Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

1% ludności świata posiada 45% majątku

(4)
2017-06-25 15:55 | jakowalski
Milionerzy reprezentują mniej niż 1% światowej populacji, ale łączny ich majątek to ok. 75 bilionów dolarów, czyli 45% ze 167 bilionów posiadanych przez wszystkich ludzi na Ziemi. W tej liczbie 28% przypada „zwykłym” milionerom, 9% osobom posiadających 20-100 mln dolarów, a 8% osobom o majątku powyżej 100 mln.
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21986457,milionerzy-zagarniaja-swiat-liczby-ktore-podaja-analitycy.html#BoxBizLink
 • 2017-06-26 13:59 | jakowalski

  Re:1% ludności świata posiada 45% majątku

  Komentarze:
  polsilver100
  Nie ma czegoś takiego jak dobry kapitalizm. Kapitalizm to jest bowiem wyzysk człowieka , chociaż dzisiaj w trochę łagodniejszej formie. To dzięki kapitalizmowi i produkcji masowej ma każdy pralkę, mikrofalówkę czy telewizor o innych rzeczach nie wspomnę. (…) Dopóki mamy zasoby surowców i konsumpcję , dopóty żyje kapitalizm. Upada konsumpcja albo kurczą się zasoby surowców to upada i kapitalizm. Ludzie też bardzo chętnie dają się wykorzystywać , a po drugiej stronie barykady są pełne sklepy z towarami które jakby minimalizują ten wyzysk i robią go przyjemnym. Ciekawe jak dobrze radzi sobie w tym kapitalizmie kościół, sprzedaje towar niematerialny a ma sukcesy w takiej np. Polsce większe niż potężne firmy. Chodzi o to że ten cały system , czy kościelny czy kapitalistyczny bazuje na słabościach ludzkich. Dzisiaj większości ludziom w Polsce wcale nie wiedzie się lepiej niż 30 lat temu, zarabiają po 2 tys. i wiążą koniec z końcem ale sklepy są kolorowe i można wszystko kupić dlatego nikt nie myśli o jakichkolwiek protestach. Wszyscy myślą że tak ma być.
  piotr.grd
  Nawet niektórzy ekonomiści - a po nich nikt by się tego nie spodziewał - zaczynają w ostatnich kilku latach dostrzegać, że to się prędzej czy później zawali. Od kilkudziesięciu lat narastają różnice pomiędzy najbiedniejszymi i najbogatszymi. Tym pierwszym też się stopniowo poprawia, ale tym drugim znacznie bardziej. Stanem - w mojej opinii - zdrowym byłoby, gdyby szefowie, dyrektorzy, prezesi zarabiali kilkanaście razy więcej od swoich szeregowych pracowników. A tymczasem zdarza się coraz częściej, że różnica jest kilkusetkrotna - to chore.
  Nie jestem zwolennikiem powszechnego socjalizmu i innych takich, ani trochę. Ale obecnie panujący niczym nieskrępowany kapitalizm w dłuższym terminie też się nie sprawdza. Akceptacja stanu obecnego, stawianie na pieniądz jako rzecz najważniejszą w życiu ludzkości, bezkrytyczne podejście do wolnego rynku nie rozwiąże problemów. Należałoby wypracować jakiś środek. Nie mam gotowej recepty, moje rozważania na temat tego jak wyglądać powinno współczesne społeczeństwo są raczej utopijne, ale chciałbym przekonać ludzi, by nad kierunkiem zmian zaczęli pracować.

 • 2017-07-11 15:38 | Hmm?

  Re:1% ludności świata posiada 45% majątku

  @jkowalski - proszę, ta bajka o wyzysku została już ośmieszona jakoś tak w latach 60-ych. Wiem, że Marx nie żyje i nie ma wam kto napisać nowszego scenariusza, ale gdybyś się nieco dokształcił od szkoły frankfurckiej, dowiedziałbyś się, że nowszym sposobem na zniszczenie cywilizacji zachodu jest teraz walka z opresją, szczególnie z opresją białych mężczyzn w stosunku do wszystkich innych. Tych poddanych opresji wymyślono już tak wielu, że zastanawiam się, kiedy ci biali mężczyźni śpią, musząc uciskać tak wielu...
 • 2017-07-11 21:46 | jakowalski

  Re:1% ludności świata posiada 45% majątku

  Hmm
  Wyzysk jest jak najbardziej realny i z niego pochodzi bogactwo tego 1% bogaczy, którzy posiadają prawie połowę całego globalnego majątku. Poza tym, to nie interesuje mnie szkoła frankfurcka ani też żadna inna pseudonaukowa szkoła w naukach społecznych. Pamiętaj, że tylko drobni burżuje uciskają bezpośrednio, czyli własnymi rękami, a prawdziwi bogacze zatrudniają do tego zbożnego celu swoich własnych pachołków. Słyszałeś może o ekonomach? Nie myl ich tylko ekonomistami. ;-)