Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Google zapłaci ogromną karę. Komisja Europejska walczy z gigantem

(3)
Kto nie chce, żeby internet zmonopolizowało kilku amerykańskich gigantów, powinien trzymać kciuki za Komisję Europejską. Tylko ona może zmusić Google i spółkę do ustępstw.
  • 2017-06-28 07:41 | Vera

Ach czyżby?

KE nie walczy z nikim. KE walczy z łamaniem prawa. A to, czy to Google, czy polski rząd to już wszystko jedno.
    Prowadzenie z kimś wojny ma na celu pokonanie. A komisja nikogo nie chce pokonać. Chce tylko żeby rządy i firmy trzymały się prawa.
    Nawet tutaj Google ma tylko zapłacić za szkody, jakie spowodował i zmienić postępowanie. Zwalczany nie jest.
    Takie to banalne, że mi wstyd pisać.
    Wyjątkiem jest Putin i to u kolei dobrze o KE nie świadczy.
  • 2017-06-28 08:10 | cmos

Re:Google zapłaci ogromną karę. Komisja Europejska walczy z gigantem

"To dzięki nim mamy do dyspozycji serwisy i aplikacje, za które nie płacimy ani grosza, a które bardzo ułatwiają nam życie."

Tak, tak, na przykład wyszukiwarka która podaje wyniki w kolejności, w jakiej jest to finansowo korzystne dla Googla, a nie te, o które mi chodzi. I od wielu lat jest coraz gorzej - bywa że nie jestem w stanie znaleźć po słowach kluczowych przez Googla strony o której wiem że istnieje, bo docieram do niej znając jej adres z innych źródeł. Byłbym gotów płacić za wyszukiwarkę która dostarczy mi wyniki których JA potrzebuję, ale takiej nie ma i nie będzie - bo Google ją zwalcuje.

Albo wszystkie te usługi gdzie zapisuje się własne dane na serwerach Googla. Ludzie, serio wierzycie że to że usługi te są darmowe to dobroczynność? Przecież to jest towar, który Google sprzedaje, a Wy dajecie mu ten towar za darmo!
  • 2017-06-28 09:31 | J.E. Baka

Re:Google zapłaci ogromną karę. Komisja Europejska walczy z gigantem

Każdy kij ma dwa końce - naprawdę podoba się wam polityczna kontrola nad koncernami informatycznymi? Pół biedy jeśli to się dzieje w krajach demokratycznych, choć i tutaj jest masa możliwości manipulacji. Ale w reżimach to już kompletna tragedia. Wolę już koncerny informatyczne, niż satrapie je kontrolujące, bo z nimi tylko bieda.