Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

(13)
Mariusz Kamiński może być sądzony przez sąd drugiej instancji. Prezydencki akt łaski wobec niego nie wywołał skutków prawnych – orzekł Sąd Najwyższy.
 • 2017-05-31 19:54 | Maciej2

  Pisowska kasta nietykalnych

  PIS chce dla swoich funkcjonariuszy pełnej bezkarności i nietykalności.

  Zobaczcie, jak to jest postawione na głowie. Urzędnicy, tacy jak premier czy minister, mają służyć społeczeństwu. Oni żyją na nasz koszt i mają działać dla wspólnego dobra. Premier, prezydent, ministrowe - to są nasi pracownicy, wyznaczeni do określonych zadań. W żadnym razie nie są oni "władcami" Polski.

  PIS wynaturza te zasady. Wymyślili sobie ideologię moralnej wyższości, która czyni z nich władców, nietykalnych i stojących ponad prawem. To już tyle razy się zdarzało w historii, pod przebraniami różnych ideologii, zawsze to samo: spoceni faceci w walce o władzę posuwają się coraz dalej, dalej, aż wszelkie granice zostaną przekroczone.
 • 2017-05-31 21:40 | Aspiryna

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  Prawo łaski jest wyłączną prerogatywą Prezydenta... I Sąd Najwyższy tego NIE kwestionuje. Problem w tym, że NibyPrezydent Duda bezprawnie wszedł w kompetencje Sądu zanim uzyskał prawo łaski wobec Kamińskiego!
 • 2017-05-31 23:35 | kruk

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  Ziobro, Kaminski i Mularczyk chca sklocic Sad Najwyzszy z Trybunalem Konstytucyjnym, czyli dokonczyc rozwalenia panstwa prawa. Tylko, jak rozumiem z Wikipedii, pytanie o zgodnosc orzeczenia z Konstytucja moze postawic SN a nie prokuraror. Bardzo ciekawy bedzie dalszy bieg wypadkow i komentarze do nich pani Siedleckiej.
 • 2017-05-31 23:39 | Mad Marx

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  Idę o zakład, że zaraz dowiemy się, że sędziowie SN którzy wydali wyrok w sprawie ułaskawienia od nieprawomocnego wyroku to są :Dzieci zdrajców Ojczyzny, łże-sędziowie powołani prze postkomunę, zostali przekupieni przez Sorosza, Angelę Merkel, Międzynarodowy kapitał itd...... Że SN nie miał prawa oceniać tej sprawy i innych podobnych rewelacji....
  Ja osobiście tych Sędziów podziwiam, bo wykazali się odwagą i profesjonalną postawą. Mogę się też założyć, że zaraz pojawi się jakiś obywatelski projekt nowej ustawy o SN i że zostanie on w trybie pilnym przegłosowany bo,przecież władza wsłuchuje się w głos suwerena i odpowiada jak najszybciej na jego postulaty.
 • 2017-06-01 10:13 | psr18gh

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  Okazuje się że pan prezydent zmienił w ciągu 6 lat zdanie o 180 st. W 2011 r. twierdził on, że ułaskawić można tylko osobę skazaną. Nieprawomocny wyrok na Kamińskiego nie mieści się w tej kategorii, ponieważ istniała możliwość kasacji i Sąd Najwyższy mógł Kamińskiego uniewinnić lub skazać i wtedy byłby to wyrok prawomocny. PiS poszedł w tej sprawie zupełnie niepotrzebnie drogą na skróty, jak w wielu innych kwestiach. Piszę PiS, bo prezydent jest tylko wykonawcą woli politycznej swojej partii.
 • 2017-06-01 12:00 | Obserwer

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  Szanowni Obywatele RP, prawowici i jedyni współwłaściciele tego skrawka na ziemi. Szanowni Pracodawcy i Podatnicy , na których koszt każdy rodzaj władzy jest utrzymywany w RP.
  Brawo. Podziwiam rozwój obywatelskiego, prawomyślności obywatelskiej i poczucia władania, a raczej zarządzania Polską za naszym obywatelskim pozwoleniem i przyzwoleniem.
  Gratuluje takie myślenia. Oby takiego obywatelskiego ducha, pojmowania , że do nas i od nas zależy , kto nami i naszą Ojczyzna będzie zarządzał, było coraz więcej. Bowiem to jest jedyna droga ku wypracowania dobra wspólnego za pomocą wyboru prawdziwych fachowców, honorowych, prawdomównych i kompetentnych naszych przedstawicieli, którzy w pierwszej kolejności będą mężami naszego zaufania i w razie niepowodzeń przeproszą lub podadzą się do dymisji niż by mieli złamać danego nam Obywatelkom i Obywatelom RP słowa.

  Obywatele Kochani RP. To obecna Konstytucja w swojej zdecydowanej większości zapewnia nam , że jako suwerenny Naród Polski mamy w ramach spisanej umowy społecznej nie tylko domagać się, ale oczekiwać ,iż nasi pracownicy jako nasi reprezentanci na ściśle określony czas, na ściśle opisanych zasadach w tej właśnie Konstytucji, będą u nas Obywateli RP pracować z jednym zamiarem :dbania o nas jako o swoich Pracodawców.

  Dlatego ta Konstytucja im jest taką solą w oku. Oni dobrze wiedzą, że te ramy przekroczyli wielokrotnie. Że te normy w owych ramach dawno złamali i łamią dalej. Dlatego mają pomysł na kolejny bubel prawny w rodzaju ustawy warszawskiej na skalę teraz ogólnopolską, o zasięgu obowiązywania każdej Obywatelki i Obywatela RP. Chcąc uprawdopodobnić, zakłamać i ukryć prawdziwe intencje, plany wobec nas , tak ochoczo przywoływanego, przy każdej wątpliwej sytuacji prawnej, Suwerena.

  Ostatnia "analiza i interpretacja" orzeczenia SN w sprawie domniemania prawa łaski wobec domniemanego niewinnego obywatela, stanowi jaskrawy dowód przeinaczania obu pojęć na rzecz ich potrzeby partyjnej , aby z podejrzanego w sprawie zrobić na gwałt osobę ułaskawioną od czego? No chyba od niewinności i od kryształu, na którym jednak pojawiła się głęboka i wyraźna rysa.

  Idąc ich przewrotnym , zakłamanym i kompletnie pozbawionym pozytywistycznego prawnego myślenia tokiem, to kazda Obywatelka i każdy Obywatel RP powinien pisać do kancelarii Prezydenta RP prośbę o ułaskawienie na "wsjakij pożarnyj jak mówią moskale. Wszyscy jesteśmy wobec prawa równi, to wobec prawa laski też.
  Więc dlaczego nie mamy mieć na piśmie , że każdego z nas ułaskawia pierwszy funkcjonariusz publiczny w ramach swojego prawa łaski na wszelki wypadek i przypadek wyręczając zawczasu obłożone, spolegliwe i leniwe oraz skorumpowane sądownictwo w Polsce?
  Tak, prawo laski dla wszystkich Obywateli RP skoro zasada konstytucyjna w zakresie domniemania niewinności od tego momentu już nie obowiązuje.
  Dlatego z tego powodu doszło do zamordowania pojmanego Igora, bo domniemanie , że jest niewinny, jako prawo każdego Obywatela RP do momentu skazania wg. obecnej Konstytucji, już Go nie obejmowało. Idąc tropem głupoty interpretacji domniemanego prawa łaski. A z drugiej strony , gdzie ta cholerna łaska była, gdy torturowano człowieka?

  Równe prawa w każdym przypadku to, aż się prosi , aby skorzystać z wyprzedającego prawa łaski jako prawa czytanego na wprost, bo to ,że jest w Konstytucji art.126.3 " Prezydent RP wykonuje swoje zadania w zakresie i na zasadach określonych w Konstytucji i ustawach" tego funkcjonariusza partyjnego nie zaima, wobec absolutnego i jednowładczego gestu wg. tzw. prawników pisowskich , a później hulaj dusza prawa i "sędziokracji" wg. Ziobro nie ma . Nawet bez ustawy "reformującej" owe środowisko.

  Kolejna banialuka to jest nadawanie teraz kompetencji tzw. trybunałowi konstytucyjnemu jako atrapy, pustosłowia i pustych obietnic sądownictwa konstytucyjnego, do rozstrzygnięcia orzeczenia SN. To kolejny powód , aby widzieć do jakiego modelu konstytucji dążą. Do modelu w którym wszystko i wszystkich w osobach "naszych pracowników" wynajętych do zarządzania krajem, aby ustanowić raz na zawsze jako władców bez żadnej kontroli nad sobą.
  Monarchia czy absolutyzm czy zamordyzm czy inny -izm nie ma znaczenia, bo każdy model z tą końcówką to będzie absolutyzm zła dla nas jako Narodu bez zabezpieczenia w ich konstytucji suwerenności jako Suwerena.
 • 2017-06-01 12:47 | Stanisława

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  Kiedyś cały świat potępiał zdziczenie w Rumunii jak wykonano wyrok na Causescu. Myślę, że naród rumuński podjął wówczas dobrą decyzję.
 • 2017-06-01 13:06 | Sceptyczny

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  Szkoda. Bo marzyłem sobie o ułaskawieniu a priori jeszcze przed popełnieniem przestępstwa albo nawet przed pomysłem, żeby takowe popełnić.
  Na przykład tuz przed wyborami ułaskawienie a priori sympatyków i członków PiS w sprawie ewentualnych oszustw wyborczych, które mogliby popełnić w przyszłości.
  Albo dla kierowców BOR i macierewiczowych - ułaskawienie z enetualnych przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym. Plus license to kill - ułaskawienie z możliwych zabójstw spowodowanych bezpodstawnym użyciem broni.
 • 2017-06-01 16:56 | slima11

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  Dlaczego ułaskawił?Odpowiedż pozwoli zrozumieć sytuacje.8 lat planował wódz ,z drobnymi szczegółami.Co robić ,za przeproszeniem jak Lenin,i kto ma to robić.Kamiński był jednym z najważniejszych ludzi kadrowej układanki. A był karany.Geniusz przewidział i to.Wybrał narcyza ,który z podniesiona brodą ,wykona każde polecenie ,zgodne ,czy nie zgodne z prawem.Bo gdy się nie ma honoru i wyobraźni ,to podstawowa zasada działania ,po nas choćby potop.Najdziwniejsze jest to, że uważa się Kamińskiego za uczciwca i niezłomnego.Nie chodzi każdego 10 tego obok pałacu, i daje nadzieję ,że będzie niezłomnym wyłomem w tej sekcie.
 • 2017-06-01 18:33 | AOlsztynski

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  Zemsta na Mariuszu Kamińskim?
 • 2017-06-01 19:38 | Aspiryna

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  Tak, czy inaczej... partyjno-mafijna organizacja pod nazwa PiS, krok po kroku, dazy do zaprowadzenia w Polsce rzadow dyktatorskich. Czy da sie cokolwiek zrobic nim bedzie za pozno?
 • 2017-06-03 10:33 | AOlsztynski

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  "...PiS, krok po kroku, dazy do zaprowadzenia w Polsce rzadow dyktatorskich. Czy da sie cokolwiek zrobic nim bedzie za pozno?"

  Raczej nie. Kontrrewolucja coraz słabsza. Na pomoc musieliby wkroczyć ich sojusznicy.
 • 2017-06-04 18:56 | Martin L

  Re:Sąd Najwyższy: Kamiński ułaskawiony bezprawnie. Będzie sądzony

  AOlsztynski
  Panie AOlszewski, czy pan się nie ośmiesza, nawet używa pan słowo "kontrrewolucja" żywcem wzięte z epoki komunizmu. Co do ułaskawienia to spróbuje to panu wytłumaczyć na przykładzie, otóż użyję przeciwko panu bardzo "bolesnych" argumentów. Oczywiście pan się oburzy i pójdzie do sądu. Nim pan cokolwiek zrobi ja przyniosę "gotowe ułaskawienie" od pana Dudy. Chętnie bym to przetestował, gdybym posiadał już takie "gotowe ułaskawienie".