kruk

  Re:Jaką drogą pójdzie polski Kościół

  Poniewaz jestesmy narodem w wiekszosci katolickim, kazde wezwanie Kosciola do cywilizowanej koegzystencji ludzi roznych orientacji politycznych i szanowania pluralizmu jako podstawy demokracji jest cenne, bo jakis posluch znajdzie. Jezeli Kosciol chce ratowac swoj mocno nadszarpniety autorytet, zeby uzyc go w obronie demokracji i praworzadnosci, mozna tylko przyklasnac.
  Jednak ciagle nie wiemy jaki jest w polskim Kosciele stosunek sil - tych katolicyzmu otwartego i tych rydzykowych.
 • 2017-05-11 13:32 | ThomasZNiemiec

  Re:Jaką drogą pójdzie polski Kościół

  Super artykul - jak zawsze. To co Pan napisal na temat niemieckiego kosciela tez prawda wedlug moich doswiadczen.

  U nas w Niemczech w polskiej parafii modlili sie dla Radio Maryja a ksiadz zrobil regularnie kolekty dla Radia Maryja. Napisalem do polskiego ksiedza zapytajac po co popiera antisemickie radio ktore popiera poza tym autorytarna partie PiS. Napisalem mu ze napisze do biskupa jesli tego nie skonczy. Odpowiedz od ksiedza z Polski bylo ze grozil mnie pozewem do sadu, bo wedlug niego to szkodzenie opinii.

  Napisalem wiec do biskupa. Tam nauczylem sie ze niemiecki biskup jest odpowiedzialny za to co sie dzieje w parafiach (a co ciekawe nie tylko niemieckich ale rownierz w polskojezycznych parafiach, francuzkojezycznych itd w swoim biskupstwie).

  Wiec niemiecki biskup mógl interweniowac a juz nie ma modlitwa a nie ma kolekty dla Radia Maryja. Wiec Polacy w Niemczech mieszkajace: Zrobcie to samo, mozna cos zmienic krok po kroku. W Niemczech PiS ma tez duzo poparcia wsrod Polakow a trzeba kosciolowi dac do myslenia gdzie tylko to mozliwe.