Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szczyt G7 zakończony porażką. Trump nie zgodził się na żadną z omawianych propozycji

(10)
Prezydent USA odrzucił porozumienia dotyczących migracji, handlu czy nawet pomocy głodującym. Na podjęcie decyzji ws. pakietu klimatycznego dał sobie jeszcze kilka dni.
 • 2017-05-28 22:50 | karol1234

  Trump jaki jest, każdy widzi

  Cały czas zarzucacie Trumpowi, że jest nieprzewidywalny, ba - wręcz nieobliczalny. Pan Passent najchętniej widziałby go w psychiatryku. Natomiast teraz krytykujecie go za to, że zrobił dokładnie to, co już przedtem wielokrotnie zapowiadał. Okazuje się, że nie wszyscy wierzą w globalne ocieplenie (a przynajmniej nie w to, że jest spowodowane przez ludzi), USA nie muszą pokrywać lwiej części budżetu NATO, Europa musi stanąć na własne nogi i sama uprzątnąć bałagan z kryzysem migrantów, na powstanie którego sama pozwoliła. Tacy politycy jak pani Merkel sami go w dużej mierze sprowokowali i teraz chcą zmuszać innych, m.in. Polskę do wypicia nawarzonego przez siebie piwa.
 • 2017-05-29 00:05 | vassyl

  Re:Szczyt G7 zakończony porażką. Trump nie zgodził się na żadną z omawianych propozycji

  Merkel to nie Europa!!
 • 2017-05-29 03:35 | mr.off

  Re:Szczyt G7 zakończony porażką. Trump nie zgodził się na żadną z omawianych propozycji

  Jesli ktos taki jak D.Trump mogl byc kandydatem Republikanow w wyborach prezydenckich '2016 dowodzi to, ze ta partia tak naprawde nie istnieje (nie majac prawdziwych liderow, idei, wizji Ameryki XXI w).

  Jesli ktos taki jak H.Clinton (symbol zdemoralizowanego Waszyngtonu chodzacego na pasku Wall Street) mogla byc kandydatka Demokratow - choc wybory prezydenckie '2016 odbywaly sie w atmosferze rebelii przeciw skorumpowanemu Waszyngtonowi i Wall Street - pokazuje, jak bardzo skorumpowany i zdemoralizowany jest establishement DNC.

  Zwracam na to uwage, gdyz Ameryka '2016 pokazala, ze jej system polityczny sie rozsypal. Wiec - z definicji - USA D.Trumpa nie sa w stanie pelnic roli lidera Zachodu (gdyz D.Trump to wiecej niz polityczny amator).

  Te role moze pelnic tylko Europa/UE pod wodza Niemiec A.Merkel i Francji E.Macrona ('z niewielka pomoca przyjaciol', jak np Kanada J.Trudeau)
 • 2017-05-29 12:11 | axiom1

  Re:Szczyt G7 zakończony porażką. Trump nie zgodził się na żadną z omawianych propozycji

  "Te role moze pelnic tylko Europa/UE pod wodza Niemiec A.Merkel i Francji E.Macrona"

  Na mapie swiata Europa wogole nie istnieje. Europy, Uni nie ma nigdzie, to jest fakt. I winna za to jest glownie Merkel. Nieformalna i nieudolna dyktator Uni.

  Na czele Uni zainstalowala po przez kumoterstwo swego sluge i dupka. Jego kolezka na czele komisji europejskiej z koleii to pijaczek i gawedziarz. A Unia jak kazda organizacja potrzebuje przywodztwa.

  Unia nie ma przywodcow, sa tam tylko dupolizy zainstalowani po przez kumoterstwo. Eurpejczyk nikogo nie wybiera a urzedy Uni nikogo nie reprezentuja. Tylko 13-17% europejczykow glosowalo w wyborach do parlamentu europejskiego. A wybory nawet nie demoratyczne, fikcja. Zaden szanujacy sie europejczyk nie przyjal by mandatu z takich wyborow- farsy.

  Merkel jest temu winna w 100%. Maniupluje ona Unia jak swoja kuchnia. A Macron zamierza wspierac ten balagan. Nic dobrego z tego nie wyniknie.

  Natomiast Trump jest wyjatkowy. Czy to nie jakis cud ze w amerykanskich partiach politycznych po ponad 40 latach systematycznych deficytow budzetu i handlu,... nikt z partyjniakow tego nie zauwazyl, nie rozpoznal,.. nie zareagowal.

  Dlatego tez Trump spoza partyjnych srodowisk, wskazal ze Ameryka wplatala sie w uklady ktore sa dla niej szkodliwe. I dlatego wygral.
 • 2017-05-29 15:48 | czaro

  Re:Szczyt G7 zakończony porażką. Trump nie zgodził się na żadną z omawianych propozycji

  Zastanawiajace jest to, ze istnieje olbrzymia grupa ludzi ktorzy :
  Wierza w boga, chociaz fakty przemawiaja przeciw.
  Wierza w dziewictwo po naturalnym urodzeniu dziecka, chociaz nie spotkano jeszcze takiej kobiety . Woierza w cuda, chociaz nikt ich nie widzial.
  I ci sami ludzie nie wierza w widoczne faktky takie jak :
  Podnoszenie sie poziomu oceanow w wyniku topienia sie czapy na biegunach.
  Lecac samolotem widza zagospodarowany kazdy skrawek planety przez czlowieka, wycinke lasow, betonowanie znacznych polaci ziemi.
  Niewiara, ze czlowiek przyczynia sie do efetu cieplarnianego w wyniku faktow jest nie tyle cyniczna co tepota umyslowa.
  Oczywistym jest, ze ziemskie wahania klimatu ziemi sa glownie spowodowane aktywnoscia slonca i aktywnoscia wulkaniczna, obecnie doszedl czynnik czlowieka i o tym naukowcy mowia. Powstrzymajmy swoje bledne dzialania a przynajmniej starajmy sie je ograniczyc w dziedzinach w ktorych mozemy. Zacznijmy cos robic oprocz niszczenia i dewastacji. Postarajmy sie zachowac skrawki ziemi w naturalnym ekosystemie bez ingerencji. Edukujmy spoleczenstwa.
 • 2017-05-29 17:26 | azur

  Re:Szczyt G7 zakończony porażką. Trump nie zgodził się na żadną z omawianych propozycji

  Jak Trumpowi będzie się palić w USA ziemia pod nogami, to się zgodzi.
 • 2017-05-29 23:37 | Mad Marx

  Re:Szczyt G7 zakończony porażką. Trump nie zgodził się na żadną z omawianych propozycji

  @Karol ", Europa musi stanąć na własne nogi i sama uprzątnąć bałagan z kryzysem migrantów, na powstanie którego sama pozwoliła."
  A czy przypadkiem wojny, których skutkiem jest masowa emigracja z krajów muzułmańskich do Europy nie są wynikiem nieodpowiedzialnej polityki Waszyngtonu ? Kto przez całe dziesięciolecia szkolił i zaopatrywał w broń muzułmańskich radykałów ? Kto doprowadził do upadku tych przywódców muzułmańskich, którzy radykałom nie pozwalali urosnąć w siłę ?
  Masz rację pod tym względem, że Europa powinna się od tej szkodliwej polityki odciąć jak najszybciej. I że nie ma co liczyć na pomoc USA w rozwiązaniu kryzysu. To jest niestety koszt bezkrytycznego stosunku do USA, który dziś musimy ponieść. Nie ma co liczyć na Amerykę, bo wspólne interesy Europy i USA skończyły się wraz z upadkiem socjalizmu a nawet wcześniej.
 • 2017-05-30 13:35 | otu

  Re:Szczyt G7 zakończony porażką. Trump nie zgodził się na żadną z omawianych propozycji

  Mad Marx

  Juz za pozno, tego nie da sie zatrzymac.
 • 2017-05-30 20:03 | sławek.m

  Re:Szczyt G7 zakończony porażką. Trump nie zgodził się na żadną z omawianych propozycji

  @Mad Marx
  Zgoda w 100 % niestety tacy jak Karol tego nie rozumieją.
  A co to Trumpa. Amerykanin wybiera zwykle buraka jak i on.
  Tweeter i nic do dodania.
 • 2017-05-31 18:20 | Mad Marx

  Re:Szczyt G7 zakończony porażką. Trump nie zgodził się na żadną z omawianych propozycji

  @otu-
  To się da zatrzymać, ale wymaga to od europejskich przywódców zmiany kolonialnego sposobu myślenia : Europa nie ma obowiązku, ani prawa narzucania swojej organizacji społecznej w innych częściach świata, gdzie panuje inna kultura i inne stosunki społeczno-ekonomiczne. Trzeba podjąć współpracę z tymi przywódcami świata muzułmańskiego, którzy realnie chcą i są w stanie powstrzymać fundamentalistów i z Rosją. W czasie II wojny światowej przywódcy USA i Wlk Brytanii podjęli wspólpracę z reżimem radzieckim, zdając sobie sprawę z jego zbrodni, aby powstrzymać bardziej zbrodniczy reżim Hitlera. Dziś na USA nie ma co liczyć, co więcej - trzeba powiedzieć Ameryce:wam już za współpracę dziękujemy, teraz MY weźmiemy odpowiedzialność w swoje ręce i nie chcemy, żebyście się wtrącali. Wasza walka o wolność przyniosła miliony ofiar- cywilów, kobiet i dzieci, i miliardy dolarów waszym przedsiębiorcom