Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

(16)
Aż 74 proc. pytanych o kontynuację miesięcznic smoleńskich odpowiedziało, że nie widzi takiej potrzeby.
 • 2017-05-16 19:18 | axiom1

  Posel Jaroslaw Kaczynski staje sie posmiewiskiem na wlasne zyczenie. Niech to robi na wlasny koszt.

  Posel Jaroslaw Kaczynski (wyselekcjonowany z listy - nie wybrany) stara sie zochydzic wizerunek swego brata Lecha Kaczynskiego i jego zdradziecka prezydenture. I mu sie to udaje. Czuje zochydzenie przyznaje.

  Ale zeby az tak znecac sie nad nieboszczykiem !!! I po co to ??? Czas najwyzszy zostawic trupa niech odpoczywa.

  Faktow nie da sie zmienic. Katastrofa byla skutkiem niechlujstwa w Panstwie Polskiem. Za co posel Jaroslaw Kaczynski (wyselekcjonowany z listy - nie wybrany) jest rowniez posrednio odpowiedzialny. Ci bardziej winni sa znani, przez 1.5 roku PIS nie zrobil nic aby ich ukarac.

  Dlaczego to jest trudne ? Kto skompletowal zaloge bez uprawnien, kto falszowal szkolenia pilotow, kto falszowal dokumentacje dla promocji pilotow,.... kto dal panstwowy samolot na te prywatna wycieczke do Smolenska, jakim prawem,,,..kto organizowal ten lot. Winni sa i w kancelarii premiera i w kancelarii prezydenta.
 • 2017-05-16 20:36 | ed73

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  "Pan Kaczyński od początku wykorzystuje miesięcznice politycznie, choć nadaje im formę modlitwy publicznej."
  Panie Adamie, Pan się myli! Pan Kaczyński nie nadaje im formy modlitwy. To są spotkania wyznawców sekty - nic więcej. O jakich modłach i w jakiej intencji zanoszonych może być mowa, jeśli współobywateli wyzywa, dzieli, szczuje jednych na drugich?! Ani z niego polityk, ani mąż stanu, ani nawet naczelnik, pożal się Boże! To chory z urojenia biedny człowiek. Naszym polskim nieszczęściem jest, że takiej osobie zawierzyło tak wiele wyborców. Ślepych i głuchych, albo po prostu ciemnych.
  Obraża tymi spędami pamięć swojego Brata Prezydenta i wszystkich innych, którzy zginęli
 • 2017-05-16 20:43 | frugopij

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  Nie sądzę, żeby wielu ludzi chciało celebrować choćby rocznice. Przeciętny Polak po 7 latach pamięta może z 7-8 nazwisk ofiar katastrofy, a jeśli interesuje się polityką, to może 15 i to jak z pół godziny pomyśli.
 • 2017-05-16 23:41 | antónio

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  PIS wydaje na sondaże i analizy 1 mln rocznie.Tzn.że takie badania robił dawno i ma świetne rozeznanie w sytuacji.Pomimo to zarezerwował terminy na demonstracje do 2020r
  Dlaczego?
 • 2017-05-16 23:48 | kruk

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  Skoro ludziom obrzydly miesiecznice, moze rowniez pomysl stawiania pomnika bylego prezydenta na Krakowskim Przedmiesciu zostanie zarzucony. Bo przeciez wiazalby sie z wysmiewanymi miesiecznicami a nie z tragedia, jaka sie wydarzyla. W tym przypadku brak pomnika lepiej posluzy pamieci ludzi, ktorzy zgineli pod Smolenskiem.
 • 2017-05-17 01:03 | Andrzej Falicz

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  Inne twarde dane...
  Polacy nie chca Komorowskiego i Platformy.
  Czytelnictwo POLITYKI oraz GW spada
 • 2017-05-17 11:14 | Gama

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  Mnie to już Kaczynski dawno zohydził nieboszczyka brata. Jemu jak widzę w to graj. Nie jestem odosobniona w poglądzie, że Kaczynski jako prezydent był miernotą. Najbliżej poznałam go jako Prezydenta Warszawy. Był wyjątkowym gadułą. Z pracownikami potrafił godzinami robić ple, ple. Dziś dowiaduję się, że to właśnie ta jego zasługa. No cóż można i tak, ale to jest głupie.
 • 2017-05-17 11:16 | Gama

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  Jego nie musimy przekonywać, a jedynie pogonić z Krakowskiego Przedmieścia. Zawłaszczył Warszawę na swojej rodziny potrzeby.
 • 2017-05-17 11:29 | PAK4

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  @temat:
  Nie przeceniałbym tego sondażu. Już kwietniu 2010 dla wielu emocje smoleńskie się wypaliły. To zresztą normalne -- dla niektórych wystarczał dzień żałoby, dla innych tydzień, dla bardzo nielicznych dwa-trzy. Obstawiałbym, że średnia to około 3-4 dni.

  Wszystko po tym okresie, to tylko mobilizacja elektoratu partyjnego.

  @antonio:
  Ale to te same złudzenia, które oczekują że Andrzej Duda będzie prezydentem wszystkich Polaków. PiS nie gra o zdobycie poparcia większości Polaków. PiS gra o utrzymanie się wśród własnych wyborców. A co ma im powiedzieć? "Odzyskaliśmy wrak"? Albo lepiej: "Myliliśmy się, nie było żadnego spisku, tylko zwykła katastrofa"? To przecież byłoby samobójstwo tej partii.
 • 2017-05-17 12:23 | żyga

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  Wyobrażacie pochody pod wodzą Edwarda Kennedego przed Białym domem ,po zamordowaniu brata.?Bracia byli katolikami.A jak jest z naszym posłem ,cholera wie?
 • 2017-05-17 13:34 | Slawczan

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  To obumrze jak każdy rytuał - z początku, owszem towarzyszyły temu silne emocje, zresztą sztucznie podsycane a teraz? Ot, co miesięczny rytuał ludzi zaburzonych.
  Jarosław Kaczyński uczestniczy w tej także dla zgromadzonych w kościele byłby nieważny. Czy wierzy w zamach? Nie sądzę - chyba, że z czasem uwierzył we własną propagandę ale skoro wie, że to pozwala mu mobilizować wokół siebie silne emocje to to robi i podsyca.
  Tak naprawdę, ta komedia mogła się rozwijać dzięki inercji obywateli - jedyną skuteczną akcją przeciwko było spontaniczne zgromadzenie zorganizowane przez D. Tarasa. A tak, podobnie jak brednie ,,ekspertów" Macierewicza było to podniecane i propagowane także przez TVP. Wydawało się, że ta ,,jednostka chorobowa" ma korzystne korelacje z interesem partii rządzącej i na początku tak było. Jak to zwykle u Tuska - doraźny cel przesłonił mu ostateczny, zgubny skutek finalny.
  Co do pomnika - znowu zaniedbanie rządu i tzw. środowisk opiniotwórczych - należało jasno powiedzieć, że Lech Kaczyński był MARNYM POLITYKIEM i nawet jego ostatnia wycieczka* okazała się pokazem nieudacznictwa i to ON ponosi odpowiedzialność za śmierć pozostałych 95 osób. Choćby przez fakt, że ocalił przed dymisją gen. Błasika po katastrofie CASY pod Mirosławcem. ŻADEN pomnik poza nagrobkiem na cmentarzu bródnowskim mu się NIE NALEŻY. Pamiętam atmosferę ,,posmoleńską" - ,,śmierć elity narodu" (dobre sobie - co to za naród jeżeli jego elitą jest osobnik pokroju Gosiewskiego), ,,nowy Katyń" (gdzie są przedstawiciele rodzin katyńskich dla których takie porównania powinny być zniewagą), nikt nie przypomniał PO CO Lech Kaczyński poleciał do Smoleńska - MIAŁ TAM ZAINICJOWAĆ SWOJĄ KAMPANIĘ WYBORCZĄ. Dlatego była presja na lądowanie - gdyby musieli polecieć na inne lotnisko to taki falstart wizerunkowy czyniłby tą kampanię bezcelową. Nikt nie przypomniał i nie wypomniał nawet takiego zdarzenia losowego jak 45 min SPÓŹNIENIA - być może mgła byłaby mniejsza? Jak-40 przecież wylądował. Nikt nie przypomniał KTO upchnął w jednym samolocie szefów WSZYSTKICH rodzajów sił zbrojnych - co było całkowitym złamaniem regulaminu. Po co ściągnięto szefa NBP z wakacji? Bano się, że prezydentowi zabraknie gotówki? Może chodziło o zgromadzenie maksymalnie ozdobnego orszaku by na jego tle ten, w sumie żałosny, polityk mógł się puszyć, że jego ,,wyjazd do Katynia jest prawdziwszy" bo bardziej okazały?
  Gdzie były media gdy Jarosław Kaczyński po przegranej kampanii wyborczej zaczął zasiewać ten jad - zamachu, mordu smoleńskiego etc. gdy podczas kampanii wyborczej udawał stonowanego, koncyliacyjnego męża stanu, co potem krótko wyjaśnił ,,nie byłem sobą, byłem na proszkach". Może za 2 lata gdy przyjdzie do sądzenia pisowców za łamanie Konstytucji, niszczenie ładu prawnego (a nie wiadomo co jeszcze wyjdzie) pan Jarek krótko powie ,,nie byłem sobą"?
  Przypominam, że jedyną osobą która publicznie miała odwagę zadać te pytania i dokonać oceny całej nieudanej eskapady był J. Palikot co spotkało się ze ,,świętym oburzeniem". Ale czemu ja się dziwię skoro PO przygarnęło do siebie współautorkę tej próby ordynarnego oszustwa jakim była kampania prezydencka 2010r w wykonaniu PiS (,,zmienił się", koncyliacyjny mąż stanu)czyli panią Kluzik - Rostkowską. Bo Joasia to znajoma Schetyny od ,,styropianu"?
  Reasumując - chce Kaczyński pomnika to nich kupi kawałek ziemi, załatwi stosowne pozwolenia i go sobie tam stawia.
  Ja jako obywatel RP domagam sie usunięcia Lecha Kaczyńskiego z Wawelu, który do tej pory był miejscem spoczynku królów i bohaterów narodowych. A Lech Kaczyński ani jednym ani drugim nie był a swoją działalnością publiczną raczej przynosił więcej szkody niż pożytku naszemu krajowi.
  *piszę ,,wycieczka" bo OFICJALNE OBCHODY z udziałem WŁADZ państwowych Polski I Rosji odbyły sie 7.04.2010.Kaczyński jechał więc tam w zasadzie w celach prywatnych - rozpocząć swoją kampanię wyborczą.
 • 2017-05-17 13:34 | Slawczan

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  Na szczęście Ty czytasz więc jest nadzieja...
 • 2017-05-17 14:09 | Martin L

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  Slawczan
  Trafne podpisuję się pod tym. Te wszystkie "bomby w parówkach" mają na celu ukrycie prawdy o nieumyślnym spowodowaniu katastrofy smoleńskiej. W tym momencie PiS traci moralny i etyczny aspekt do sprawowania władzy i istnieniu jako partia polityczna. Doszli do władzy po trupach i kłamstwie.
 • 2017-05-17 14:44 | Slawczan

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  To do A. Falicza było
 • 2017-05-17 16:38 | azur

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  Od lat nie oglądam sprawozdań z miesięcznic. Szkoda na to czasu.
 • 2017-05-17 17:48 | Aspiryna

  Re:Polacy nie chcą miesięcznic. Elita PiS doskonale o tym wie, ale czy uda się przekonać prezesa?

  nne twarde dane...
  Polacy nie chca Komorowskiego i Platformy.
  Czytelnictwo POLITYKI oraz GW spada

  ````````````````````````````````````````````````
  Cos cienko, bardzo cienko, panie "Falicz"!
  Widac, ze nie ma pan nic na obrone tych
  comiesiecznych "sabatow czarownic"
  urzadzanych przez waszego "wodza"!