Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kontrowersyjna wypowiedź Adamka. Skąd w Polsce przyzwolenie na przemoc wobec kobiet?

(18)
Ultrakonserwatywne, seksistowskie i rasistowskie poglądy Tomasza Adamka, byłego kandydata na posła z listy Solidarnej Polski, nie są niczym nowym.
  • 2017-05-15 17:45 | dawidjuraszek

"Głosów mężczyzn na razie raczej nie słychać"

Na szczescie slychac. Juz w piatek glos zabral na lamach Krytyki Politycznej Jakub Dymek. Tych glosow bedzie wiecej, bo, podejrzewam, nawet ci, ktorzy zrazu parskneli czy zachichotali, musieli sie po chwili poczuc zazenowani wlasnym smiechem.
  • 2017-05-15 18:42 | Withold

Re:Kontrowersyjna wypowiedź Adamka. Skąd w Polsce przyzwolenie na przemoc wobec kobiet?

Myślałem, że Wojewódzki czegoś się nauczył, kiedy głosował na Kukiza jako prezydenta, bo to taki "jajcarz", który szybko okazał się nacjonalistą i ksenofobem.
    Teraz flirtuje z Adamkiem. Jak to było, że Polak i po szkodzie głupi.
    Co na to jego partnerka, który lubi wypowiadać się na różne tematy w telewizji?
  • 2017-05-15 18:56 | snakeinweb

Re:Kontrowersyjna wypowiedź Adamka. Skąd w Polsce przyzwolenie na przemoc wobec kobiet?

"Żarcik" był rzeczywiście obrzydliwy, ale ten Wojewódzki w ogólności jest obrzydliwy i zawsze tak żartował i taki był. Po prostu nie oglądam tych bzdur i programów w podobnej konwencji.

Ale czy Pani Autorka nie przesadza i nie przecenia znaczenia takich programów niezbyt wygórowanej i smacznej rozrywki?
  • 2017-05-15 20:13 | Aspiryna

Polska to jednak wciaz bardzo zacofany kraj... wciaz blizej do "Wschodu" niz do "Zachodu"!
  • 2017-05-15 21:46 | Littlebetter

Sami się przekonali

Doprawdy, biali mężczyźni w USA przekonują, że nie ma tam problemu rasizmu? To chyba ci, którzy nigdy nie byli w "kolorowych" dzielnicach. Ci którzy się tam wybrali, mogli już więcej nie mieć okazji nikogo do niczego przekonywać. Za to sami się przekonali, czym naprawdę jest prosić się nieszczęście...

• 2017-05-16 00:02 | Hmm?

Proszę o objaśnienie sensu tego akapitu" "Warto tu przytoczyć wypowiedź ks. Henryka Zielińskiego, który w TVP uznał, że kobiety samodzielnie podróżujące do państw arabskich same proszą się o nieszczęście. "(...)
    Po co on się tam znalazł? Jakoś nieładnie pachnie mi próbą potępienia wypowiedzi, niekontrowersyjnie prawdziwej wypowiedzi, należy dodać. Ks. Zieliński nie "uznał", tylko wygłosił znaną prawdę. Czy może pani Joannie pion moralny przywróciłaby idąca w tysiące lista kobiet zabitych i zgwałconych a także trzymanych w niewoli w krajach arabskich? Nieskończenie dłuższa od listy ofiar przemocy domowej tak znienawidzonych przez różne Aspiryny Polaków.

BTW zgłaszanie do prokuratury czyichś poglądow przez ten tam pompatycznie nazwany "Ośrodek Monitorowania Osiedla i Prowadzenia się Sąsiadow" wręcz cuchnie Trzecią Rzeszą... prawda? Totalitarnym odejściem od ideałów liberalnych. Ale to już inna bajeczka.
  • 2017-05-16 02:29 | Dariusz1234

W pelni sie z Pania zgadzam co do przeslania artykulu, ale...
    Na calym swiecie tak jest a w Polsce byc moze nawet wiecej, ludzie sie smieja z roznych wyglupow. Na tym polegaja tzw happeningi, absurdalne sytuacje urastaja do czegos wartego usmiechu, czxegos rozsmieszajacego. Ludzie sie smieja z "baby z wasami" w roznych cyrkach, z kalek I osob niesprawnych intelektualnie, smieja sie z wydawania odglosow cielesnych, powodow do smiechu ludzie znajduja tysiace.
    Niestety ta plytka rozrywka, bez zastanowienia, swiadczy o poziomie tych rozrywajacych sie, o ich prymitywizmie, nie swiadczy jednak, ze oni to z czego sie smieja chcieliby wprowadzac w zycie. Ktos kto sie smieje z idioty Adamka, czy nawet z idioty Wojewodzkiego, niekoniecznie chcialby wprowadzac ich idiotyczne wypowiedzi w zycie, niekoniecznie chcialby zone lac za brak porzadku czxy posluszenstwa.
  • 2017-05-16 08:10 | t0mi49

Skoro cieszy się dużym autorytetem wśród młodzież to czemu posłem nie został?
  • 2017-05-16 09:05 | Jacek_K

Polityka powinna w trybie natychmiastowym pożegnać się ze swoim felietonistom Jakubem Wojewódzkim. To wstyd dla szanowanego tygodnika żeby ktoś kto konfirmuje swoim zachowaniem czyjeś skandaliczne wypowiedzi był tego pisma współpracownikiem. Słowa w Polsce straciły swoją moc, ale to dla Polityki - rzekomo walczącej z przemocą wobec kobiet - hańba w znaczeniu tego słowa sprzed jakichś 30 lat. Banda hipokrytów. Wojewódzki gdyby miał odrobinę przyzwoitości wyprosiłby tego typa ze studia, przeprosił widownię i powiedział kilka słów o problemie przemocy wobec kobiet - wszak daru wymowy ponoć mu nie brak. Wojewódzki dał się poznać jako szowinistyczny, mizoginiczny, stary satyr. Na dodatek niezwykle prymitywny. Wnosić o tym można już było po pamiętnych wypowiedziach na temat bicia Ukrainek. W nim nie ma ironii i sarkazmu. Jest chamstwo które do tych pierwszych nieudolnie aspiruje, a gmin się nabiera przez takie mądralińskie jak autorka artykułu i redakcję pisma które udostępnia komuś takiemu swoje łamy. Wstyd.
  • 2017-05-16 09:43 | Laclos

Wszyscy najwyraźniej już zapomnieli "dowcipy" Wojewódzkiego o Ukrainkach. Jego program nie wiem, jakim prawem, wciąż funkcjonuje na wizji TVN. Knajacki, chamski, wykorzystujący zaproszonych ludzi o IQ poniżej 100 (publika na podobnym poziomie). Jest to smutne promowanie najgorszego stylu bycia i wartości spod budki z piwem godnych "Suwerena"
  • 2017-05-16 10:12 | tuciu

@Hmm? "BTW zgłaszanie do prokuratury czyichś poglądow przez ten tam pompatycznie nazwany "Ośrodek Monitorowania Osiedla i Prowadzenia się Sąsiadow" wręcz cuchnie Trzecią Rzeszą... prawda? Totalitarnym odejściem od ideałów liberalnych. Ale to już inna bajeczka. "

- chodzi Ci o Redute Dobrego Imienia, prawda? Bo przeciez nie masz na mysli ludzi, ktorzy maja jaja i nerwy by pietnowac nawolywanie do przemocy w dowcipach o biciu Zydow, albo kogokolwiek innego. Rozumiem tez, ze wszyscy podrozujacy do krajow arabskich prosza sie o klopoty, bo tak wynika z Twojego posta?
  • 2017-05-16 10:58 | aic71

To raczej świadczy generalnie słabej o słąbej kondycji intelektualnej społeczeństwa

Jeżeli program prowadzony przez pajaca, w którym występuje człowiek, który w przeszłości chwalił się, ze przed walka modli się do Pana Boga by ten mu łaskawie umożliwił obicie ryja przeciwnikowi jest w jakikolwiek sposób opiniotwórczy :)
    i trzeba go traktować poważniej niż po prostu zwykłe wygłupy.

Bokser ma za zadanie lać i z tego sie ten facet wywiązuje znakomicie a to, że przy okazji wychowanie + ciosy w głowę ukształtowały charakter to już konieczne skutki uboczne
  • 2017-05-16 10:58 | Littlebetter

Na kilka ładnych wojen

Jak zwykle, gdzieś się zapodziało meritum sprawy. A leży ono chyba w tym, że trudno się dziwić przemocy domowej w kraju ludzi zakompleksionych, znerwicowanych i sfrustrowanych. Jacy jesteśmy, naprawdę widać dopiero tutaj, zagranicą. Wystarczy spojrzeć w pracy na wiecznie wkur... znaczy oczywiście, wkurzonych Polaków i generalnie dość wyluzowanych Anglików.
    Mamy w sobie tyle agresji, że wystarczyłoby na kilka ładnych wojen światowych. Nie jedyna to zresztą taka nacja na tym świecie. Tyle, że powiedzieć nam to wprost, znaczy narodowi, to nawet panom Wojewódzkiemu i Adamkowi może nie wystarczyć odwagi.
  • 2017-05-16 11:22 | antónio

Nie oglądam tego programu,nie lubię tego rodzaju żartów Ale wydaje mi się ,że w tym
    przypadku chodziło o pokazanie faceta ,którego poglądy są efektem ciągłego bicia
    po głowie.

Hmm?

Ks.Zieliński wypowiadający się na temat kobiet i na dodatek podróżujących, to
    jest trochę podejrzane.
  • 2017-05-16 11:55 | PAK4

@Jacek_K:
    Nic nie wiem o Wojewódzkim i "biciu Ukrainek". Wiem o Figurskim i żartach z gwałcenia Ukrainek, w programie, który Wojewódzki współprowadził.

O ile nie mam problemów z oceną Adamka, o tyle mam problem z oceną Wojewódzkiego. W przypadku wspólnego programu z Figurskim to był żart z postaw Polaków. W przypadku zaś programu z Adamkiem kciuki do góry były paskudne, ale też w jakiej mierze były podpuszczaniem rozmówcy, by wyraził swoje poglądy? A tak Wojewódzki może rozumieć swoją rolę.
  • 2017-05-16 15:21 | Pan Wojtek

Wojewódzkiego broniłem nawet wtedy, gdy wraz z Figurskim był krytykowany za audycję o pracujących w Polsce Ukrainkach. Broniłem dlatego, że moim zdaniem kpili oni wcale nie z Ukrainek, tylko z tych naszych rodaków, którzy swoim stosunkiem do dziewczyn zza naszej wschodniej granicy leczą swój polski kompleks niższości. Wtedy rzeczywiście kto nie znał konwencji tamtego programu, ten mógł nie załapać, z kogo tak naprawdę oni dwaj się zaśmiewali. Tym razem - nie zamierzam pana Kuby bronić i popieram postulat, aby Polityka podziękowała mu za dalszą współpracę. Polityko, proponuję pana Wojewódzkiego... olać, olać, olać.
  • 2017-05-16 18:25 | Szymonowicz

No to sie spotkali. Cham i prostak i rownie prymitywny 'Mister cool'. Tysiace takich Adamkow zasuwa co niedziela dzielnie na msze a moze i do spowiedzi. Wielebny winy odpuscil. Wszystko Ok. Mrozek powiedzial kiedys." Nienawidze polskiego chama. Co prawda polski cham koresponduje z chamem swiatowym, ale go nienawidze bo to moj cham"
  • 2017-05-17 06:37 | sławek.m

@Dariusz1234
    "ludzie śmieją się z kalek I osob niesprawnych intelektualnie"
    Mama nie nauczyła, że nie można tak robić? Bo mnie moja o tym nauczyła zanim do podstawówki poszedłem. Pewnie miałbyś niezły rechot widząc mnie, jak powułczę nogami. Kaleka no nie?
    A autorka też powiela stereotypy. Biali mężczyźni mówiący że w USA nie ma rasizmu. Rasizm nie ogranicza się tylko do białych.