Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zamach na koncercie w Manchesterze: Terror uderza w dzieci

(12)
Pewne jest jedno – po Manchesterze wychodząca z Unii Wielka Brytania stanie się krajem jeszcze bardziej zestresowanym, rozdartym. Nie jest w nim bezpiecznie nawet na koncercie rockowym.
  • 2017-05-23 11:27 | Manifest

Zbrodniarze

Trump sprzedał Saudyjczykom broń za 110 miliardów dolarów. Oni mordują Jemeńczyków, czyli on wspiera zbrodnie. Powinien dostać pokojowego nobla jak Obama za dwie wojny. Później macie Manchester, Paryż, Niceę i inne. POLITYKĘ to wszystko nie obchodzi
  • 2017-05-23 12:29 | Klopfer

"Pewne jest jedno – po Manchesterze wychodząca z Unii Wielka Brytania stanie się krajem jeszcze bardziej zestresowanym, rozdartym."

Czy ja dobrze czytam?
    Chcieliśta Brexit, to teraz mata!(?)
  • 2017-05-23 13:22 | rademen

Re:Zamach na koncercie w Manchesterze: Terror uderza w dzieci

Powinien się redaktor powstrzymać od pisania czegoś, co jest jego domysłem. Skąd wiedza, że na koncert można było sobie wchodzić i wychodzić i nie było bramek? Z mediów wiemy, że zamachu dokonano przy wyjściu, a nie wewnątrz obiektu. Nie da się ludzi wpuścić i wypuścić bez spiętrzenia tłoku przy bramkach / furtkach, a to są potencjalne miejsca zamachu. Chyba, że ktoś wymyśli sposób na teleportowanie.
  • 2017-05-23 13:27 | Littlebetter

Była bezpieczniejsza?

Wielka Brytania w Unii, w której ciągle skądinąd jest, była bezpieczniejsza? Ciekawa teza. A 7 lipca 2005? Podobnie jak sugestia, że cokolwiek polepszyłoby wprowadzenie dowodów osobistych. Może powinni je jeszcze wymieniać, tak jak w Polsce, co dwa lub trzy lata?
    Byłem tu kiedyś "legitymowany". Oczywiście nie miałem przy sobie żadnego dokumentu. Nawet jeżdżąc samochodem nie wożę prawa jazdy. Większość chyba w Anglii nie wozi. W ciągu dwóch minut potwierdzono moją tożsamość. Mam wrażenie, że problem nie leży ani w wychodzeniu z Unii, ani w posiadaniu dowodów...
  • 2017-05-23 13:38 | kamyk_wj

Klopfer
    Chyba źle czytasz. Niczego takiego nie napisano.
    Spróbuj przeczytać jeszcze raz. Jak nie pomoże, to trzeci raz, na głos.
  • 2017-05-23 14:13 | karol1234

Kamyk, słyszałeś o czymś takim jak pisanie "między liniami"? W przypadku tego tekstu ten przekaz jest wyraźny - chcieliście, to macie!
  • 2017-05-23 18:20 | Jacek, NH

Kto naciska na polskie władze, by przyjmowały w Polsce choćby i „małe grupy” muzułmanów i to wbrew stanowczej woli Polaków, wbrew ich uzasadnionym obawom i zwykłemu strachowi - szkodzi Polakom
  • 2017-05-23 21:19 | Milutek

@Manifest
    O ktorych rozpoczetych przez Obame wojnach mowisz?

Po co komu dostep do internetu,kiedy nie potrafi poczytac o faktach, a nauczyl sie jedynie stukac w klawisze.
  • 2017-05-24 02:45 | Herstoryk

dzieci weszły w sam środek wojny, którą terroryzm, prawdopodobnie spod znaku ISIS, wypowiedział zachodniemu światu.

Otóż po pierwsze - terroryzm to taktyka wojenna a nie niezależny gracz. Taktyka nie może nikomu wypowiadać wojny.

Po drugie zaś, to zachodni świat wypowiadał wielokrotnie wojnę Bliskiemu Wschodowi. Od Palestyny w 1948 poprzez Iran w 1953, żeby skończyć na Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii i Jemenie. Gdy USA i wasale napadali na Irak w 2003 r. o ISIS nikomu się nie śniło, Al-Kaida była parotysięczną grupą oszołomów kryjących się w afgańskich jaskiniach, a zamachowców "samotnych wilków" nie było. Tragedia w Manchester jest więc bezpośrednim skutkiem spowodowanych przez tą napaść chaosu i wojen. Wielka Brytania, najwierniejszy wasal USA, entuzjastycznie uczestniczy w nich od zawsze. Brytyjskie społeczeństwo, podobnie jak wszyscy inni mieszkańcy Zachodu, powinno zrozumieć, że wojny, nawet te kolonialne daleko od ich granic, powodują skutki uboczne - "blowbacks" czyli w tym przypadku terroryzm - TAKTYKĘ przegranych. Tak jak bombardowanie Iraku, Afganistanu, Syrii i Jemenu powoduje skutki uboczne w postaci śmierci niewinnych cywili - kobiet i dzieci w liczbie znacznie większej niż bandycki terroryzm. Tyle że nad tamtami ofiarami zachodni politycy i media jakoś nie pochylają się aż tak bardzo.

Po trzecie, choć głęboko boleję nad tragedią WSZYSTKICH ofiar wojen i terroru i potępiam zarówno zamachy jak i akty państwowej agresji, dążenie do obiektywizmu zmusza mnie do stwierdzenia, że w tym przypadku gwałt się gwałtem odciska.
  • 2017-05-25 09:48 | jakowalski

Herstoryk - pełna zgoda. Kto mieczem wojuje itp. Wielka Brytania, ten najwierniejszy wasal USA, entuzjastycznie uczestniczy w praktycznie wszystkich brudnych, neokolonialnych wojnach prowadzonych przez owe USA. Brytyjskie społeczeństwo, podobnie jak wszyscy inni mieszkańcy Zachodu, powinno więc zrozumieć, że wojny, nawet te prowadzone przez ów Zachód daleko od jego granic, powodują zawsze skutki uboczne, w tym także terrorystyczne ataki na Brytyjczyków w W. Brytanii a generalnie na mieszkańców owego Zachodu na tymże Zachodzie.
  • 2017-05-25 09:49 | jakowalski

Pamiętajmy też, że nielegalni imigranci ekonomiczni (tzw. uchodźcy) z Bliskiego Wschodu w ogromnej większości są muzułmanami czynnie popierającymi islamski ekstremizm, jako że islam jest religią wyjątkowo nietolerancyjną, mającą na swym celu „nawrócenie” wszelkimi dostępnymi sposobami wszystkich ludzi na tenże islam. Dlatego też pokojowa koegzystencja innowierców i niewierzących ze zwolennikami Mahometa po prostu NIE jest możliwa, a więc nie ma miejsca dla wyznawców islamu w Europie, poza nielicznymi wyjątkami, takimi jak np. Tatarzy osiedleni w Polsce od setek lat, ale nie uważani za prawdziwych muzułmanów przez islamistów z Bliskiego Wschodu.
    2. Przecież to Arabia Saudyjska, Emiraty, Kuwejt, Katar i Bahrajn, czyli najbogatsze muzułmańskie kraje Bliskiego Wschodu, powinny przejąc tych wszystkich muzułmańskich imigrantów. Powinien ich przyjąć także Izrael, podobno jedyna demokracja w tymże regionie. Ale te kraje nie przyjmują tych imigrantów. Ciekawe dlaczego?
  • 2017-05-27 08:50 | Herstoryk

@jakowalski
    A ja się zgodzić nie mogę, nie mam też zamiaru komentować steku bzdur o muzułmanach i petromonarchiach.

@do wszystkich
    Interesujący głos w temacie to https://wolnemedia.net/o-onanizowaniu-sie-wojna-z-terrorem/