Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wspomnienia wysiedlonych w akcji Wisła

(5)
70 lat temu wypędzeni z domów w ramach akcji Wisła jechali pociągami nie wiadomo dokąd. Niosło się po wagonach: wiozą nas nad morze potopić.
 • 2017-05-20 14:39 | Henryk

  Wspomniena wysiedlonych w akcji Wisła

  Wspomnienia osób w reportażu pozostały na poziomie infantylno- ckliwo- sentymentalnym ,jak to mamusię od dojenia krowy zabrało wojsko.Czyż by przez 70 lat nic nie dotarło do tych osób dlaczego była akcja Wisła? Nic nie słyszeli o palonych wsiach w Bieszczadach przez bandy upa -i mordowanych Polakach przez banderowców.Może dla równowagi, warto by było przytoczyć wspomnienia dzieci ukrytych gdzieś pod schodami ,które widziały zarzynanych rodziców, braci, siostry przez banderowców.Akcja Wisła położyła kres mordowaniu Polaków , była potrzebna i w Bieszczady powrócił pokój!!
 • 2017-05-20 16:58 | jakowalski

  Re:Wspomnienia wysiedlonych w akcji Wisła

  Nie wypędzeni, a przesiedleni, tak samo jak Polacy z kresów wschodnich. Ci Ukraińcy powinni się cieszyć, że nie wywieziono ich na Sybir.
 • 2017-05-21 17:04 | KrzysiekG

  Re:Wspomnienia wysiedlonych w akcji Wisła

  Polacy byli WYPEDZENI. Ci ktorzy zdolali przezyc!

  Jak mozna porownywac te rzeczy?

  Ciagle nie moge sie nadziwic, jak polski tygodnik z taka determinacja broni Ukraincow I ukrainskich bandytow I polakobojcow. Czyzby potomkowie tych przesiedlonych (dla mnie uratowanych od sowieckiej wczesniej a banderowskiej pozniej I teraz, Ukrainy) zajeli naczalstwo Polityki?
  Przestane tu zagladac, mimo ciaglego sentymentu, bo czytam od kiedy zaczalem czytac ze zrozumieniem, I dalej cenie "starych" redaktorow.
  Jak bardzo sie potomkowie tych 140 tysiecy rozplenilo w naszym kraju I ciagle przerazliwie glosno krzycza o swojej krzywdzie, a Polityka chetnie I bardzo chetnie to naglasnia.
  Cudem uratowani I ich potomkowie siedza w Polsce (nie mowiac nawet o tych na Ukrainie) przezywaja swoje w domach albo pisma pokroju Polityki nie oddaja im swoich lam.
  Propagowany namietnie p. Tyma w normalnym patriotycznym spoleczenstwie powinien byc przywiazany (nie wyminie za co) I pociagniety na samostijna bez prawa powrotu. Tymczasem zyje sobie zupejnie niezle za pieniadze Polakow, majac tychze w wielkiej pogardzie. Wyobrazcie sobie takiego Tymy odpowiednika Polaka na Ukrainie.
 • 2017-05-21 18:09 | jakowalski

  Re:Wspomnienia wysiedlonych w akcji Wisła

  KrzysiekG
  ZGODA!
 • 2017-05-26 21:26 | dayrider

  Re:Wspomnienia wysiedlonych w akcji Wisła

  Akcja Wisła w dalszym ciągu budzi liczne kontrowersje i jest różnie interpretowana przez historyków. Część z nich uważa np. że jej głównym zadaniem było nie tyle zniszczenie UPA (wskazują oni m.in. na fakt, iż objęła ona również obszary, gdzie UPA w ogóle nie działała), ale czystka etniczna wymierzona przeciwko niepolskiej ludności zamieszkującej tereny Polski południowo-wschodniej. Różna jest też ocena tej operacji przez historyków, część z nich określa ją mianem czystki etnicznej, inni historycy uznają ją za zbrodnię komunistyczną."