Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Innowacje, dzięki którym przestaniemy marnować żywność. Trzy inspirujące pomysły

(5)
Jak z marnowania jedzenia zrobić biznes? Oto (niejeden) pomysł na start-up, który pomoże uratować świat.
 • 2017-05-13 06:31 | mr.off

  Chodzcie i wezcie sobie to swietny pomysl … Choc tyllko lokalnie. I tylko na dzis, jutro ...

  Majacy szanse tam, gdzie jest troche relatywnie bogatych i mnostwo relatywnie biednych. Ludzie nie beda wszak gnac na piechote 5 - 10 kilometrow po kromke chleba. A w dzielnicach biedy nikt nie ma lodowki. I nadmiaru zywnosci.

  Wiecej; biedni z Nowego Yorku (Brooklyn, Queens, Bronx, Staten Island) nigdy nie wpadna na pomysl, by szukac uzywanych kanap po 50,000 $/ szampana/homarow/langust/krewetek, itd. na 5 Alei, w okolicach Trump Tower.

  Bo nigdy tam ich nie ma.

  Globalnie sensowniejszy jest wiec stary pomysl Karola Marksa, by ludzie mieli prace, ktora da im utrzymanie. Bopdaj najskromniejsze. A nawet w USA D.Trumpa, ktore maja byc 'great again' juz za c hwilke 1/3 pracujacych Amerykanow zyje w biedzie.

  I pomieszkuje w przytulkach.

  Nawet majac prace.

  Ten caly globalny bezsens - POZWALAJACY ZGROMADZIC KILKUNASTU OSOBOM NA SWIECIE TYLE BOGACTWA, ILE MA 99% POZOSTALYCH MIESZKANCOW ZIEMI - wymaga wyeliminowania wladzy Wielkiego Kapitalu nad globalnym swiatem.

  Inaczej sie nie da.
 • 2017-05-13 20:12 | kaesjot

  Re:Innowacje, dzięki którym przestaniemy marnować żywność. Trzy inspirujące pomysły

  No i dla części społeczeństwa pozostaje rola psów warujących pod "pańskimi stołami" i czekających aż coś z nich spadnie.
  Chore to .....
  @mr.off - popieram!!!
 • 2017-05-16 12:48 | Hmm?

  Re:Innowacje, dzięki którym przestaniemy marnować żywność. Trzy inspirujące pomysły

  Panowie, nie krytykujcie, bo nie macie racji! Wielu ludzi nie potrafi zadbać o siebie, pracować, zarabiać. Z różnych przyczyn o których nie ma tutaj czasu pisać. Mamy takich wielu i w Polsce. Danie im "godziwego zasiłku" jak to ma miejsce w wielu krajach zachodu powoduje, że grupa się rozrasta o tych, którzy zmuszeni, daliby sobie radę. I społeczeństwa padają pod ciężarem kosztów utrzymywania rosnącej masy niewydolnych.

  "1/3 pracujących Amerykanów żyje w biedzie i pomieszkuje w przytułkach..." - Może powinniśmy wysłać im koce? Zacząć przyjmować uchodźców z USA?

  Żaden z pomysłów pana Marksa nie jest niestety rozwiązaniem. Są one gwarancją wiecznej biedy dla wszystkich.
 • 2017-10-20 19:55 | k1harper

  jak zwykle dawanie USA jako odnosni dogmatycznej

  w polskich mediach jest religijnie praktykowane, mieszkam w USA, tu zywnoscia to trudno to nazwac, raczej to "pasza" w bardzo atrakcyjnych opakowniach, a restauracje coraz mniej marnuja zywnosci gdyz standardy zycia spadly bardzo, pracownicy restauracji odkupuja na koniec dnia za bezcen zawartosc kuchni dzielac sie lub sprzdajac znajomym
 • 2017-10-25 18:35 | abchaz

  Re:Innowacje, dzięki którym przestaniemy marnować żywność. Trzy inspirujące pomysły

  "Wyeliminowanie władzy WK" gorąco popieram.
  Popierając "wyeliminowanie WK" gorąco także popieram ruch eliminujący marnowanie żywności.
  Wyeliminować to zadanie zaszczytne (WK i marnowanie) i jak każde zadanie zaszczytne
  kształtuje nasze charaktery.