Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Amerykańscy żołnierze od wieku w Europie

(2)
Przybycie 26 czerwca 1917 r. do Francji pierwszych żołnierzy amerykańskich było momentem zwrotnym w dziejach tak Europy, jak i Ameryki. Czy prezydentura Trumpa będzie kolejnym?
 • 2017-06-20 21:12 | Kosal

  100 lat obecnosci Ameryki w Europie

  Pan redaktor piesze o odsuwaniu sie Ameryki od Europy gdyz Stany wymowily Traktat Paryski o globalnym ociepleniu. Moazna sie tylko cieszyc ze wyprowadzil Stany z tego zobowiazania do wydania tryliona dolarow aby obnizyc globlna temperature o 0.05 stopnia Celsjusza. Caly "global warming" jest oparty na porownaniu temperatury z lat osiemdziesiatych dziewietnastego wieku z temperatura w roku dwutysiecznym. Po wielkich obliczeniach wyszlo im ze temparatura wzrosla o 0.8 stopnia Celsjusza. Kazdy kto mial doczynienia z nauka o pomiarach to wie ze do lat 60-tych dwudziestego wieku dokladnosc termometrow rteciowych byla 1% w najlepszym wypadku, co daje blad pomiary +/-1 stopien Celsjusza. Dodac nalezy ze w dziewietnastym wieku stacji pomiarowych temperatury bylo bardzo malo, wiec dokladnosc obliczenia globalnej temperatury byla nie mogla byc lepsza niz kilka procent. Jednym slowem na podstawie bardzo watpliwych obliczen kraje rozwiniete maja wydawac 100 miliardow rocznie aby zwalczac "global warming". Glownymi benefiantami tego porozumiena sa Chiny (bez restykcji do 2030), Indie (bez restrykcji) i Rosja. Wedlug tego porozumienia wegiel, i gaz jest zly , zla tez jest energia atomowa. Dobra jest tylko energia z baterii slonecznych i energia wiatrowa.
  Co do cel to nie wiem o czym pan mowi , gdyz Stany nie wprowadzily zadnych cel w handlu. Mowi sie o Border adjustment tax ale to tylko moze wprowadzic Kongres i ten podatek nie roznil by sie duzo od Value Added Tax w Europie.
  Pozdrawiam z za wody - Kosal
 • 2017-07-01 12:45 | jakowalski

  Re:Amerykańscy żołnierze od wieku w Europie

  Okupują dziś nawet i Polskę. :-(