Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Powstaje stowarzyszenie polskich pisarek i pisarzy. Na ratunek rynku

(2)
Stowarzyszenie ma być apolityczne. To idea, która przyszła na myśl kilkorgu autorom, m.in. Oldze Tokarczuk i Jackowi Dehnelowi.
 • 2017-06-11 12:55 | grzerysz

  Pisarzu, stowarzysz się!

  Pisze Pani:

  "Takie oddolne działania wymusza sytuacja, w której autorzy byli zupełnie sami”.

  Nawet nie zdaje sobie Pani sprawy z tego jakie to prawdziwe. Autorzy są rzeczywiście zupełnie sami. Przede wszystkim nie mają czytelników.
  Za to mają mnóstwo nagród literackich - chyba jest ich obecnie w Polsce więcej niż czytelników książek. Prędzej czy później autor każdej w miarę przyzwoitej książki załapie się na kilkadziesiąt bądź nawet sto tysięcy złotych. Da się jakoś żyć.
 • 2017-06-13 11:19 | Wube2017

  Re:Powstaje stowarzyszenie polskich pisarek i pisarzy. Na ratunek rynku

  Zamierzenia wspaniałe... ale... jak ma Stowarzyszenie być finansowane? Jakie kryteria? Czy nie stanie się stowarzyszeniem tylko dla "XXXX" i w sumie następnym stowarzyszeniem, które działa podobnie jak istniejące? Czy agencje literackie nie powinny także być członkami? Pozdrawiam BW