Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Timothy Snyder: podręcznik samoobrony społecznej

(3)
Już w środę do części nakładu POLITYKI dołączymy książkę zawierającą, dotąd niepublikowany po polsku, głośny na świecie esej Timothy’ego Snydera „O tyranii”.
 • 2017-05-31 23:10 | karol1234

  Jestem pod wrażeniem

  Wow, ale eksperta znaleźliście! Takich nic konkretnego nie mówiących "żelaznych zasad" jestem w stanie dwa razy więcej sama wymyślić po butelce piwa w 10 minut. Nie byłby mi potrzebny do tego żaden "hamerykański" ekspert, naprawdę...
 • 2017-06-01 06:03 | vandermerwe

  Re:Timothy Snyder: podręcznik samoobrony społecznej

  "...zwraca uwagę, że „tyrani” zawsze szukają haków na swoich przeciwników i to głównie w ich życiu prywatnym."
  "A nikt się nie obroni, jeśli jego prywatne sprawy zostaną w złych intencjach wystawione na widok publiczny”. Taka władza nie polemizuje z argumentami oponentów, ale, przy pomocy propagandowego szczucia, próbuje ich poniżać, sugerować ich rzekomą niemoralność, interesowność, nieczyste powiązania. Każdy, kto wchodzi w konflikt z niedemokratyczną władzą, musi się liczyć z pomówieniami, także atakiem na swoją prywatność."

  W dobie, gdy demokratyczne rzady systematycznie gromadza informacje o obywatelach, praktycznie prowadzona jest permanentna inwigilacja, az dziw bierze, ze Autor odnosi powyzsze przemyslenia do "tyranow". Mozna by zapytac czy wobec tego spoleczenstwa stoja obecnie wobec "tyranii demokratycznej". Poza tym, pomijajac niektore slowa, powyzsza sentencja jak ulal pasuje do obecnego politycznego zamieszania w USA, gdzie wszelkimi metodami szuka sie hakow na przeciwnikow politycznych. Swoista ironia losu.
 • 2017-06-03 03:09 | Slawomirski

  Re:Timothy Snyder: podręcznik samoobrony społecznej

  Dla zainteresowanych. Timothy Snyder rozmawia z Sam Harris na temat tej ksiazki. Podkast jest dostepny na YouTube. Demokracja polega na obronie praw mniejszosci przez wiekszosc. W Polsce demokracja nie istnieje i nie istniala. Dlatego ta lektura jest obecnie Polakom zbedna. Byc moze za kilka pokolen Polska zblizy sie do Ameryki i wtedy czytanie Snydera bedzie miec sens.

  Slawomirski