Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nominacje do nagród literackich Nike i Gdynia: zaskoczenia i trendy

(2)
Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia. W nominacjach do Nike zaskoczenie: wyjątkowo dużo książek poetyckich i brak „Króla” Szczepana Twardocha.
  • 2017-05-18 23:04 | Jacek, NH

    Nominacje do nagród literackich Nike i Gdynia: zaskoczenia i trendy

    Nagroda Literacka „Nike”. Fundatorami nagrody są „Gazeta Wyborcza” i Fundacja Agory. I wszystko jasne
  • 2017-05-20 10:04 | Kacper Woźny

    Re:Nominacje do nagród literackich Nike i Gdynia: zaskoczenia i trendy

    Z całym szacunkiem - rok świetny dla poezji? O poezji wciąż się nie mówi. Tygodniki nie poświęcają jej w ogóle miejsca. Nominacje zbywane są przymiotnikami "świetna", "znakomita". A właściwie o co chodzi? Niech ktoś spróbuje nam tę poezję podać. Od tego chyba są krytycy? Czy gdyby Polityka poświęciła rubryczkę dla poezji, nie przełożyłoby się to na jej obecność w Empikach i księgarniach? Pokażcie mi Empik, w którym jest nowy Podsiadło... A analizując nominacje: poezja Sendeckiego, Dyckiego, Domarusa jest niestety trudna, niezrozumiała. I oto zadanie dla krytyków! Oświecić ludzkość. I mniej słów typu "świetna", "doskonała"... te słowa niech mi się wyświetlą same. Jeśli ten rok taki dobry dla poezji, to dlaczego Polityka nie poświęca jej w ogóle uwagi? Tak, to trochę praca u podstaw. Ale liczę na panią!