Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Merkel: Europa nie może już polegać na USA i Wielkiej Brytanii

(10)
Takie słowa Angeli Merkel zdarzają się rzadko, co czyni je jeszcze mocniejszymi. Co to znaczy dla Europy?
 • 2017-05-29 18:25 | axiom1

  Co to znaczy dla Europy ?

  To znaczy ze Europa musi w uczciwych, demokratycznych i bezposrednich wyborach wybrac na najwyzsze pozycje w Uni najlepszych ludzi. Ludzi ktorzy przedstawia realna wizje dla Europy i realne sposoby jej realizacji.

  To znaczy ze trza skoncyc z nieformalnym dyktatem pani Merkel ktora trakuje Europe jak swa wlasna kuchnie, gdzie instaluje po kumotersku swych wiernych slugow niezaleznie od ich kwalifikacji ani zdolnosci dokonania czegos pozytywnego.

  To znaczy ze obu becwalow; pijaka i niemote nalezy natychmiast wyrzucic ze stanowisk. Europejczycy ich nie wybierali.
 • 2017-05-29 18:36 | Mad Marx

  Merkel: Europa nie może już polegać na USA i Wielkiej Brytanii

  Interesy USA i Europy rozchodzą się coraz bardziej i ochłodzenie relacji militarnych i politycznych może w dłuższej perspektywie wyjść Europie na dobre. Nad stosunkami amerykańsko-europejskimi nadal ciąży mentalność z czasów zimnej wojny, kiedy to amerykańskie wojsko traktowano jako poważnego sojusznika w ewentualnej wojnie z ZSRR (niezależnie od rzeczywistego ryzyka agresji) Dzisiaj sytuacja geopolityczna jest inna.To Europa ponosi konsekwencje nieodpowiedzialnej polityki USA wobec krajów muzułmańskich poniekąd zasłużenie bo w tej polityce brała czynny udział. Czas już przestać bezkrytycznie popierać Wuja Sama, tym bardziej, że właśnie on sam daje po temu okazję.
 • 2017-05-29 22:23 | rs_

  Re:Merkel: Europa nie może już polegać na USA i Wielkiej Brytanii

  Heh, czyli pytanie "czy Niemcy myślą o swojej własnej broni jądrowej" zamienia się na "kiedy ..." szybciej niż myślałem, ale z Trumpem Niemcom łatwiej.
  Ale to po Brexicie krok oczywisty (choć przekonanie własnej opinii publicznej trochę czasu zajmie) i nawet Francuzi starają się go antycypować wypuszczając balony próbne w postaci rozważań o francuskich siłach jądrowych jako unijnych.
 • 2017-05-29 23:41 | kruk

  Re:Merkel: Europa nie może już polegać na USA i Wielkiej Brytanii

  Stosunek Trumpa do NATO juz zostal okreslony jako "transactional", czyli dajcie najpierw forse na zbrojenia, a potem bedziemy gadac. W dodatku wywrzeszczany przez niego w oficjalnych wystapieniach a nie przedstawiony zrecznie w rozmowach kuluarowych. Taki nam nastal "przywodca wolnego swiata". Dlatego coraz czesciej slyszy sie, ze rola ta zaczyna przypadac Angeli Merkel.
 • 2017-05-30 00:10 | anda53

  Re:Merkel: Europa nie może już polegać na USA i Wielkiej Brytanii

  @axiom1 - mam już wyśmienitych kandydatów z Polski: pani Beata Szydło - wreszcie Europa powstanie z kolan i pan Antoni Macierewicz - wreszcie Rosja padnie na kolana! A przy okazji mamy tam kogoś, kto może wreszcie zrobi coś również dla Polski (w przeciwieństwie do Tuska oczywiście)
 • 2017-05-30 02:17 | wojtek_ab

  free ride

  dla europy zachodniej sie skonczyl i stad ten krzyk. Nareszcie Niemcy i inni beda sami dbac o swoje bezpieczenstwo.
 • 2017-05-30 13:59 | kaesjot

  Re:Merkel: Europa nie może już polegać na USA i Wielkiej Brytanii

  Zachodnioeuropejska technologi + rosyjskie zasoby naturalne + ukraińska urodzajna gleba to przyszłość bez awantur.
 • 2017-05-30 14:59 | R.S.

  Re:Merkel: Europa nie może już polegać na USA i Wielkiej Brytanii

  Rosji udalo sie dokonac destabilizacji demokracji amerykanskiej i zachodniej, ktore beda odczuwalne bardzo dlugo. Senator McCain kilka godzin temu stwierdzil, ze Rosja jest duzo wiekszym zagrozeniem niz Panstwo Islamskie. Od niego i garstki senatorow w USA w duzej mierze beda zalezec losy (ktotkiej-sic) prezydentury. Utrata rynku europejskiego z powodow polityki obecnej administracji jest niedopuszczalna i warto obserwawac wypowiedzi politykow z punktu widzenia interesow kompleksu obronnego i zbrojeniowego USA.

  Jesli chodzi o sprawe polska, dalsza kontynuacja obecnej glupiej^glupiej, polityki prowadzonej przez amatorow doprowadzi do utraty zdobyczy ostatniego cwiercwiecza. (dla humanistow ^ to matematyczny symbol podnoszenia do potegi). Czas pokaze czy Naczelny Strateg, zweryfikuje swoje stanowisko z perespektywy polskiej racji stanu. W pelni podzielam troske redaktora.""
 • 2017-05-30 18:51 | Aspiryna

  Re:Merkel: Europa nie może już polegać na USA i Wielkiej Brytanii

  "Nareszcie Niemcy i inni beda sami dbac o swoje bezpieczenstwo."

  I Polska pewnie tez? W koncu, dla USA Polska praktycznie zawsze
  byla tylko malym pionkiem w grze!
 • 2017-05-31 11:01 | otu

  Re:Merkel: Europa nie może już polegać na USA i Wielkiej Brytanii

  R.S.
  Jak widac Rosjanie to GENIUSZE, zdestablizowali USA, teraz Francje.