Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Schetyna kluczy w sprawie uchodźców. Zapomniał, dlaczego PO przegrała wybory?

(17)
Przypomniały mi się wybory w 2005 roku, gdy PiS i PO szły pod szyldem PO-PiS, a różnice programowe polegały na nieco innym rozłożeniu akcentów.
  • 2017-05-10 17:33 | Jacek, NH

Schetyna z PO: chcę oświadczyć, że jesteśmy za likwidacją gimnazjów i za powołaniem Obrony Terytorialnej, a także za 500+ i zmianą Konstytucji
  • 2017-05-10 17:34 | Jacek, NH

"Schetyna: PO to partia zasad. Jesteśmy za przyjęciem albo i nieprzyjęciem uchodźców. Chcę powiedzieć bardzo mocno: nie dopuszczamy albo i dopuszczamy. Dla nas liczy się albo i nie liczy dobro Polaków. 500+ to bardzo szkodliwy albo i nieszkodliwy program. Dlatego Platforma po wygranych wyborach doprowadzi albo i nie doprowadzi do potrzebnych albo i niepotrzebnych korekt. Polacy zasługują albo nie i zasługują na więcej"
  • 2017-05-10 17:35 | Jacek, NH

PO ma program, a w nim: wiek emerytalny 67, przyjmowanie uchodźców i żadnego 500+. Cała tajemnica polega na tym, że program PO jest taki, że lepiej go ludziom nie pokazywać. Dlatego też PO woli urządzać cyrki i mówić o debatach dotyczących debaty, dokładnie z tego samego powodu nie odpowiada na proste pytania, które zadało PiS
    Tak wygląda „konsekwencja” PO! Schetyna: Jestem za podwyższaniem płacy minimalnej; Rzońca: Płaca minimalna zabija miejsca pracy. Kopacz chciała przyjmować uchodzćów z otwartymi ramionami, Schetyna wycofuje się rakiem
  • 2017-05-10 19:45 | Szymonowicz

Re:Schetyna kluczy w sprawie uchodźców. Zapomniał, dlaczego PO przegrała wybory?

Tragedia. Czyli juz w ogole nie mozemy wybierac miedzy liberalna demokracja i katolandem. Jedynie miedzy katolandem "light"(Schetyna) i jego parnoidalna"ostra" forma(Kaczynski i kk)? Co pozostaje? Glosowac na polanalfabete i alkoholika Kukiza? Lub na postkomuchow? Jesli Schetyna nie zrozumie, ze ludzie nie oczekuja od niego "splaszczania" sie przed TV Trwam, kosciolem( bo to ten swiety chrzescijanski olewa uchodzcow, wbrew Franciszkowi!) i wszystkimi paranoikami, to przegra. i bedzie odpowiedzialny za zepchniecie Polski w prawicowo-katolicka ciemnosc. Zalezy mu na tym? Zobaczymy-
  • 2017-05-10 23:12 | edan

Re:Schetyna kluczy w sprawie uchodźców. Zapomniał, dlaczego PO przegrała wybory?

Nowa deklaracja pana Schetyny (faktycznie zresztą bardzo niespójna; oglądając przez ostatnie dni reakcję posłów PO na ten temat można było zauważyć u nich wręcz panikę) - to był tylko zabieg socjotechniczny z prostego powodu, większość Polaków jest przeciwna sprowadzaniu do kraju i to jeszcze pod przymusem - uchodźców/migrantów/imigrantów ( w dyskusji funkcjonuje już wiele określeń). Czy Polacy uwierzą w tą nagłą 'zmianę' i to jeszcze przedstawioną tak chaotycznie (?), szczerzę wątpię. Jak pan Schetyna zostanie premierem to zapewne zgodzi się przyjąć na żądanie Berlina, ach przepraszam powinienem napisać Brukseli każdą liczbę uchodźców/migrantów/imigrantów (wbrew zapewnieniom identyfikacja idzie kiepsko, nawet Niemcom), podpisze każdy dokument z polityką azylową nawet nie czytając wcześniej treści. Pan Schetyna wie, że dopóki PO jest za przyjmowaniem, to wygrana w wyborach nie jest jeszcze taka przesądzona i co również ważne - jej skala. Poza tym skuteczność w polityce jest wymierną wartością.
  • 2017-05-11 00:41 | woytek

Re:Schetyna kluczy w sprawie uchodźców.

Nie ma co kluczyć w sprawie uchodźców. Trzeba postępować tak, jak postępują wielkie mocarstwa. Stany nie chcą uchodźców, Rosja nie chce uchodźców, Chiny nie chcą uchodźców , Izrael nie chce uchodźców. Jeżeli te cztery potęgi nie chcą , to dlaczego rozsypująca się UE, pogrążona w bałaganie organizacyjnym, zmusza małą i biedną Polskę do przyjmowania uchodźców? Na to pytania powinien odpowiedzieć organizator "sprawy uchodźców" wymyślonej przez służby specjalne zainteresowanych mocarstw.
  • 2017-05-11 03:31 | gjs

pan Schetyna alba klamie alba jest tchorzem.
  • 2017-05-11 11:02 | Withold

Terlecki znany jako piękniejsza twarz PiS-u powiedział, że PO zaczyna powielać program PiS-u i ma niestety w dużym stopniu rację.
    Ale ja nie o tym. Polacy nie chcą i boją się nawet rozmawiać w rozsądny sposób o uchodźcach. Debata taka musiałaby zmusić do myślenia, szukania jakichś rozsądnych argumentów. Z drugiej strony trzeba by się odsłonić, ukazać swoje "niepoprawnie polityczne" rasistowskie i ksenofobiczne poglądy i to nie chyłkiem w internecie, tylko publicznie.
    Gdzieś w mózgach z tylu głowy, mam nadzieję, że jeszcze drzemie jednak myśl, że może nie wszyscy są terrorystami, że może w Polsce nie zacząłby obowiązywać szariat po przyjęciu kilkunastu tysięcy muzułmanów uciekających przed wojną.
    Nie, lepiej "rzucić kość" gdzieś w Syrii i bredzić o rozwiązywaniu problemów na miejscu.
  • 2017-05-11 11:28 | żyga

Dobry w partyjnego pin ponga.Ale w tenisa rządowego gra jak Janowicz po kontuzji.Janowicz niestety daleko w rankingu ,czas na Grzesia ale już stety..Gadają ,że na prezesa w partii silnych nie ma ,dlaczego nie ma ich w PO,cholera wie?
  • 2017-05-11 12:09 | J.E. Baka

Oglądałem te wypowiedzi i uzmysłowiłem sobie, dlaczego tak nie lubię Grzegorza Schetyny. To nie jest polityk wielkiego formatu. To tylko sprytny gracz zakulisowy i nic więcej. Jeśli PO będzie stawiać na takich ludzi, a na to wygląda, to PiS może spać spokojnie. Ludzie - przynajmniej inteligentni - widzą fałsz, nieszczerość i to bezustanne podbijanie słupków. A jego propozycje rozszerzenia programu 500+ to już zupełna wiejska kiełbasa wyborcza. Mimo, że do wyborów jeszcze sporo czasu i mógłby sobie darować ten tani populizm. No chyba, że sądzi, że przelicytuje PiS w obietnicach, ale chyba nie jest aż takim idiotą.
  • 2017-05-11 13:56 | Ijon Tichy

Ja także uważam iż Platforma Obywatelska powinna prędzej przegrać wybory z powodu deklaracji w kwestii uchodźców i imigrantów ,niźli wygrać je wbrew kompasowi moralnemu Pani Siedleckiej . Bo nawet jeśli z tego powodu (kwestii imigracji) przegra wybory to pozostanie w opozycji przez następne lata jako zwycięzca moralny ! Zapominamy często w dzisiejszych czasach iż wybory nie są tak naprawdę dla partii okazją do zdobycia władzy ale możliwością dania właściwego świadectwa ! ;)

• 2017-05-11 14:03 | Ijon Tichy

Ja także uważam iż Platforma Obywatelska powinna prędzej przegrać wybory z powodu deklaracji w kwestii uchodźców i imigrantów ,niźli wygrać je wbrew kompasowi moralnemu Pani Siedleckiej . Bo nawet jeśli z tego powodu (kwestii imigracji) przegra wybory to pozostanie w opozycji przez następne lata jako zwycięzca moralny ! Zapominamy często w dzisiejszych czasach iż wybory nie są tak naprawdę dla partii okazją do zdobycia władzy ale że są (w swej głębszej istocie ) możliwością dania właściwego świadectwa ! ;)

• 2017-05-11 16:37 | buba1234567

Droga Pani redakror nie cierpię pisu o zaqaze głosuje na PO i noe chcę tu afrykanow i muzułmanów z Bliskiego Wsxhodu ppnieważ przeraża mnie faazystowska ideologia islamu. Samä sovie Pani przeczy z jednej strony uważa Pani że jest wielu wyborców chcących przyjmować nie bpjacych się zamachów, gwałtów i rownolglych społeczeństw a z drugiej strony piszę Pani że Schetyna chcę być skuteczny. Czyli? samä Pani wie że wyborcy PO nie chcą przyjmować imigrantów. Demokracja nasza czyli nasze społeczeństwo mówi w sondażach pomagajmy na miejscu. Zresztą pomic na miejscu jest uzasadniona bo każda złotówka wydana tam pomoże większej ilisci ludxi niż wydana w europiDroga Pani redakror nie cierpię pisu o zaqaze głosuje na PO i noe chcę tu afrykanow i muzułmanów z Bliskiego Wsxhodu ppnieważ przeraża mnie faazystowska ideologia islamu. Samä sovie Pani przeczy z jednej strony uważa Pani że jest wielu wyborców chcących przyjmować nie bpjacych się zamachów, gwałtów i rownolglych społeczeństw a z drugiej strony piszę Pani że Schetyna chcę być skuteczny. Czyli? samä Pani wie że wyborcy PO nie chcą przyjmować imigrantów. Demokracja nasza czyli nasze społeczeństwo mówi w sondażach pomagajmy na miejscu. Zresztą pomic na miejscu jest uzasadniona bo każda złotówka wydana tam pomoże większej ilisci ludxi niż wydana w europiDroga Pani redakror nie cierpię pisu o zaqaze głosuje na PO i noe chcę tu afrykanow i muzułmanów z Bliskiego Wsxhodu ppnieważ przeraża mnie faazystowska ideologia islamu. Samä sovie Pani przeczy z jednej strony uważa Pani że jest wielu wyborców chcących przyjmować nie bpjacych się zamachów, gwałtów i rownolglych społeczeństw a z drugiej strony piszę Pani że Schetyna chcę być skuteczny. Czyli? samä Pani wie że wyborcy PO nie chcą przyjmować imigrantów. Demokracja nasza czyli nasze społeczeństwo mówi w sondażach pomagajmy na miejscu. Zresztą pomic na miejscu jest uzasadniona bo każda złotówka wydana tam pomoże większej ilisci ludxi niż wydana w europiDroga Pani redakror nie cierpię pisu o zaqaze głosuje na PO i noe chcę tu afrykanow i muzułmanów z Bliskiego Wsxhodu ppnieważ przeraża mnie faazystowska ideologia islamu. Samä sovie Pani przeczy z jednej strony uważa Pani że jest wielu wyborców chcących przyjmować nie bpjacych się zamachów, gwałtów i rownolglych społeczeństw a z drugiej strony piszę Pani że Schetyna chcę być skuteczny. Czyli? samä Pani wie że wyborcy PO nie chcą przyjmować imigrantów. Demokracja nasza czyli nasze społeczeństwo mówi w sondażach pomagajmy na miejscu. Zresztą pomic na miejscu jest uzasadniona bo każda złotówka wydana tam pomoże większej ilisci ludxi niż wydana w europie.
  • 2017-05-11 17:51 | jakowalski

Platforma m. in. dlatego przegrała wybory, że była ona za przyjęciem do Polski nielegalnych imigrantów z III świata.
  • 2017-05-11 20:23 | Withold

A co nie mówiłem? Wpis buby12345.... jest przykładem takiego bredzenia przeciętnego polskiego kołtuna na temat uchodźców z Bliskiego Wschodu. Wiem, że on mówi szczerze, bo on tak właśnie świat widzi i PiS z PO go w tym utwierdzają.
  • 2017-05-11 22:33 | karol1234

Tezy tego artykułu są kompletnie chybione. Platforma dlatego (tak bardzo) przegrała wybory, że uparcie brnęła w przyjmowanie "uchodźców", a PiS wydawał się być jedyną siłą zdolną ich napływ powstrzymać. I wielu ludzi zagłosowało na PiS wyłącznie z tego powodu.
  • 2017-05-11 23:27 | Lubicz56

Pomijając wszystko inne, abstrahując od moralnych czy innych konieczności i obowiązków czy naprawdę wszyscy już zapomnieli, że Polska jest sygnatariuszem Konwencji Genewskiej? Humory polityków tu a życzenia wyborców tam.