Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zmiana szefa KOD nie ma znaczenia. Szansa na wielki ruch bezpowrotnie przepadła

(9)
Lepiej teraz pogłówkować, jak wykorzystać potencjał tych kilkunastu tysięcy ludzi w formach nie tylko organizacyjnych, lecz i szerszych, wspólnotowych.
 • 2017-05-28 19:10 | BasiaZ

  Nie przepadła

  Szanowny Panie!

  Jestem szeregowym członkiem KOD spoza Warszawy. Od ponad roku działamy w naszym regionie przygotowując demonstracje, spotkania z politykami, akcje informacyjne dla ludzi, również w formie udziału w festynach, rozdawania ulotek, naklejania plakatów (tylko w miejscach dozwolonych!).
  Współdziałaliśmy również w akcji zbierania podpisów za referendum w sprawie reformy światy, w trakcie tej akcji prowadziliśmy na ulicach miast liczne rozmowy z ludźmi.
  I niestety od stycznia, od ujawnienia sprawy "fakturowej" spotykaliśmy się ze strony "zwykłych" ludzi, w trakcie rozmów z nimi z zarzutami pod adresem pana Mateusza Kijowskiego - chodziło o wiadome sprawy - alimenty i faktury wystawione przez firmę jego żony. To było bardzo przykre i smutne. Gdyby chociaż pan Mateusz przeprosił i wycofał się przynajmniej czasowo z działalności w KOD to jego postawa miałaby zupełnie inny odbiór.
  Wydaje mi się, że pan Mateusz miał po prostu bardzo złych doradców.

  My, działacze "z prowincji" czekaliśmy już z utęsknieniem na "nowe otwarcie" i wreszcie wczoraj i dzisiaj doczekaliśmy się. Patrzę w przyszłość z dużym optymizmem. Co nie znaczy, że myślę, że powtórzą się 200-tysięczne manifestacje, to już raczej nie powróci.
  Ale zasadniczym sposobem działalności KOD powinna być wg mnie i moich najbliższych współpracowników z KOD budzenie wśród ogółu ludzi świadomości obywatelskiej. Chodzi np. o to aby w wyborach uczestniczyło nie 40 czy nawet 50% obywateli lecz 80%.
  To można zdziałać tylko poprzez edukację - i tutaj widzę naszą zasadniczą rolę - w edukacji społeczeństwa.
  A pan wydaje mi się po prostu być obrażony na to, że z sali wyproszono wszystkie media. Proszę mi napisać - jakie stowarzyszenie czy partia polityczna zgadza się na to, aby media relacjonowały całość jej walnego zebrania, na którym omawiane są wewnętrzne sprawy tego stowarzyszenia?
 • 2017-05-29 07:16 | wiwada

  Re:Zmiana szefa KOD nie ma znaczenia. Szansa na wielki ruch bezpowrotnie przepadła

  Szkoda, że autor tego artykułu nie czyta Polityki. "Piąta faza" Jacek Żakowski może pomogłaby mu zrozumieć problem. Polecałbym mu też artykuł Marusza Janickiego i Władysława Władyki z nr 21 Polityki.
 • 2017-05-29 09:48 | Pan Wojtek

  Re:Zmiana szefa KOD nie ma znaczenia. Szansa na wielki ruch bezpowrotnie przepadła

  @BasiaZ
  Nie tylko o to chodzi, żeby głosowało 80%, ale też o to, żeby ci, co zagłosują, nie oddawali tych głosów tak głupio, jak to zrobili Niemcy w 1933 r. albo nasi rodacy w 2015. A tak w ogóle trzymam kciuki za KOD :)
 • 2017-05-29 11:18 | jakowalski

  Re:Zmiana szefa KOD nie ma znaczenia. Szansa na wielki ruch bezpowrotnie przepadła

  BasiaZ
  Trzeba było sprawdzić, kim jest Pan Kijowski, zanim zaczęło się działać w jego organizacji.
 • 2017-05-29 11:25 | jakowalski

  Re:Zmiana szefa KOD nie ma znaczenia. Szansa na wielki ruch bezpowrotnie przepadła

  Basia Z
  Nie doceniasz Polaków, a tymczasem prawie ich połowa wie doskonale, że udział w wyborach nie ma sensu, jako że wybory nic nie zmieniają, ponieważ gdyby on mogły zmienić władzę, to były by one zakazane. Miliony Polaków wiedzą więc to, co sformułował dawno temu V. Pareto - wybitny włosko-szwajcarski ekonomista i socjolog, a mianowicie to, że rządzą nami elity, które zmieniają się tylko w drodze rewolucji, a wybory zmieniają tylko przedstawicieli owych elit w organach władzy, ale nie skład owych, rządzących nami, elit.
 • 2017-05-29 16:37 | Jerzy zO.

  Re:Zmiana szefa KOD nie ma znaczenia. Szansa na wielki ruch bezpowrotnie przepadła

  Po prawdzie tej szansy chyba nie było. Ale pokazanie, że duża mobilizacja społeczeństwa w ważnych sprawach, jest wartością samą w sobie. I tamci to widzieli i nie zapomnieli. I o to chodzi !. Są spietrani przed istotnym zepsuciem gospodarki, które by miało uderzyć w przeciwników politycznych. Majstrują co prawda jakieś szykany i niedogodności, ale przy banalnym abonamencie RTV mają cykora,że ho, ho. Boją się, że i w tej sprawie bomba Tuska wybuchnie im w rękach.
 • 2017-05-29 17:28 | azur

  Re:Zmiana szefa KOD nie ma znaczenia. Szansa na wielki ruch bezpowrotnie przepadła

  Zmiana ma duże znaczenie. Łoziński to doświadczony i odpowiedzialny człowiek.
 • 2017-05-30 18:38 | Aspiryna

  Re:Zmiana szefa KOD nie ma znaczenia. Szansa na wielki ruch bezpowrotnie przepadła

  "Trzeba było sprawdzić, kim jest Pan Kijowski, zanim zaczęło się działać w jego organizacji."

  Sz. doktor K. takowe informacje posiadal?

  P.S. KOD to NIE jest prywatna organizacja pana Kijowskiego.
  Poza tym, sila ruchow typu KOD nie tkwi w jednym czlowieku,
  jak sila partyjno-mafijnej organizacji pod nazwa PiS
  opierajaca sie na jednym wszechwladnym "wodzu"!
 • 2017-05-31 18:44 | AOlsztynski

  Re:Zmiana szefa KOD nie ma znaczenia. Szansa na wielki ruch bezpowrotnie przepadła

  KOD (Komitet Odzyskiwania Dywidendy :) zmartwychwstał?
  Ale czy zmieni dotychczasową strategię?
  Czy głównym orężem nadal będzie prowokacja? Co w kraju post-komunistycznym źle się kojarzy. I dzielenie obywateli i tak już w podzielonym społeczeństwie?

  Dzisiejsza opozycja bazuje na wciąż utrzymującym się w Polsce prawie zerowym poziomie kapitału społecznego (braku zaufania obywateli do własnego państwa), do czego rządząc w latach 2007-2015 sama wybitnie się przyczyniła!!! W swoich rozgrywkach bezlitośnie wykorzystuje ten obiektywnie istniejący stan rzeczy.

  Czy w imię wolności dla uprzywilejowanych do niedawna elit pociągnie za sobą lud? Czy zwykły obywatel spostrzeże jakiś wspólny interes? Osobiście w to wątpię. Ale życzę powodzenia. Opozycja zawsze jest potrzebna.

  Ps. Zauważyłem walor tężyzny fizycznej u nowego przewodniczącego (czyżby wkrótce miała się przydać?).