Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

(13)
25-letni Igor Stachowiak zmarł na wrocławskim komisariacie równo rok temu. I przez ten rok zrobiono wiele, aby sprawę przykryć. Dzięki reporterowi TVN Wojciechowi Bojanowskiemu nie przykryto.
 • 2017-05-21 20:32 | Jacek, NH

  Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność? Strzał z tasera

  Policja tak naprawdę nigdy nie przeszła prawdziwej reformy. Drobne zmiany, a właściwie zabiegi kosmetyczne, prowadzono ciągle i zawsze. Polska policja jest wciąż tworem autorstwa generała Jóźwika z 1949 roku. W polskiej policji panuje podobny system jak na Białorusi, Ukrainie czy Rosji
 • 2017-05-21 21:16 | mopus11

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  Nie ma co owijać w bawełnę, chłopak został zamordowany, przez formację powołaną do ochrony obywateli. Czynu dokonała grupa funkcjonariuszy i oni wszyscy powinni zostać osądzeni. Wraz z tymi, którzy przez rok tuszowali tę zbrodnię. Łącznie z prokuratorem, który mając wgląd do nagrań nie zrobił nic by jej sprawcy zostali ukarani.
 • 2017-05-21 22:34 | Marcos

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  Prokuratorsko-policyjny układ, który kryje wszelkie kompromitacje i przestępstwa policji działa nie od dziś. Po odsunięciu PiS od władzy potrzebne są w tej sferze konieczne zmiany systemowe. Musi być jakaś niezależna instytucja, która nadzoruje pracę policji i prokuratury - coś w stylu sądu śledczego. Powinni tam pracować doświadczeni sędziowie, którzy z jednej strony nadzorują śledztwa prokuratury, a z drugiej zajmują się takimi sytuacjami jak ta ze Stachowiakiem. A Błaszczak i Zieliński? No cóż jaki koń jest każdy widzi. W każdym razie nie można odpuścić żeby na zwolnieniu z roboty jednego gliniarza się skończyło. Ta sprawa musi być wyjaśniona i rozliczona do końca!!
 • 2017-05-21 23:30 | Rakoczy

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  Dzięki reporterowi TVN panu Bojanowskiemu poznałem wrocławski, bestialski przykład torturowania i śmierci niewinnego mężczyzny.
  Wkrótce minie rok o tej polskiej tragedii.
  Publicznie postuluję do Pani/Obywateli premierki polskiego skrajnie populistycznego prawicowego rządu i jej pryncypała niby-naczelnika POlski, obywatela/pana Kaczyńskiego Jarka, kierownika partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość, o zdymisjonowanie ich podwładnych: obywatela Błaszczaka - ministra Spraw Wewnętrznych i jego buńczucznego zastępcę od Policji, Państwowej Straży Pożarnej i innych polskich służb mundurowych, za brak rzetelnego nadzoru w celu wyegzekwowania,
  /a mija prawie rok od tortur we Wrocławiu, w policyjnym komisariacie/, dyscyplinarnego wydalenia z Policji wszystkich hierarchicznych przełożonych bezstialskich policjantów, oprawców, którzy przyczynli sie do smierci niewinnego Polaka, tragicznego bohatera reportażu TVN.
  Obywatela Zbigniewa Ziobro, ministra Sprawiedliwości i nadrzędnego pryncypała
  w Polskiej Prokuraturze,proszę o zastosowanie sankcji dyscyplinarnych wobec jego podwładnych z wymiaru sprawiedliwości, którzy przez rok nie potrafili wyegzekwować przepisów polskiego prawa wobec tych, którzy spowodowali bezpośrednio lub pośrednio śmierć niewinnego obywatela Polski, poddanego torturom udokumentowanym w filmie z policyjnego procederu.
  Czy Jarosław Kaczyński odważy się w tej sprawie wygłosić orędzie do narodu polskiego lub czy pozwoli w tej sprawie na bezcenzuralną wypowiedź prawicowego polskiego prezydenta, obywatela Dudę Andrzeja ???
  Cześć i chwała nieżyjącemu, a umierającemu w boleściach policyjnych tortur, Panu Igorowi STACHOWIAKOWI !!!

  Obywatelu Kaczyński Jarosławie, do dzieła !
  Czołem, Rakoczy
 • 2017-05-22 10:21 | stary górnik

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  "Wobec osoby w kajdankach nie stosuje się strzałów z tasera. Nie przesłuchuje się w policyjnej toalecie. Nie bije się zatrzymanego. Nie poniża się go."

  O tym wszystkim polska policja nie wie. I długo wiedzieć nie będzie, niestety.
 • 2017-05-22 12:25 | Jerzy zO.

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  Jakiś czas temu wytknąłem red. Pytlakowskiemu, że coś słabo polskie media interesują się już kilkunastoma przypadkami śmierci młodych ludzi, na komisariatach policji w Polsce niepodległej. Natomiast mantrowanie śmierci Pyjasa i Przemyka jako ofiar PRL-u, trwa regularnie i nieustannie. Oczywiście mój wpis moderator spuścił wówczas do kanalizacji.
 • 2017-05-22 13:10 | jakowalski

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  Cytuję z forum „Wyborczej”:
  Arek Adam Jabłkowski: ”Napisałem wczoraj i podtrzymuję moją opinię. Polskiej policji potrzebna jest gigantyczna weryfikacja kadr. Od najwyższego szczebla do ostatniego krawężnika w jakimś Pikutkowie. Weryfikacja pod względem psychologicznym i bardzo ostre kryteria testów które wyeliminują ze służby jednostki kompletnie się do niej nie nadające. Zero tolerancji dla psychopatów,socjopatów i sadystów w mundurach. Jeżeli ktoś nosi mundur i wydaje mu się ze jest z racji tego ponad prawem, jeżeli przyjemność sprawia mu torturowanie i znęcanie się nad ludźmi - to dla takich osobników nie powinno być miejsca w tej służbie. W żadnej państwowej służbie !!!”
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21845978,pouczacie-dziennikarzy-i-dyskusje-z-politykami-tak-ws-igora.html#MTstream
 • 2017-05-22 13:17 | jakowalski

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  Marcos,
  Prokuratorsko-policyjny układ, który kryje wszelkie kompromitacje i przestępstwa policji działał także i za rządów PO i SLD. Zgoda zaś co do reszty - tu winni są wszyscy obecni przy tym policyjnym morderstwie oraz ich zwierzchnicy, co najmniej do poziomu ministra odpowiedzialnego za policję. Powinni oni więc ponieść pełne prawne konsekwencje swych czynów i zaniedbań.
 • 2017-05-22 14:13 | czaro

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  Markos. Taka instytucja teoretycznie w Polsce jest sejm, ale tylko teoretycznie, gdyz jest zapelniony bezwolnymi baranami prowadzonymi na smyczach przez swoich partyjnych prezesow. To stado baranow nie ma wlasnego zdania, a jezeli ma to schowane gleboko dla biezacych interesow typu dieta. To ich rola jest aby patrzec wladzy na rece a nie przyklepywac kazda glupote w mysl wytycznych.
 • 2017-05-22 17:00 | Jerzy zO.

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  Kilkunastu młodych ludzi zmarło na komisariatach policji, od czasu odzyskania niepodległości. Dla dzisiejszych mediów jednak, cały czas najważniejsza jest śmierć Pyjasa i Przemyka w czasach PRL-u. To rozzuchwala dzisiejszych nadgorliwców w mundurach.
 • 2017-05-22 17:02 | gragos

  Kto dziś jest w stanie rozliczyć tę tragedię?

  Panie Redaktorze,
  lecą głowy policjantów we Wrocławiu, ale nie łudzę się, że podobny los spotka Błaszczaka, Zielińskiego, czy prowadzących śledztwo ( o ile można w ogóle tak to nazwać) prokuratorów. Aby zachować się honorowo, trzeba być przyzwoitym człowiekiem. Tylko tyle i aż tyle. Tymczasem wymienieni ludzie są na swoich stołkach dzięki odrażającemu karierowiczostwu, oportunizmowi i politycznemu poddaństwu. To, co ujawnili dziennikarze TVN-u to morderstwo popełnione przez instytucję państwową na obywatelu. Reporterzy 1 i 2 mogą mówić o szczęściu, że ich kontakt z policyjną agresją skończył się tylko na kilku ciosach i strachu. Przerażające!
 • 2017-05-22 17:50 | kalder

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  Błaszczak już za próbę wrobienia młodego kierowcy Seicento powinien wylecieć na zbity pysk.

  Teraz PiS ma swojego Przemyka.
 • 2017-05-22 18:29 | Jacek, NH

  Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

  Policja nadużywa bezkarnie. Pomyłki antyterrorystów, pobicia, nadużywanie broni i prowokacji. Czy policja i inne służby odpowiadają za swoje błędy? Polska od lat jest upominana, m.in. przez organizacje ds. zapobiegania torturom ONZ i Rady Europy, że nie ma uczciwego systemu skarg na nadużycia władzy przez policję. Przegrała też przed Trybunałem w Strasburgu o nieprzeprowadzenie rzetelnego postępowania w sprawach o pobicie czy zabicie przez funkcjonariuszy. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat policja przegrała niemal 450 procesów o odszkodowanie na ponad 7 mln zł