Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

(22)
Przemówienie Theresy May do społeczności muzułmańskiej można polecić jako lekturę islamofobom wszystkich krajów.
 • 2017-06-19 17:10 | kruk

  Furgonetka wjechala w muzulmanow w Londynie

  Ten atak jest bardzo na reke Panstwu Islamskiemu, bo sprzyja radykalizacji europejskich muzulmanow. O tym nienawistnik pewnienie pomyslal.
 • 2017-06-19 19:17 | axiom1

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  Theresa May w imieniu Brytani powinna przeprosic za organizacje tzw wiosny arabskiej. Brytania przyczynila sie do stworzenia zawieruchy w afryce polnocnej i na bliskim wschodzie. Theresa May powinna domagac sie aby miedzynarodowy sad w Hadze poprosil bandycki kwartet Sarkozy-Merkel-Camerun-Obama do zlozenie wyjasnien w sprawie stworzenia warunkow dla zaistnienia tzw panstwa islamskiego. Ze strony Brytyjskiej Theresa May powinna zaoferowac 10-20 miliardow funtow na odbudowe zniszczen i ekonomi w Tunezji, Libii, Egiptu, Syrii, Yemenu,.... Pomoglo by to zatrzymac fale uchodzcow. Theresa May rowniez powinna poprosic arabskie dyktatury aby walczyly z christianofobia.
 • 2017-06-19 19:34 | krunghtep

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  Zachowanie brytyjskich politykow i przywodcow roznych grup religijnych godne pochwaly.Jestem podobnego zdania.Tylko nie wiem jak bym sie zachowal gdyby w islamskim zamachu np. zginelaby moja corka?!
 • 2017-06-19 20:05 | Alrus

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  Wiadomo. Ale czy red. Szostkiewicz zauważył, że stroną atakującą w Europie są muzułmanie i to przez ich "nienawiść na tle rasowym, etnicznym i religijno-kulturowym" zginęło już kilkuset niewinnych ludzi, tysiące wylądowało w szpitalach, w paru krajach oficjalnie podniesiono stan gotowości służb..?
  Tymczasem w narracji większości mediów pokazuje się świat na opak, główne zagrożenie widząc w europejskich ksenofobiach, rasizmach, nacjonalizmach. I owszem, zaczynają powoli narastać, daleko im jednak do determinacji i skali tym wyrastającym z islamu. Są naturalną reakcją na zmniejszające się poczucie bezpieczeństwa i będą rosły wraz z każdym kolejnym zamachem. Jeśli niektórym politykom wydaje się, że wystarczą gołosłowne zapewnienia i przekonywanie wbrew faktom, że jest dobrze, ludzie zaczną bronić się sami.
  Nie wiadomo dokładnie, co stało za tym incydentem w Anglii, ale zapasy kredy z pewnością nie są niewyczerpywalne.
 • 2017-06-19 22:57 | Andrzej Falicz

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  A skad ta nienawiść...?
  Może to dla odmiany skutki nieudanej polityki wzbogacania kulturowego.
 • 2017-06-19 23:30 | delfin

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  Przepraszam ortografie polska! Jeśli ktoś się nie domyslil, to chodziło mi oczywiscie o: "osobisty egzemplarz Pisma Świętego Pana Prezydenta"
 • 2017-06-19 23:35 | wojtek_ab

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  A jak ciezarowka kierowana przez muzulmanina wjezdza w tlum glownie bialych ludzi to czy wtedy tez mamy do czynienia z rasizmem?
 • 2017-06-20 00:52 | panjanek

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  Nienawisc gosci do gospodarzy?
 • 2017-06-20 02:35 | Herstoryk

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  Szokują, naprawdę szokują polskie komentarze do wiadomości na ten temat na np. WP, czy Onecie. Pełne nienawiści, pogardy, ignorancji. Ktoś namawia Anglików do "rozpalenia pieców", wiadomo dla kogo. Przytłaczająca większość kibicuje zamachowi i cieszy się z niego. Każdy taki komentarz cieszy się setkami "lajków".
  May i inni mogą sobie przemawiać, nic to nie zmieni, mleko się rozlało i kiśnie. 30 lat siania kłamliwej wojennej propagandy, odwracającej uwagę od prawdziwych przyczyn bliskowschodnich wojen na religię i obyczajowość atakowanej cywilizacji wydaje właśnie plony! ""
 • 2017-06-20 05:43 | Andrzej Falicz

  Oto do czego prowadzi nienawiść... watpliwe odkrycie

  Do czego prowadzi pisanie o truizmach?
  Do niczego.

  Moze lepiej napisac skad sie wziela nienawisc...czyja polityka zawiodla i jaka z tego wyplywa lekcja na przyszlosc. Nie zyczeniowe i poprawnosciowe brednie ale konkrety uwzgledniajace realia kulturowe i spoleczne.
 • 2017-06-20 08:44 | delfin

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  W 1951, w okresie trwania głębokiej segregacji rasowej w Stanach Zjednoczonych James Jones wydał (wyjątkowo współczesną odnośnie dzisiejszych czasów) powieść "Stąd do wieczności". Można znaleźć tam wiele znakomitych wątków, ale odnośnie komentowanego artykułu przytoczę jeden. Jest to rozmowa głównego bohatera Prewitt'a z kucharzem Starkiem na temat rasizmu. Stark, jest w przeciwieństwie do Prewitta zwolennikiem pełnej segregacji. Ciekawe, że pochodzi z miejscowości, gdzie mieszkają sami biali i właściwie nie zna żadnego Afroamerykanina. Opowiedział Prewittowi historię, jak raz do ich miasteczka przyjechał koleją człowiek o ciemnym kolorze skóry i mieszkańcy nie pozwolili opuścić mu peronu dworca. Zmusili go, aby wsiadł do najbliższego pociągu i odjechał. Wszyscy byli najprawdziwszymi chrześcijanami. Dla posiadającego wśród Afroamerykanów przyjaciół Prewitta był to szok. Wiedział, że są to tacy sami ludzie jak on. Premier May reprezentuje rząd kraju mającego bliskie kontakty z islamem setki lat, miliony jego wyznawców mieszkało w granicach Imperium, wielu walczyło zań do krwi ostatniej. Koegzystencja musiała dotrwać do dziś. Muzułmaninem jest obecny burmistrz Londynu, również jest nim właściciel Haroldsa, są nimi właściciele Manchester City i wielu innych prominentów obywateli i gości Zjednoczonego Królestwa. Żadnemu z nich nie przyszłoby do głowy wjechać/rozsadzić/ugodzić nożem/..., współobywateli i ludzi, dzięki którym dobrze żyją. Dla premier May jest jasne, że ekstremizmu nie należy utożsamiać z islamem. Ja zresztą również, w żaden sposób nie chciałbym być jako Polak utożsamiany z PIS'em i jego misternie budowanym, "zmacierewiczonym" (cyt.Masłowska) obrazem Polski. Ostatnio za wyjątkowo cyniczne i podłe uważam np. wystąpienia Pani Premier Szydło i Pana Prezydenta Dudy, którzy powołują się uparcie na chrześcijańskie korzenie Europy, bronią zażarcie jej chrześcijańskiej tożsamości, jednocześnie tym chrześcijańskim wartością zaprzeczając. Może tę kartkę Pisma spalił Panu Prezydentowi żar, który wypadł z kadzidła, a Pan Prezydent tam w swój egzemplarz go złapał, więc pozwolę sobie Jemu specjalnie zacytować: Ewangelia Św. Mateusza 25,34-25,40: "...błogosławieni mojego Ojca, weźcie w posiadanie królestwo przygotowane dla Was od stworzenia Świata (...), bo byłem głodny, a nakarmiliście Mnie, byłem spragniony, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie (...)zaprawdę powiadam Wam coście uczynili dla jednego z tych najmniejszych moich braci, uczyniliście dla mnie..."
  PS: Może jeszcze przypomnę, że Jezus urodził się w Betlejem (na Bliskim Wschodzie), nie w Toruniu.
 • 2017-06-20 10:50 | Herstoryk

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  @Alrus
  Należy się podziękowanie za par excellance przykład moralnej ślepoty w jednym oku (tzw. kaliznim) i/lub (być może rozmyślnego) lekceważenia historii. Te kilkaset, czy nawet kilka tysięcy zabitych i rannych w Europie to znikomy odsetek ofiar na Bliskim Wschodzie i w Płn. Afryce - terenach ubogacanych syjonistyczną kolonizacją, "demokracją" i "oswobodzaniem" przy użyciu bomb, rakiet i Marines, przez Światło Demokracji i jego "sojuszników", a raczej wasali.
  W rozmyślnie opartej na takim nastawieniu narracji większości mediów pokazuje się świat na opak, całkowicie wykręcając prawdę o tym kto kogo atakuje i pomijając skutki 70 lat zachodniej polityki na bliskim Wschodzie i liczbę jej ofiar.

  @wojtek_ab
  A z czym mamy do czynienia, kiedy np. USA et consortes napadają na Irak, bombardują Libię i Syrię, od czego giną setki tysięcy przypadkowych ofiar.

  W wypowiedziach polityków i w mediach pomija się fakt, że Zachód wdał się w wojnę 4-j generacji o zachowanie kontroli nad źródłami strategicznych surowców w strategicznym regionie, że przemoc TAM odbija się przemocą TU, i że po jednej stronie padają ofiary neo-kolonialnych interwencji, po drugiej ofiary odwetowej terrorystycznej partyzantki. Wojna może wkroczyć w kolejne, bardziej intensywne (i tragiczne) stadium, jeśli na terenie Europy będzie rosła liczba wet-za-wet ataków przez zaślepionych fobią, rasizmem i ignorancją nienawistników, nie mających świadomości związku islamistycznego terroryzmu z polityką zagraniczną ich własnych rządów.
  https://pracownia4.wordpress.com/2017/06/17/najwyzszy-czas-by-po-atakach-w-manchesterze-i-londynie-rozwazyc-inne-podejscie-do-kwestii-bezpieczenstwa/
 • 2017-06-20 12:39 | waldi-14

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  Akcja rodzi reakcję. Skoro islamiści mordują niemuzułmanów, to wcześniej czy później ktoś z niemuzułmanów zacznie czynić podobnie, aż rozkręci się spirala gwałtu odciskanego gwałtem. Do tego doprowadzili polityczni 'mędrcy" z Zachodu. To najlepiej pokazuje, jaką porażką i głupotą było popieranie multi-kulti.
 • 2017-06-20 15:18 | karol1234

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  Coraz wyraźniej widać, że społeczeństwo "wielokulturowe" to niebezpieczna utopia, na ołtarzu której składanych będzie coraz więcej ofiar i w którym spirala przemocy będzie się nakręcać coraz bardziej
 • 2017-06-20 15:24 | karol1234

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  PS. Świat wg @herstoryka:terror islamski - słuszna reakcja na kolonializm/imperializm i zachodni rasizm, terroryzm brytyjski - wyraz nienawiści, ksenofobii, islamofobii. Generalnie i tak za wszystko winę ponosi Zachód :)
 • 2017-06-20 16:54 | antas01

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  kTO sieje wiar ten zbiera burzę!! Nie pochwalam teroryzmu , ale to było do przewidzenia. Niestety
 • 2017-06-20 18:22 | Alrus

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  @Herstoryk,
  czyżbyś chciał kogoś przekonać, że skoro politycy USA, Izraela, Francji i kto tam jeszcze zdestabilizowali Bliski Wschód i część Afryki, to mieszkańcy Europy powinni się bez szemrania dać wyrżnąć albo zaakceptować szariat?
 • 2017-06-21 01:51 | Herstoryk

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  @Alrus
  Nie! Od zawsze tłumaczę, że mieszkańcy Europy, zamiast dawać się bajerować mącącej ludziom w głowach wojennej propagandzie, wmawiającej im, "że nienawidzą naszej wolności i tolerancji" i, w podtekście, zrzucającej całą odpowiedzialność za terroryzm na Islam, powinni zmusić swe rzekomo demokratyczne rządy do zmiany polityki i zaprzestania mieszania na Bliskim Wschodzie. A zwalczanie terroryzmu zostawić policji na miejscu, zamiast bombowcom, dronom i Marines w Iraku, Afganistanie, Syrii, Libii, Jemenie, etc.
 • 2017-06-21 15:57 | Alrus

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  @Herstoryk,
  nie żyjemy w świecie idealnym, a realnym. Antagonizm jest wpisany pomiędzy cywilizacje, tu: islamską a chrześcijańską, kultywują bowiem inne wartości, po części nie do pogodzenia. To inne systemy, można żyć według jednego lub drugiego, ale nie da się ich połączyć. Muzułmanów w Europie jest za dużo i to jest głównym powodem narastającego konfliktu, wszystko inne - także zamieszanie na Wschodzie - ma znaczenie drugorzędne.
 • 2017-06-22 12:07 | Herstoryk

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  @Alrus
  Całkiem nieźle je łączono, z często imponującymi rezultatami, od Bagdadu Abbasydów, poprzez Convivencia w Iberii Umajjadów, czy Sycylii, Indie Mogołów, aż po, do niedawna, Egipt, Syrię, Liban, Iran.
  Głównym, choć niejedynym, źródłem konfliktu jest nie wiara, czy kultura, ale POLITYKA, a religia, itp. to tylko motywacyjna marksowska "nadbudowa".
 • 2017-06-25 13:37 | nona999

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  Nie odnalazlam przekierowania do wyswietlanego pod tym artykulem filmu o uchodzcach w Libii, wiec zamieszczam komentarz tutaj: brawo pani Aleksandro za wspanialy, poruszajacy i prawdziwy reportaz! Mysle, ze dotyka on sedna sprawy: uchodzcy nie potrzebuja falszywej litosci i "gosciny" w kraju, w ktorym skazani sa na zepchniecie na margines i co najwyzej odnajda miejsce w spoleczenstwie w roli zarezerwowanej kiedys dla niewolnikow. Europa powinna sie zastanowic, jak naprawde zapewnic tym ludziom bezpieczenstwo, przyszlosc i stworzyc szanse na odbudowanie zycia w miejscu, w ktorym nie beda nieustannie gorsi i wykluczani, ktore beda mogli nazwac domem. W kazdym innym przypadku bedziemy wszyscy skazani na potegujaca sie nienawisc i podzialy, ktore w koncu obroca sie przeciwko nam i zniszcza jednosc budowana z takim trudem przez ostatnie dziesieciolecia. Ten film powinien obejrzec kazdy europejski przywodzca i parlamentarzysta.
 • 2017-06-29 12:38 | Martin L

  Re:Furgonetka wjechała w muzułmanów w Londynie. Oto do czego prowadzi nienawiść

  Najgorsza jest propaganda dehumanizacji np. sieroty z Aleppo to nie ofiary,to nie ludzie to terroryści zasługujący na uśmiercenie jak sugerują nie raz różne wpisy. Takie sugestie mogą być dla rożnych szaleńców inspiracją a co gorsza dają im niejako "moralne usprawiedliwienie". Przecież "on" nic złego nie zrobił, "on" zabił tylko terrorystów. Nienawiść siana w bardziej wyrafinowany sposób poprzez propagandę dehumanizacji to nie ludzie to zagrożenie. To są bestie w ludzkiej skórze zabijają niejako za "biurka" a co gorsza mogą być bezkarni a mogą być inspiracją dla rzeczywistych zabójców. Taka dehumanizacja prowadzi do jednej rzeczy że zabija się nie ludzi. Zbrodnie przeciwko ludzkości zawsze poprzedza propaganda dehumanizacji ofiary.