Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

(13)
Rząd atakuje komorników, choć to oni właśnie są gwarantem powagi wymiaru sprawiedliwości.
 • 2017-05-17 11:53 | jakowalski

  Prawnicy w Polsce są, zaraz za politykami, najbardziej zdemoralizowaną grupą zawodową

  Co gorsza, wydaje się im, że są oni ponad prawem.
 • 2017-05-17 11:55 | jakowalski

  Re:PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

  Poza tym, to komornik powinien być etatowym urzędnikiem państwowym, niezainteresowanym materialnie w zajmowaniu czyjegoś majątku.
 • 2017-05-17 12:15 | argonfactory

  Re:PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

  Na swoją obronę komornicy nic nie mają. To środowisko, gdzie zdarzają się białe owce. Bierze się to pewnie stąd, że jeśli dać przeciętnemu człowiekowi możliwość bezprawnego działania, to niestety wylezie z niego cham i będzie działał bezprawnie.
 • 2017-05-17 12:36 | Mad Marx

  Re:PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

  ze 2 lub 3 razy w życiu miałem do czynienia z komornikiem sądowym, i nie miałem powodu do narzekań. Natomiast nie mogę tego powiedzieć o komercyjnych firmach windykacyjnych, które kilkakrotnie usilowały ode mnie wyegzekwować nieistniejące długi. Poza tym nie widzę w przedstawionych propozycjach nic nagannego, poza tym, że ucywilizowania wymaga przede wszystkim proces egzekucji długów przez prywatne firmy a tu jakoś działań władzy nie widać....
 • 2017-05-17 13:35 | nutri

  Dziękuję

  Dziękuję za ten wyważony komentarz, który w zalewie medialnych oskarżeń i oszczerstw wobec całej grupy zawodowej, jest czymś rzadko spotykanym. Tylko tyle mam do powiedzenia, bo po półtora roku aplikacji komorniczej mam już dosyć słuchania w kółko, jaką hieną/złodziejem/bandytą chcę zostać. Poświęciłam na edukację łącznie 6.5 roku, przede mną teoretycznie jeszcze pół roku aplikacji i dwa lata asesury.

  Nie ukrywam, mam poczucie zmarnowanego czasu. Bo w nadchodzącej rzeczywistości prawnej będzie mi się bardziej opłacało wziąć kredyt i go po prostu nie zapłacić, niż być tym nieszczęsnym komornikiem.

  Najbardziej boli to, że o naszych losach decydują tak skrajnie niekompetentni ludzie. Jestem pewna, że min. Jaki w życiu nie przeczytał ani przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w KPC, ani tym bardziej obecnej ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Najpewniej w życiu nie miał w rękach akt sprawy egzekucyjnej i nie ma pojęcia, czym poza "rujnowaniem" zajmuje się organ egzekucyjny.

  Cóż zrobić. Pozostaje robić swoje, póki się da. A potem zostać dłużnikiem. Mam w pracy kilku mistrzów w tej dziedzinie - jest od kogo się uczyć.

  PS: Ciekawe, co z wierzycielami alimentacyjnymi? Może zaczną sprzedawać wierzytelności firmom windykacyjnym, skoro nie będzie komu ich wyegzekwować. Well, ciekawe czasy nastaną.
 • 2017-05-17 17:31 | Aspiryna

  Re:PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

  Niestety, minister Ziobro oraz minister Jaki to profesjonalni ignoranci (podobnie jak i wiekszosc obecnego rzadu)!
 • 2017-05-17 19:10 | AOlsztynski

  Re:PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

  No wreszcie... Lud też nie będzie walczyć w obronie komorników. Zasłużyli sobie oni na ten los - przez bezkarność w ostatniej dekadzie.
 • 2017-05-17 22:18 | divak2

  Re:PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

  To pewnie jakieś pozorowane działanie - co prawda było nagłośnionych ostatnio sporo spraw z komornikami w rolach głównych, ale z kolei bez komornika nie jest możliwe wyegzekwowanie jakiegokolwiek długu. Od alimentów, wypłaty, faktury obojętnie czy się prowadzi jednoosobową działalność czy księgowość w korporacji. Prowadzenie interesów bez utrzymywania gangu łysoli będzie niemożliwe. Nie wiem jak Ziobrro sobie wyobraża gospodarkę gdzie nikt nikomu nic nie płaci, bo może go bezpiecznie zlekceważyć.
 • 2017-05-17 22:31 | suwer

  Re:PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

  Jeżeli możliwe są sytuacje, w których komornik nie zważa na fakt, że osoba, do której przyszedł, LEGITYMUJE SIĘ DOKUMENTEM TOŻSAMOŚCI, z którego wynika, że jest kimś innym, a nie dłużnikiem podlegającym egzekucji i mimo to tej egzekucji dokonuje (w asyście i przy aprobacie policji), to ja się boję. Nawet, jeśli taki przypadek był jeden (rolnika z traktorem). To znaczy, ze tak można. To znaczy, ze coś z tym trzeba zrobić, bo to jest bezprawie sankcjonowane przez państwo.
 • 2017-05-18 11:00 | Mad Marx

  Re:PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

  @divak- a kto mówi, że władza ma zamiar utrudniać egzekucję długów ? Komornicy, albo już sądy bez ich pośrednictwa będą zlecać egzekucje długów prywatnym firmom windykacyjnym. Sądowy komornik nie wynajmie łysoli, którzy opornemu dłużnikowi obiją ryja albo połamią ręce a prywatna firma i owszem...
 • 2017-05-18 12:40 | Tichy62

  Re:PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

  "... A przecież stoją na straży prawa"

  Komornicy stoją na straży swoich pieniędzy. Funkcjonariusz państwa który realizuje swoją funkcję poprzez prowadzenie działalności gospodarczej? Żartowniś z pana Redaktora.
 • 2017-05-19 08:48 | komoras

  Re:PiS bierze komorników na cel. A przecież stoją na straży prawa

  Nie mogę już czytać tych bzdur. Jak eksmituję człowieka, to mu współczuję- ale eksmisje muszę wykonać. Jak dłużnik płaci przez 20 lat, a odsetki są wyższe niż wpływy- w miesięcznym rozliczeniu, to dług matematycznie będzie przyrastał....
  Ludzie zmieńcie sobie prawo cywilne i postępowanie, to będziecie mieli życie "lajtowe" i "lajtowe" egzekucje - zmieniacie poglądy w zależności, czy jesteście dłużnikami, czy też wierzycielami. Dziwne, że gdy wierzycielka alimentacyjna przychodzi, to nie mówi tak jak Wy o miękkiej egzekucji- tylko żąda skutecznych działań. Jak przychodzi właściciel nieruchomości, który chce ją odzyskać, to żąda aby mu ją wydać jutro.... Zakłamanie Wasze jest wręcz irytujące.
  Można zniszczyć egzekucję- tylko to ma swoje konsekwencję. To ma także wpływ na ryzyko kredytowe i na wysokość odsetek bankowych. To wszystko trzeba brać pod uwagę. Kancelarie utrzymują się z opłat egzekucyjnych- z tego pokrywa się koszty rzeczowe i osobowe utrzymania biura komornika- płaci się zatrudnionym w nich pracownikom za pracę. Dotacji Skarbu państwa tu nie ma!
  Reformę należy przeprowadzić i należy zlikwidować hurtownie i tzw. filie, gdzie młodzi komornicy wykonują egzekucje "zlecane im" przez pryncypałów ze środowiska i płacą im tzw. "odstępne"- bo to jest siedlisko patologii, a czasami i korupcji ....., i to nie ma nic wspólnego z wymiarem sprawiedliwości. Sami politycy dopuścili do powstania tego typu mechanizmów promując w Polsce międzynarodowe firmy windykacyjne. Zmiany należy przeprowadzać mądrze i nie przez ludzi nie mających o tym zielonego pojęcia- chyba, że pod wszystko chce się podłożyć ogień.... i w "mesjanistycznej wizji" budować na zgliszczach nowy świat i nowego człowieka.

  Warto przytoczyć myśli z artykułu:
  Miter: Niektórym komornikom skończy się bogaty styl. Pani komornik Janus mówi dobrze, ale niezbyt szczerze:

  "....system komorniczy i tak padnie. Obecnie jest blisko 1600 komorników, w ubiegłym roku zarobili oni na ok. 1.1 mld złotych, łatwo policzyć, że miesięczna kwota między 45-65 tys. zł już dziś nie wystarcza na funkcjonowanie kancelarii komorniczej. Grube ryby żyją dobrze, a uczciwi komornicy mogą jedynie szlachcie komorniczej jeździć po drogie alkohole na tych wszystkich szkoleniach, niestety, ale tak to wygląda – zdaniem Mitera minister Patryk Jaki odpowiedzialny za reformę komorników jest za krótki na niektóre sprawy, minister powinien wyjść do regionów, samo skupienie się na problemie narzuconym przez Krajową Radę Komorniczą może go zgubić. Dziś nie jest problemem zły PESEL przy windykacji, czy pomyłkowo zajęty ciągnik, czy konto bankowe, dziś prawdziwym problemem są układy komornicze istniejące w różnych regionach Polski. Sama ustawa tego nie zmieni, układ się przeobrazi, przepoczwarzy, i dalej w tym zawodzie nieuczciwe jednostki będą trwa. Komornik to trudny zawód, ale pudrowanie trupa bez realnych zmian w betonie tego zawodu w dłuższej perspektywie przyniesie więcej szkód niż pozytywnych zmian...."

  Jako praktyk powiem, że właśnie tak to wygląda.....
 • 2017-05-19 18:14 | prenumeratorpolityki

  Wzruszenie sciska gardlo...

  .... kiedy czyta sie jak PiS atakuje biednych komornikow....
  co oni winni... oczywiscie broniac patologii wsrod komornikow zawsze pojawia sie niesmiertelne "naduzyc dokonalo kilka czarnych owiec, ale..."

  Niestety nigdy srodowisko nie potrafilo ukarac tych "czarnych owiec" jak chocby komornik z Łodzi, ktoremu kancelarie prowadzil asesor, bo komornik przebywal na zwolnienu lekarskim.... i dopiero jak mleko sie rozlalo i sprawa "ciagnika" zainteresowaly sie media Izba Komornicza zaoferowala sie ze odkupi nieslusznie skonfiskowany ciagnik.

  Oczywiscie komornik dalej wykonuje swoj zawod.... wiec najpierw niech srodowisko oczysci swoje szeregi a dopiero potem szuka ratunku w prasie.

  Sedziowie pokazali ze to nie mozliwe.

  Nie chodzi o to ze naduzyc dokonuje "kilka czarnych owiec" tylko jak samorzad komorniczy radzi sobie z takimi "czarnymi owcami", na razie zwycieza zle rozumiana solidarnosc zawodowa.