Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowa klasyka wolności

(24)
Nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli tak dalej pójdzie, to sprawdzi się myśl Leca: „Wolność była kiedyś utopią. Dziś już nawet nie jest rzeczywistością”.
 • 2017-06-20 12:51 | handzia55

  Nowa klasyka wolności

  Nie jest ważne co się mówi, tylko to, co się robi. Pełzający zamordyzm jest faktem, którego trudno nie zauważyć.
 • 2017-06-20 13:20 | Manifest

  Re:Nowa klasyka podłości

  Panie profesorze, czy nie szkoda Pana cennego czasu na dyskusje z pętakami. Im tak kazano z Waszyngtonu. Każą to będą i zabijać jak w Iraku lub w Afganistanie. Taka jest rola tępego satelity.
 • 2017-06-20 13:25 | axiom1

  Re:Nowa klasyka wolności

  Polska tragedia to polski ynteligent. Im bardzie wyksztalcony, im wiecej tytulow,.. tym glupszy. Im bardziej doswiadczony im starszy tym jeszcze bardziej glupi. A po odsunieciu od koryta na wszystko go stac, ma kazdy poglad na zamowienie.

  Wina rzadu jest ze nie nazywaja sprawy po imieniu. Nie mowia jak jest. A jak jest kazdy wie poza mozgiem Wolenskiego wynajetym przez zlowieszcze ludzkosci wrogie sily.

  Bandycki kwartet Sarkozy-Merkel-Cameron-Obama i ich bandyckie kraje sa odpowidzialni za zawieruchy od Tunezji po Afganistan. Ludzi tam zyjacych pozbawionoo podstaw zycia, pracy, domow, infrastruktury,... Po co ? Dla zabawy !!! Stad biora sie uchodzcy.

  Dlaczego Polska ma placic za wybryki tej bandyckiej czworki ? Czy Wolenski moze to uzasadnic ?

  Ja winie rzad za to ze nie domagaja sie sprawiedliwosci w Hadze dla bandyckiego kwartetu Sarkozy-Merkel-Cameron-Obama.
  Winie rzad za nie wspieranie wysilkow pokojowych w krajach dotknietych wojna.

  Oczywiscie stalinista popisze sie jeszcze raz ze potrafi cenzurowac. Coz takie jest zycie.
 • 2017-06-20 14:47 | Mad Marx

  Re:Nowa klasyka wolności

  @axiom
  "Dlaczego Polska ma placic za wybryki tej bandyckiej czworki ? Czy Wolenski moze to uzasadnic ? "
  chociażby dlatego, że w tym bandytyzmie bierze czynny udział....
 • 2017-06-20 15:30 | jakowalski

  Re:Nowa klasyka wolności

  1. Pan Frasyniuk źle skorzystał z wolności, bowiem naruszył on prawo, a już Starożytni Rzymianie mawiali <i>dura lex sed lex</i> (twarde prawo, ale prawo). Nie jest tu zaś istotne przeciwko czemu on protestował, jako że prawo ma w ustrojach klasowych charakter klasowy i zawsze faworyzuje jednych kosztem innych. Na przykład w Polsce prawo drogowe na ogół faworyzuje kierowców, prawo pracy faworyzuje przedsiębiorców, prawo administracyjne - urzędników i urzędy, a prawo cywilne a nawet karne wszędzie na świecie faworyzuje bogatych kosztem biednych, jako że tylko bogatych stać jest na procesowanie się oraz na wynajęcie dobrych adwokatów, kiedy są oni postawieni w stan oskarżenia. Zauważył to dawno temu nie byle kto, a lord B. Russell.
  2 Dla każdego, kto ukończył w Polsce szkołę podstawową, przynajmniej tą w czasach przedwojennych czy też PRL-owskich, oczywiste jest że te „hajdawery” są tylko metaforą, przenośnią, figurą retoryczną (figure of speech po angielsku).
  3. Demokracja i suwerenność nie polegają na tym, że ktoś z zewnątrz, np. KE, była w stanie w skłonić polskie władze do wyrażenia zgody na przyjęcie pewnej kwoty imigrantów, wbrew opinii i woli olbrzymiej większości Polaków.
  4. Ponieważ w Polce zasiłki socjalne, rodzinne i dla bezrobotnych są bardzo niskie, szczególnie zaś w porównaniu do sąsiednich Niemiec, Danii czy Szwecji, to owi uchodźcy musieli by być transportowani na siłę do Polski i w niej przymusowo zatrzymywani, jako że oni przecież nie chcą zostać w Polsce, a tylko tam, gdzie dostaną oni wysokie zasiłki. Tak więc żadni „uchodźcy” z Bliskiego Wschodu do nas DOBROWOLNIE nie przyjadą, a nawet jeśli przyjadą, to u nas DOBROWOLNIE nie zostaną, jako że musielibyśmy im oferować po co najmniej tysiąc złotych miesięcznie na głowę plus darmowe zakwaterowanie, a więc więcej, niż oferujemy dziś ubogim Polakom. Stąd też oni do nas nie przyjadą, a nawet jeśli przyjadą, to nie zostaną, jako że są oni uchodźcami ekonomicznymi, ponieważ osobiste bezpieczeństwo maja oni przecież zapewnione w sąsiadującej z Syrią Turcji, Libanie i Jordanii oraz, last but not least, i w sąsiadującym, okupującym część Syrii Izraelu, a więc nie ma powodu, dla którego mielibyśmy ich przyjmować w Europie, może poza Francją i UK, które do niedawna okupowały ten region.
  5. Co do Czeczenów, to dobrze wiemy, że jest wśród nich nieproporcjonalnie więcej terrorystów i zwolenników terroryzmu niż na przykład wśród Białorusinów czy nawet Ukraińców, a wiec dobrze, że polskie władze nie chcą tych „uchodźców” przyjąć, szczególnie, że powinni oni wystąpić o polskie wizy u siebie, aby polskie służby mogły zweryfikować ich podania, zamiast stosować moralny szantaż poprzez nielegalne koczowanie na naszej granicy. Poza tym, to oni są bezpieczni na Białorusi, wiec odpada tu argument, że powinniśmy im dać azyl polityczny czy też tzw. czasowy pobyt tolerowany z przyczyn humanitarnych (po niemiecku to się nazywa Duldung).
  6. Nie sądzę też, aby jakakolwiek rodzina muzułmańska, może poza tatarską, chciałaby się zintegrować w Polsce, z względu na inną kulturę, religię i język, a także, o czym już pisałem, niskie zasiłki, które otrzymywali by oni w Polsce. Poza Tatarami, mającymi rodziny w Polsce, to żaden muzułmanie u nas więc nie chce się integrować, chyba, żebyśmy tym imigrantom dali zasiłki podobne do tych, które dają im dziś np. Niemcy, ale wtedy musielibyśmy też znacznie podnieść zasiłki socjalne i dla bezrobotnych, które oferujemy dziś biednym i bezrobotnym Polakom, chyba że ktoś ze zwolenników przyjmowania tych uchodźców uważa, iż powinni oni otrzymywać wyższe zasiłki niż Polacy. Ale ja pamiętam, kiedy to z przyczyn politycznych byłem zmuszony o wystąpienie o zasiłek w Niemczech (jako że nie przysługiwało mi wtedy prawo do pracy, a chciałem z Niemiec emigrować dalej), to przyznano mi zasiłek taki sam jak Niemcom, a nie wyższy. Poza tym, to nie chciałem być na tym zasiłku i skorzystałem z pierwszej okazji, aby wyjechać z Niemiec do państwa, gdzie otrzymałem prawo do pracy.
  7. Oczywiste też jest, że niechęć do uchodźców i generalnie imigrantów („obcych”) to nie jest coś szczególnie wyjątkowego i złego i że Polacy nie są tu bynajmniej wyjątkiem w Europie. Spotykałem się z tym w Niemczech, we wczesnych latach 1980, a nawet i w Nowej Zelandii i Australii, choć w tych państwach nie byłem na niczyim utrzymaniu, jako że pracowałem tam i płaciłem podatki.
  8. Jeżeli ktoś nosi „przypinki” z napisem „Uchodźcy mile widziani”, to powinien być konsekwentny i zaprosić przynajmniej po jednej rodzinie owych uchodźców do siebie, na swój własny koszt. „Przypinki” są bowiem tanie i proste w użyciu, ale utrzymanie, wieloosobowej na ogół, rodziny owych uchodźców nie jest ani tanie, ani proste ani też nie jest ono na ogół przyjemne.
  9. Oczywiste też jest, że ktoś, kto jest u władzy, zatrudnia sobie osoby, które mają wykonywać funkcje w spółkach skarbu państwa i że tak wszędzie było, jest i będzie. Na przykład w USA, gdzie po wyborach zmieniają się nawet naczelnicy poczt, nie mówiąc już o ministrach czy ambasadorach. Jakoś nikt z obecnej opozycji nie protestował, kiedy to Bartoszewski, człowiek nie mający pojęcia o lotnictwie czy biznesie, został prezesem PLL LOT, aby w ten sposób dorobić sobie i mieć tez wyższą emeryturę.
  10. Każda ekspozycja w muzeach mających charakter polityczny jest, była i będzie cenzurowana. Np. w Muzeum Żydów Polskich nie ma sali poświęconej żydowskim funkcjonariuszom UB, a rola GL i AL. jest obecnie pomniejszana we wszelakich polskich muzeach wojskowych, zaś rola skrajnie prawicowych, wręcz faszystowskich NSZ, wybielana.
  11. Na koniec - procesje utrudniały ruch zwyczajnych samochodów, ale przepuszczały one kartki pogotowia, wozy strażackie i policyjne. Nie wyobrażam sobie, aby nie przepuściły one lekarza jadącego do chorego albo z chorym albo też strażaków czy policjantów. Urban by przecież zaraz o tym napisał. Proszę więc bez taniej demagogii.
 • 2017-06-20 15:39 | jakowalski

  Re:Nowa klasyka wolności

  Francja: Wypadek polskiego vana. Uderzył w TIR-y stojące przed barykadą imigrantów
  Furgonetka na polskich znakach rejestracyjnych rozbiła się na północy Francji. Kierowca nie żyje. Jego tożsamość nie jest jeszcze znana. Do tragedii doszło po tym, jak koczujący w pobliżu imigranci zabarykadowali kłodami drzew. autostradę A16 w pobliżu Boulogne. W stojące tam trzy ciężarówki - TIR-y uderzyła furgonetka na polskich numerach rejestracyjnych. Według miejscowej prefektury, tożsamości osoby prowadzącej pojazd nie można na razie ustalić. Policja poinformowała o zatrzymaniu dziewięciu Erytrejczyków, których obecność odkryto w jednym z trzech zablokowanych TIR-ów.
  Do tragedii doszło po tym, jak koczujący w pobliżu imigranci zabarykadowali kłodami drzew. autostradę A16 w pobliżu Boulogne. W stojące tam trzy ciężarówki - TIR-y uderzyła furgonetka na polskich numerach rejestracyjnych. Według miejscowej prefektury, tożsamości osoby prowadzącej pojazd nie można na razie ustalić.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21982727,francja-wypadek-polskiego-vana-uderzyl-w-tir-y-stojace-przed.html#BoxNewsLinkZ39&a=66&c=61
 • 2017-06-20 17:12 | wolenski

  Re:Nowa klasyka wolności

  "Polska tragedia to polski ynteligent."
  Prawda, o ile dodać "jak manifest1". Wygląda na to, że mamy nową odmianę "głupi, głupszy, manifest1".
 • 2017-06-20 17:14 | azur

  Re:Nowa klasyka wolności

  Czekam, aż PiS przestanie się obnosić ze swoim katolicyzmem.
 • 2017-06-20 20:43 | wolenski

  Re:Nowa klasyka wolności

  Mad Max prawi:
  @axiom
  "Dlaczego Polska ma placic za wybryki tej bandyckiej czworki ? Czy Wolenski moze to uzasadnic ? "
  chociażby dlatego, że w tym bandytyzmie bierze czynny udział....
  ------------------------------------------------------
  1. Nie axiom, ale axiom1;
  2. Pierwsza część (Mad) pseudonimu (Mad Max) znakomicie dobrana. Wszelako w tym szaleństwie nie ma żadnej metod.
 • 2017-06-20 21:15 | Withold

  Re:Nowa klasyka wolności

  ..i PiS ma 39%,a PO 18%.
  Tomasz Lis zadaje rozpaczliwie z trwogą na razie jeszcze retoryczne pytania. "Tacy jesteśmy? Taka jest Polska? Naprawdę?"
  Odrzucam retorykę. Odpowiadam. Tak, ...rwa drogi Tomaszu. Taka jest Polska, tacy my jesteśmy. Nie masz cwaniaka nad Polaka. Zrobiliśmy w konia durniów z UE.
 • 2017-06-20 22:07 | Aspiryna

  Re:Nowa klasyka wolności

  "Bandycki kwartet Sarkozy-Merkel-Cameron-Obama i ich bandyckie kraje sa odpowidzialni za zawieruchy od Tunezji po Afganistan."

  A kto rozpetal kolejna wojne w Afganistanie? Kto napadl na Irak??
 • 2017-06-20 22:09 | Aspiryna

  Re:Nowa klasyka wolności

  "1. Pan Frasyniuk źle skorzystał z wolności, bowiem naruszył on prawo, a już Starożytni Rzymianie mawiali <i>dura lex sed lex</i>"

  Czy pan byl moze prokuratorem w czasach PRL-u?
 • 2017-06-21 02:09 | woytek

  Re:Nowa klasyka wolności w wydaniu prawicowego felietonisty Stanislawa Michalkiewicza

  Aby obraz był pełny czytelnicy powinni znać opinię
  z "drugiej strony politycznego księżyca". Stanisław Michalkiewicz widzi to tak, cytuję:

  "Warto tedy przypomnieć, że problem „uchodźców” pojawił się w następstwie misji pokojowych i stabilizacyjnych, wojen o pokój i demokrację oraz jaśminowych rewolucji. Wtrąciły one wiele krajów Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Afryki Północnej w stan krwawego chaosu. Tak się akurat złożyło, że prawie wszystkie te kraje były w przeszłości uważane za potencjalne zagrożenie dla Izraela. Bo na przykład Jordania, którą rządzi tyran, wcale w stan krwawego chaosu wtrącona nie została. Nikomu nie przychodzi do głowy, by walczyć tam o demokrację, albo inne makagigi – bo Jordania w 1994 roku podpisała z Izraelem traktat pokojowy. Z perspektywy czasu wygląda zatem na to, że wszystkie te operacje pokojowe i tak dalej, zostały przeprowadzone w interesie Izraela, chociaż oczywiście – pod całkiem innymi pretekstami. Dodatkową poszlaką która by na to wskazywała, jest przekonanie żywione przez byłego prezydenta USA Jerzego Busha juniora, a być może i całą dynastię, że Królestwo Boże na ziemi nastąpi dopiero po przejęciu politycznej władzy nad światem właśnie przez Izrael. Polityka w ogóle tylko pozornie jest racjonalna, bo nie da się racjonalnie uzasadnić potrzeby dominacji, która jest motorem wszelkiej polityki – a cóż dopiero, gdy na tę potrzebę nakładają się jeszcze jakieś wariactwa? Kolejną poszlaką jest okoliczność, że coraz więcej Żydów stawia znak równości nie tylko między antysemityzmem i spostrzegawczością, bo to było zawsze, ale również – między antysemityzmem, a każdą krytyką postępowania Izraela, najwyraźniej ulegając rasistowskiemu uroszczeniu, jakoby Żydzi byli wyjątkowi w całym Wszechświecie, w związku z czym mieli prawo instrumentalnego traktowania wszystkich innych narodów. Środowiska żydowskie, wykorzystując w tym celu również tak zwanych pożytecznych idiotów, których na tym świecie niestety jest coraz więcej, próbują narzucić ten paranoidalny pogląd całemu światu, co oczywiście musi rodzić rozmaite napięcia. Stan krwawego chaosu, w jaki w interesie Izraela zostało wtrąconych wiele krajów, jest przyczyną i pozorem moralnego uzasadnienia dla wędrówki ludów z rejonu Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Afryki Północnej do Europy. Wśród tych wędrowców dominującą grupę stanowią młodzi mężczyźni przed 30 rokiem życia, a więc mężczyźni zdolni do walki. Ogołocenie tamtych obszarów z półtora, a może nawet dwóch milionów takich mężczyzn, potencjalne zagrożenie dla Izraela dodatkowo zmniejsza, podczas gdy dla Europy – zwiększa. Poza tym warto zwrócić uwagę, że wyekspediowanie jednego takiego podróżnika do Europy kosztuje kilka tysięcy euro i chociaż tamte kraje zostały zniszczone przez operacje pokojowe i obecny krwawy chaos, w którym mnóstwo ludzi potraciło dorobek całego życia, to jednak podróżnicy jakoś te pieniądze zdobywają, gwoli opłacenia przemytniczych mafii. Chyba jeden gołodupiec nie pożycza od drugiego – bo i skąd? Zatem ktoś musiał stworzyć dla całej operacji inżynierię finansową i linie kredytowe, dzięki którym podróżnicy mogą ruszyć w drogę."
  Po przeczytaniu tej opinii, można rozpocząć dyskusję o najważniejszej awanturze, którą podrzucono Europie przez fachowców globalnych.
 • 2017-06-21 02:17 | Andrzej Falicz

  Mowa-trawa wolności

  Najprostszym rozwiazaniem jest automatyczne przyznanie 7000 "uciekinierow" polskiego obywatelstwa...nazajutrz jako obywatele UE wyjada do Niemiec.
 • 2017-06-21 10:29 | axiom1

  Re:Nowa klasyka wolności

  2017-06-21 02:09 | woytek

  Michalkiewicz, jest jednym z nielicznych trzezwych i uczciwych komentatorow teraznieszosci. I wlasnie dlatego go me mediach nie ma.
 • 2017-06-21 11:05 | jakowalski

  Re:Nowa klasyka wolności

  Falicz,
  Doskonały pomysł. Wszystkim obywatelom państw, z których pochodzą tzw. uchodźcy bliskowschodni, przyznajmy polskie obywatelstwo, a będziemy mieć praktycznie 100% gwarancję, że oni pojadą prosto do Niemiec, Szwecji i Francji. Dodatkowo zarobimy miliardy euro na wydawaniu im paszportów i rozpatrywaniu wniosków o przyznanie polskiego obywatelstwa. Proponuję wyznaczyć cenę co najmniej 1000 euro za każde takie podanie, a przypominam, że mieszka tam około 350 mln osób.
 • 2017-06-21 11:07 | jakowalski

  Re:Nowa klasyka wolności

  Aspiryno,
  1. Za agresje na Irak i Afganistan odpowiedzialne są oczywiście USA, ale UK i Francja też miały swój udział w tych brudnych wojnach i nielegalnej z punktu widzenia prawa międzynarodowego okupacji tych państw, trwającej zresztą de facto do dziś. Polska niestety też.
  2. W czasach PRL-u studiowałem prawo rzymskie. Co w tym widzisz złego? I co ty wiesz o prawie? Dlaczego uważasz, że niektórzy ludzie mogą stać ponad nim i dlaczego? Dlaczego atakujesz mnie ad personam?
 • 2017-06-21 14:03 | jakowalski

  Re:Nowa klasyka wolności

  Woytek,
  To samo chodziło mi po głowie, A więc:
  1. Oczywiste jest, przynajmniej dla ludzi samodzielnie i logicznie myślących, że agresywne wojny, które tzw. Zachód prowadzi od lat (co najmniej od roku 1956) na tzw. Bliskim (dla nas Południowym) Wschodzie pod kierownictwem USA, są prowadzone w interes Izraela. Stąd też nie została zaatakowana ani zdestabilizowana Jordania, którą rządzi tyran, ale jest on w dobrych stosunkach z państwem Izrael, więc jest on łajdakiem, ale „naszym” łajdakiem, a więc popieramy go, jako że polityka nie ma przecież nic wspólnego z moralnością.
 • 2017-06-21 14:04 | jakowalski

  Re:Nowa klasyka wolności

  Woytek
  2. Oczywiście, że polityka nie jest racjonalna, jako że prowadzą ją ludzie, a ci na pewno racjonalni nie są, skoro np. wierzą oni w różne bóstwa i inne duchy (np., anioły), obiektywnie przecież nieistniejące poza umysłami osób w te bóstwa i duchy wierzących.
 • 2017-06-21 14:04 | jakowalski

  Re:Nowa klasyka wolności

  Woytek
  3. Oczywiste też jest, że stawia się obecnie, z przyczyn 100% pragmatycznych, znak równości pomiędzy antysemityzmem a antysyjonizmem, mimo że syjonizm jest przecież typowo rasistowską ideologią, głosząca ideę tzw. rasy wybranej, tu konkretnie żydowskiej, a więc antysemitą jest dziś każdy, kto nie popiera obecnych władz Izraela i ich polityki.
 • 2017-06-21 14:05 | jakowalski

  Re:Nowa klasyka wolności

  Woytek,
  4. Zgadzam się więc z Tobą, że stan krwawego chaosu, w jaki w interesie Izraela zostało wtrąconych wiele krajów, jest przyczyną i pozorem moralnego uzasadnienia dla wędrówki ludów z rejonu Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz Afryki Północnej do Europy. Wśród tych wędrowców dominującą grupę stanowią młodzi mężczyźni przed trzydziestym rokiem życia, a więc mężczyźni zdolni do walki. Ogołocenie tamtych obszarów z półtora, a może nawet dwóch milionów takich mężczyzn, potencjalne zagrożenie dla Izraela zmniejsza, podczas gdy dla Europy – zwiększa. Innymi słowy to jest świadoma polityka eksportu zagrożenia ze strony islamu z okolic Izraela do Europy. Oczywiste też jest, że ktoś finansuje tę wędrówkę ludów, a doskonale przecież wiemy, kto rządzi dziś finansami na tzw. Zachodzie.
  Szalom!
 • 2017-06-22 13:26 | turkmen

  Re:Nowa klasyka wolności

  ...myslenie po komunistyczne nadal siedzi w glowach Polakow,wlasciwie krecimy sie w kolko historii jak w przyslowiu guwno w przeremblu.Katolicy- politycy modla sie o burze a potem sa zdziwieni ze przyszedl deszcz....
 • 2017-06-23 22:07 | azur

  Re:Nowa klasyka wolności

  Dość z biadoleniem, jeszcze nam słoneczko zaświeci.
 • 2017-08-14 10:55 | mikos

  Re:Nowa klasyka wolności

  kazde Państwo faworyzuje swoich kierowców i swoje firmy transportowe ale nikt nie ma prawa niczego blokować. Dużo polskich kierowców, firm transportowych i spedycyjnych współpracuje z UE, glownie z Niemcami Belgią i Holandią np M&W Spedition z okolic Poznania z wielkopolski i taka wspolpraca daje obupólną korzyść