Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy da się alternatywnie wyleczyć raka?

(7)
Leczenie raka kroplówką z wody utlenionej. Albo tajemniczą witaminą B17 zawierającą cyjanowodór. Takie kuracje w niczym nie pomogą, tylko skąd się o tym dowiedzieć, zanim poświęcimy na nie pieniądze, zdrowie i czas?
 • 2017-05-31 07:41 | AgAp2

  granice magii

  Lekarze nie potrafią o tym rozmawiać z pacjentami, od razu stosują autorytet. " może sobie pani wierzyć lub nie w to pisza w internecie". Ja właśnie nie chce wierzyć tylko wiedzieć, z kimś o tym porozmawiać. Poza tym lekarze nie mają pojęcia o efekcie placebo/nocebo. Mówią ze nic się nie da zrobic i wypuszczają człowieka z traumatycznym przekonaniem ze cos go zjada od środka. Zamiast zapisać bodaj wit D i cynk i powiedzieć ze w tej chwili to jest najlepsze, a wtedy układ immunologiczny człowieka może się zmobilizować i zadziałać. Na tym efekcie często działają szarlatani albo twórcy różnych metod którzy naprawdę chcą pomóc, na nadziei, a lekarze tego nie wykorzystują
 • 2017-05-31 18:01 | jakowalski

  Re:Czy da się alternatywnie wyleczyć raka?

  Tak, ale tylko:
  - raka błotnego, znanego też jako "rak stawowy",
  - raka pręgowatego, znanego również jako "rak amerykański",
  - raka sygnałowego, znanego również jako "rak szwedzki" i
  - raka szlachetnego, znanego też jako "rak rzeczny",
 • 2017-05-31 18:02 | jakowalski

  Re:Czy da się alternatywnie wyleczyć raka?

  Racja, AgAp2.
 • 2017-06-02 01:28 | argonfactory

  Re:Czy da się alternatywnie wyleczyć raka?

  Można narzekać na tzw. alternatywne metody leczenia i oczywiście lepiej używać więcej rozumu. Ale prawda jest też taka, że lekarze boją się jak ognia tanich metod leczenia, co wypacza ich ocenę jeśli chodzi o skuteczność metod leczenia w ogóle. Droga metoda leczenia raka zawsze będzie według medycyny lepsza (przynajmniej w Polsce) od metody taniej, nawet jeśli ta tania będzie skuteczniejsza. A już na pewno droga metoda leczenia raka będzie lepsza od metod zapobiegania chorobie w ogóle. Kasę zarabia się na pacjencie chorym, a nie zdrowym.

  Od lat słyszy się o cudownych metodach leczenia raka wynalezionych przez lekarzy, które już niebawem pomogą pacjentom. I co? I nic. Biznes kręci się dalej.
 • 2017-06-03 12:19 | jakowalski

  Re:Czy da się alternatywnie wyleczyć raka?

  2017-06-02 01:28 | argonfactory
  Otóż to - kasę zarabia się na pacjencie chorym, a nie zdrowym. Na tym przecież polega kapitalizm.
 • 2017-06-05 20:39 | Hmm?

  Re:Czy da się alternatywnie wyleczyć raka?

  @jkowalski - rzeczywiście kapitalizm nie jest bez wad, ma ich wiele, ale przynajmniej daje szansę na wyleczenie. Socjalizm zapewnia opłaconą przez społeczeństwo dziurę w państwowej ziemi.
 • 2017-06-06 10:10 | jakowalski

  Re:Czy da się alternatywnie wyleczyć raka?

  Hmm
  Porównaj więc efektywność socjalistycznej medycyny kubańskiej i kapitalistycznej medycyny amerykańskiej - przy wielokrotnie niższych nakładach per capita na leczenie, Kubańczycy żyją dłużej niż Amerykanie.