Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

(15)
Nie tylko wyborcy PiS uważają, że są przez partię Kaczyńskiego dobrze reprezentowani.
 • 2017-06-28 06:28 | otu

  PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach.

  Tak dlugo bedzie PiS utrzymywal przewage az do momentu kiedy dobierze sie ewentualnym wyborcom bezposrednio "do kasy". Cala ta reszta, konstytucja, sądy, obsada stanowisk dla wyborcy to cos co jego nie dotyczy.
 • 2017-06-28 06:39 | Andrzej Falicz

  Klucz do poparcia dla PiS mozna znalezc miedzy innymi w POLITYCE...

  "... 5 lipca do Polski przyleci prezydent USA, co będzie przedstawiane jako sukces polskiej dyplomacji..."
  Jak sugeruje POLITYKA bedzie tylko tak przedstawiane (?!)
  bo przeciez...nie jest!...
  itd itd. Przekaz rozmija sie z rzeczywistoscia dziennikarzom wrogim PiS-owi do granic absurdu i ludzie to doskonale widza.
 • 2017-06-28 08:13 | azur

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  Nie uważam, że PiS reprezentuje moje poglądy i dobrze mi z tym.
 • 2017-06-28 09:04 | krunghtep

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  O tempora o mores !! Patrze na to zglupienie polskiego spoleczenstwa z odraza,na szczescie z dystansu bo wyemigrowalim ponad 10 lat temu.
 • 2017-06-28 10:53 | Jacek, NH

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  Problemem "opozycji totalnej" jest to, że umie tylko ubliżać Kaczyńskiemu i jego ludziom, a nie ma żadnej oferty, co ona by zrobiła, gdyby naród władzę odebrał obecnej ekipie i dał któremuś ze żrących się między sobą liderów. To znaczy, ma ofertę taką, "że znowu będzie jak było". Gdyby Polacy chcieli, żeby tak było, to nadal rządziliby Komorowski i Kopacz
 • 2017-06-28 12:04 | Pan Wojtek

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  Pesymistyczna refleksja - jeśli autor artykułu ma rację, to niestety co najmniej połowa naszych rodaków to idioci.
  Optymistyczna refleksja - PiS prowadzi w sondażach i prowadzi, ale... Komorowski też prowadził w sondażach i prowadził i jeszcze na pół roku przed wyborami wróżono mu wygraną w pierwszej turze.
 • 2017-06-28 13:26 | snakeinweb

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  W Polsce głosują tylko antydemokraci a z dostępnej wyłącznej oferty partyjno-gangsterskich sitw pis jest na razie produktem gangsterskim najdoskonalszym i najlepszym. Stoi niejako poza konkurencją.

  Ale do czasu. Kiedyś nastąpi moment, że skala odruchów wymiotnych w odniesieniu do PiS przewyższy skalę wspomnień o odruchach wymiotnych w odniesieniu do dzisiejszej "opozycji".

  PiS tak wygrał "wybory" i tak przegra kiedyś "wybory".

  Argumenty, dyskusje i programy w polskiej "polityce" nie mają najmniejszego znaczenia. Liczą się tylko skumulowane w czasie odruchy wymiotne. W politologii to się nazywa "wyborem mniejszego zła".

  Ale mnie to nie dotyczy. Jako bezpartyjny i zadeklarowany demokrata ani nie mam prawa, ani nie mam zamiaru uczestniczyć w "wyborach" jedynie zatwierdzających jak za komuny dyktaturę partyjno-gangsterskich sitw.
 • 2017-06-28 17:42 | Aspiryna

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  Problem tylko w tym, panie "snakeinweb", ze PiS po zdobyciu najwazniejszych stanowisk w kraju, po zdemontowaniu TK i nadchodzacym "przejeciu" sadow, moze stwierdzic, ze zadnych kolejnych, wolnych wyborow juz NIE bedzie. I kto im zabroni?
 • 2017-06-29 03:05 | Andrzej Falicz

  PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Bo lepiej rzadzi od opozycji

  A juz najgorsze jest to...mamy rozumiec, ze po przejeciu zarzadow spolek skarbu panstwa przez PiS nagle te spolki zaczely przynosic wyzsze zyski i ich wartosc wystrzelila w gore...

  Brawo PiS oby taki "demontaz panstwa" postepowal jak najszybciej
 • 2017-06-29 16:41 | jrcanonia

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  Podstawowym błędem w prognozach jest zestawianie PiS z PO, tymczasem przed opozycją stoi zadanie pokonania koalicji Kaczyńskiego z Kukizem.
 • 2017-06-30 11:23 | z daleka

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  Jesli poslowie PO jak Neuman nadal beda przyznawac, ze jak dojada do wladzy to odbiora 500+, jak to zrobil ow "geniusz" w rozmowie z Rymanowski, Kaczynski napewno ma swietlane perspektywy przed soba.
 • 2017-06-30 12:55 | Martin L

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  Andrzej Falicz
  Panie Falicz uważw pan wszystkich za idiotów. Spółki skarbu państwa zarządzane są przez podwładnych jeszcze często mianowanych za PO. Działacze pisowscy popierają tylko haracz i nic nie robią i to jest powód don wzrostu, na "szczęście" zadowalają się tylko pobieraniem haraczu. Jest to inna forma korupcji czy kradzieży jeśli na stanowisku jest osoba która jest dyletantem, równie dobrze każdy z z nas mógłby zarządzać takimi spółkami nawet np zwyczajny fryzjer i tez miał by takie sukcesy bo podwładni zrobią wszystko za niego. To tylko haracz na pisowskiego nieroba, albo zwyczajna kradzież.
 • 2017-06-30 13:46 | Martin L

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  z daleka
  Szanowny panie 500+ ma skutki uboczne. Polacy przeciętnie by już dawno zarabiali 3-4 tys. na czysto gdyby te pieniądze zostały zainwestowane w gospodarkę, poprzez stosowną politykę podatkowa zachęcającą do wzrostu wynagrodzeń pracowników, polskich przedsiębiorców. Dalszym etapem mogła by być polityka zwrotu podatku na dzieci. Oczywiście zwiększenie pomocy socjalnej dla naprawdę potrzebujących , często dzisiaj z tego powodu żyjących jeszcze bardziej skrajnej nędzy. Państwo płaci za robienie dzieci a nie za pracę.
  Polacy nie mają etosu pracy nie chcieli wzrostu zarobków, nie chcieli pracy do 67 lat, ale w zamian za dobre wynagrodzenie, chcieli coś za darmo okazali się narodem nierobów. Dlatego PiS wygrał pokazał propagandę 500+ dla nierobów inni będą na ciebie robić. Z tego powodu wynagrodzenie nie wzrośnie, ale PiS ma efekt propagandowy, 500+ za darmo. Jeśli ktoś chce zarabiać 2,5 tyś zamiast 4,5 tys. i płacić alimenty na nie swoje dzieci może głosować na PiS. W sąsiednich Czechach, pracując na podobnych wykwalifikowanych stanowiskach, taka jest właśnie różnica. Celowo pominąłem inne kraje UE bardziej zaawansowane gospodarczo.
 • 2017-07-03 01:17 | Andrzej Falicz

  @ Martin L - PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  Skoro mianowancy PiS pobieraja jedynie (!)
  haracz i dzieki temu teraz zyski i wartosc spolek idzie wyraznie w gore ...co robili w zarzadach ludzie platformy?

  Pytanie retoryczne.

  Nie interesuja mnie teorie malego Kazia ale fakty.

  Od kilkunastu miesiecy wartosc i zyski spolek skarbu panstwa ida wyraznie w gore - jest to precyzyjnie skorelowane z wymiana ludzi Platformy na ludzi PiS.

  Jezeli tak ma wygladac PiS-wski demontaz to oby takiego demontazu jaknajwiecej. To samo dotyczy demontazu budzetu. Gdzie deficyt do maja jest najnizszy od 1989 roku.
 • 2017-07-12 22:26 | Martin L

  Re:PiS jeszcze długo utrzyma przewagę w sondażach. Będzie tak z kilku powodów

  Andrzej Falicz
  Panie Falicz o oczywiście że pobierają jedynie haracz jest to oczywista kradzież, gdyby zaczęli mianować swoich "kolesiów"na niższe stanowiska a nie fachowców jeszcze mianowanych często za PO , to była by szybka katastrofa, tak by się nie "nachapali". Inną sprawą jest światowa koniunktura gospodarcza, szczęśliwy traw. Powtórzę jeszcze raz nawet sprzątaczka miała by takie sukcesy ( oczywiście z Pisu ) gdyby pracę wykonali podwładni. Jak zabraknie tych podwładnych to jest to katastrofa, innymi słowy gdyby nie było nierobów z pisu zyski były co najmniej trzy razy większe. Tak jest to strata a nie zysk. Innymi słowy muszę wykonać pracę za swojego szefa za dużo mniejsze pieniądze tylko dlatego że jest pisowskim nierobem a to jest najbardziej "wkurzające"a nie żadna teoria.
  Panie Falicz Polacy stracili nie powtarzalną szansę dogonienia Europy wraz z wyborem pisowskiego okupanta.