Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kopanie, bicie poganiaczami czy ciągnięcie zwierząt za nogi owinięte łańcuchem – to tylko niektóre z obrazów znęcania się nad zwierzętami, zarejestrowanych na nagraniach wykonanych przez aktywistów BASTY! i Vivy! w jednej z polskich ubojni.
 • 2017-06-05 23:09 | Mad Marx

  Z ubojni

  Czasem nawet Viva robi coś pożytecznego..... szkoda, że większość działań tzw miłośników zwierząt jest skierowanych na spektakularne, ale bezsensowne akcje typu "no jak te biedne konie cierpią bo muszą 2x w tygodniu zawieźć turystów na Morskie Oko...... albo przeciwko targom końskim np w Skaryszewie, gdzie sprzedaje się głównie konie użytkowe a warunki są porównywalne z innymi tego typu imprezami np w Niemczech, a nawet wypadają na korzyść Polski.
 • 2017-06-06 12:49 | nikomachos

  Co na to miłośnicy mięsa?

  Niestety większość miłośników mięsa powie, że to nie ich sprawa, a najchętniej będą pielęgnować w sobie wyobrażenie, że mięso bierze się z półki w Biedronce.
 • 2017-06-06 13:19 | z daleka

  Re:Poruszający wideoraport z polskiej rzeźni

  W naszym kraju istnieje olbrzymie przyzwolenie na okrucienstwo wobec zwierzat, dlatego wlasnie inspekcja weterynaryjna olewala sprawa, podobnie jak tzw. weterynarze wiejscy czesto nie znaja pojecia dobrego traktowania zwierzat. To przejaw tzw. szowinizmy gatunkowego, ktory w Polsce ma jeszcze dodatkowe umocnienie w ideologii kosciola katolickiego, ktory weganizm czy wegetarianizm traktuje prawie jak odstepstwo od wiary chrzescijanskiej a walke o prawa zwierzat traktuje jako aberracje albo jako przejaw niechrzescijanskiej, sekciarskiej ideologii, do tego dochodzi lobby przemyslu miesnego, ktore kreci nieprawdopodobne pieniadze z zabijania zwierzat sa to daleko wieksze zyski niz ze sprzedazy ropy naftowej, to lobby jest ponad partyjne a politycki reprezentujacy interesy tego lobby bynajmniej nie zasiadaja na prawicy czego przykladem byl Wojciech Olejniczak z SLD, ktory jako min. rolnictwa zezwolil (nieprawnie czym pogwalcicl Konstytucje naszego kraju)na uboj rytualny czyli na zadawanie zwierzetaom dodatkowego cierpienia, albo Premier Tusk glosujacy za ubojem rytualnym, ktory tlumaczyl ze jego decyzja byla powodowana zwiekszeniem miejsc pracy w naszym kraju! prosze sie wiec nie dziwic ze zwykli pracownicy inspekcji weterynaryjne maja cierpeinia zwierzat w glebokim powazaniu.
 • 2017-06-06 14:23 | slima11

  Re:Poruszający wideoraport z polskiej rzeźni

  Nie ma duszy świnia ,więc po co tyle krzyku.Tym bardziej ,jak wiemy , Wszechmocny ,stworzył dwunoga na swój obraz i podobieństwo ,a wszystko to co się rusza i rośnie -drzewa -ma temu podobieństwu służyć.Ale jak wiemy również ,w zaraniu dwunogów ,wszystko się im pomieszało i jedni nie jedz świni ,drudzy bydła,trzeci ślimakówi,itp. Satez smakosze ,którzy na zakąskę hodują daniele ,ale jest to już inna historia.
 • 2017-06-06 17:04 | krunghtep

  Re:Poruszający wideoraport z polskiej rzeźni

  Powod niejedzenia miesa opisany przez pania Wilczak infantylny jak licho !! Jak dlugo zyje pierwszy raz o takim przypadku slysze !! Toz sie pani wysilila w protescie przeciwko 'komunie' !!!A nie popierajac zlego traktowania zwierzat wszystkim wege mowie: WYRZUCCIE WSZYSTKIE SKORZANE ELEMENTY swoich ubiorow !!!
 • 2017-06-07 03:10 | neospasmin

  odczlowieczanie

  By moc uczestniczyc w zabijaniu zwierzat na masowa skale, tak jak robione jest to w rzezniach, ludzie tam pracujacy musza te zwierzeta odczlowieczyc.
  Odebrac im prawo choc do odrobiny wspolczucia.
  Inaczej caly sens ich (tych ludzi) pracy i zycia stanalby pod znakiem zapytania.
  Mieliby poczucie ze cale zycie uczestniczyli/uczestnicza w czyms z gruntu zlym.
  Dlatego poganianie kopnakami.

  Mam tu dobre porownanie- zydowscy policjanci zaganiajacy na Umschlagplatz swoich bliskich przy pomocy drewnianych palek i kopniakow czy pracownicy Sonderkomanda zaganiajacy ludzi do komor gazowych.

  By to robic musieli odczlowieczyc swe ofiary.

  Nie bedzie lepiej z traktowaniem zwierzat przezaczonych do uboju tak dlugo jak wolno bedzie "pozyskiwac" mieso albo do czasu az caly proces przerobu zywych zwierzat na zywnosc nie zostanie w pelni zautomatyzowany.

  Mysle ze ci z inspekcji weterynaryjnej, tak tej francuskiej jak i polskiej to rozumieja. Rozumeja ludzi.

  marcin lazarowicz
  wegetarianin

  PS. kartki na mieso to nie Gierek, to zrealizowanych przez komuchow, rownosciowy postulat Solidarnosci.

  ml
 • 2017-06-07 11:48 | neospasmin

  p.Krunghtep

  Ja wyrzucilem.
  Nie wyrzucilem natomiast swoich bliskich ktorzy jaroszami nie sa.
  Nie "nawrocilem" tez na wegetarianizm moich dwoch psow.
  To dlatego ze wegetarianizm jest moralnym WYBOREM.
  Wyborem ktorego nikt za moich bliskich ani pana nie podejmie.

  marcin lazarowicz
 • 2017-06-07 18:22 | witgaw

  Re:Poruszający wideoraport z polskiej rzeźni

  "I kiedy widzę relacje jak te z rzeźni Agryf w Szczecinie, lubię siebie bardzo i dobrze mi z tym" - co to za bzdura? Rozumiem, ze cierpnienie zwierzat I wegetarianizm sa Pani potrzebne po to zeby sie dowartosciowac - ciekawe podejscie do sprawy.