Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bernard-Henri Lévy o stanie demokracji w Europie

(6)
Rozmowa z Bernardem-Henri Lévym, francuskim filozofem i pisarzem, o tym, że demokracja jeszcze się broni i że Kaczyński, Orbán i Trump ostrzegli Francuzów przed wyborem populistów.
 • 2017-05-18 21:03 | kamyk_wj

  Doskonała rozmowa

  Gratulacje dla redaktora Żakowskiego za znalezienie rozmówcy takiego formatu i umiejętność lapidarnego formułowania pytań, prowokujących refleksję.
  Zawsze można się czegoś nauczyć, obcując z mądrzejszymi od siebie (to o mnie).
 • 2017-05-19 00:12 | kruk

  Re:Bernard-Henri Lévy o stanie demokracji w Europie

  @ kamyk_wj
  Pan Zakowski jest swietnym dziennikarzem i wie z kim i jak rozmawiac. Ale raczej nie jest odkrywca Bernard-Henri Levy. Z tym czlowiekiem chetnie rozmawia np. dziennikarska gwiazda CNN - Fareed Zakaria. Zgadzam sie z uwaga, ze dobrze jest sluchac madrzejszych od siebie. Inaczej trudno przychodzi robienie uzytku z wlasnego mozgu. A poza tym to wielka przyjemnosc.
 • 2017-05-21 07:52 | tagrups

  Re:Bernard-Henri Lévy o stanie demoracji w Europie

  Levy i Libia.... dajcie spokoj! Niedobrze mi, kiedy widze tego przemadrzalego podzegacza wojny. To jest intelektualny podpalacz i madrala.
  Moim skrytym marzeniem: Wywiesc go do Libii i zostawic go samego na plazy.
  On i Sarkozy sa glownymi winowajcami wywolania konfliktu w Libii a wyniki tych dzialan - tragedia, zniszczenia, mordy i fala uchodzcow naplywajaca z polnocnej Afryki.

 • 2017-06-19 23:09 | karol1234

  Re:Bernard-Henri Lévy o stanie demokracji w Europie

  Czy to nie ten sam pan, o którym Ludwik Stomma napisał bardzo dobry (choć bardzo zjadliwy) tekst? Jeśli wierzyć Stommie, to bardzo nieciekawa figura oferująca bardzo powierzchowną filozofię i rzeczywiście odpowiedzialna za rozpętanie piekła ę Libii
 • 2017-06-20 06:07 | Andrzej Falicz

  Re:Bernard-Henri Lévy o stanie demokracji w Europie - oraz myslenie zyczeniowe

  We Francji pokazano fige calej dotychczasowej klasie politycznej a nie populistom.
  Oni jedynie zyskali w porownaniu z poprzednimi wyborami.
  Jezeli ktos to jedynie epatujacy polityczna niewinnoscia i mloda buzka Macron jest nowa forma populizmu.

  Innym faktem bylo bezprecedensowe odwrocenie sie Francuzow od calej polityki i nigdy nie spotykana jak do tej pory niska frekwencja i na pewno nie jets to objaw obywatelskiej czujnosci rozbudzonej Kaczynskim (?) jak sugeruje Pan Zakowski ale dowod zalamania sie calego systemu i frustracji.
 • 2017-06-20 06:23 | Andrzej Falicz

  Re:Bernard-Henri Lévy o stanie demokracji w Europie

  To upiorne bezrefleksyjne straszenie Putinem i nieokreslonym populizmem przekresla BHL jako powaznego mysliciela i obiektywnego filozofa. Na zadne pytanie nie odpowiedzial w sposob siegajacy do rzeczywistych korzeni problemu ale politycznie slizgal sie po nich jak tani propagandzista.