Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

(11)
Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów – czytamy w deklaracji prezydentów o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich.
 • 2017-06-30 13:32 | karol1234

  Deklaracja

  Jako obywatel Gdańska stwierdzam, że prezydent Adamowicz, ostatnio regularnie odwiedzający Gdański meczet i brędzacy o wielkiej wartości kultury islamskiej podpisał te deklarację wyłącznie we własnym imieniu, bez konsultacji z mieszkańcami Gdańska, którzy w zdecydowanej większości są przeciwko osiedlaniu muzułmanów w naszym mieście. Jedyny wyjątek to całkowicie zasymilowani polscy Tatarzy, przeciwko którym nik nic nie ma, a którzy też czują się zagrożeni przez napływ muzułmanów z Bliskiego Wschodu, Afryki Płn. i byłych republik radzieckich. Nawiasem mówiąc ci ostatni nie uważają naszych Tatarów za prawdziwych muzułmanów.
 • 2017-06-30 15:05 | jakowalski

  Re:Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

  Pani Waltzowa to podpisała, a więc musi to śmierdzieć.
 • 2017-06-30 16:13 | kruk

  Re:Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

  Na tle rzadowej nagonki na cudzoziemcow i nasilajacej sie agresji o podlozu rasistowskim, to bardzo podnoszaca na duchu deklaracja. Sa w Polsce ludzie przeciwstaiwajacy sie brunatnej fali i jak to dobrze, ze sa wsrod nich prezydenci naszych najwiekszych miast.
 • 2017-06-30 21:24 | andykwariat

  Re:Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

  Jak się to czyta, to rośnie nadzieja, że w Polsce może być jeszcze kiedyś normalnie. Oby jak najszybciej.
 • 2017-07-01 02:00 | z daleka

  Re:Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

  Taka deklaracje nalezaloby podpisac jak wskazal to slusznie karol 1234 po konsultacjach z mieszkancami danych miast, ktorych w koncu panowie prezydenci reprezentuja. Warto by bylo tez jasno okeslic o jaka migracje chodzi, tak zeby mieszkancy tych wszystkich miast w sposob jasny wiedzieli o co chodzi.
 • 2017-07-01 10:17 | jakowalski

  Re:Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

  Ciekawe skąd prezydenci tych miast wezmą miejsca pracy i mieszkania dla tych imigrantów? Gdzie i za co będą ich leczyć, gdzie i za co będą ci imigranci edukowani, w sytuacji, gdy brakuje w tych miastach pieniędzy na tworzenie miejsc pracy dla Polaków, gdy brakuje pieniędzy na budowę mieszkań dla Polaków, gdy chronicznie brakuje w Polsce pieniędzy na służbę zdrowa i oświatę? I co też ze zwiększonymi wydatkami na policję i więziennictwo, jeżeli sprowadzimy sobie tych imigrantów, tak jak to chcą ci prezydenci, z III świata? Na kogo oni chcą przerzucić te wydatki? Przecież to są wszystko ludzie Platformy albo innych (neo)liberalnych ugrupowań, a więc nie sądzę, aby naprawdę wierzyli oni, że pieniądze rosną na drzewach.
  Pora zresztą, i to najwyższa, skończyć wreszcie w Polsce z tym bezmyślnym naśladowaniem, żeby nie powiedzieć małpowaniem Zachodu, pora skończyć wreszcie z przejmowaniem z niego, tego co, co tam jest najgorsze, w tym problemów z imigracją, bezrobociem, bezdomnością, wykluczeniem społecznym, rasizmem, brakiem dostępu do opieki medycznej i edukacji. Dość już popełniliśmy błędów od roku 1989, aby je znów powtarzać w imię tej obłędnej, (neo)liberalnej ideologii wciąż wyznawanej, mimo jej oczywistego fiaska, przez polską prawicę.
 • 2017-07-01 11:29 | Ijon Tichy

  Re:Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

  To pocieszające i budujące iż prezydentami dużych Polskich miast rządzą etycy nie zaś politycy . Minusem (bo zawsze jakieś minusy się znajdą ) jest pytanie czy zdołają oni swoją władzę utrzymać po zbliżających się wyborach samorządowych ? Zaznaczam iż moja wypowiedź w żaden sposób nie wpisuje się w bieżące spory polityczne w Polsce.
 • 2017-07-01 11:58 | Ijon Tichy

  Re:Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

  Pomyłka ;) miało być tak -> To pocieszające iż prezydentami dużych Polskich miast SĄ etycy nie zaś politycy . Minusem (bo zawsze jakieś minusy się znajdą ) jest pytanie czy zdołają oni swoją władzę utrzymać po zbliżających się wyborach samorządowych ? Zaznaczam iż moja wypowiedź w żaden sposób nie wpisuje się w bieżące spory polityczne w Polsce.
 • 2017-07-01 19:10 | TyberiusMazur

  Re:Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

  Fajnie i z głową napisane, z tym trudno się nie zgodzić jeżeli chodzi o migrację:
  1. kontrolowaną przez państwo
  2. z kręgów kulturowych, krajów gdzie widzimy że poprzednie fale migracyjne tych Ludzi były plusem dla krajów ich przyjmujących
  3. dzieci, wnuki tych ludzi urodzone w nowym kraju czują się na pierwszym miejscu obywatelami tego kraju.

  Natomiast jeżeli imigrant=uchodźca i chodzi o Ludzi którzy szturmują teraz Unie Europejską to niestety doświadczenia zachodu wymagają żebym był przeciw.
  Niestety media łączą, używają te terminy naprzemiennie więc nie wiem o kogo chodzi.
 • 2017-07-01 21:53 | jakowalski

  Re:Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

  Polacy nie są bardziej zaściankowi czy ksenofobiczni, niż inni Europejczycy, ale mają oni więcej odwagi mówić to, czego boją się powiedzieć np. Niemcy. Przetrzymają więc pewnie i nacisk w sprawie uchodźców, przynajmniej do czasu, kiedy na Zachodzie także wahadło się wychyli w drugą stronę, a nastąpi to raczej wcześniej, niż później.
  Poza tym, to uchodźca jest ŚCIŚLE zdefiniowany prawnie, a więc w Polsce tacy mogą być tylko z Ukrainy i ew. Białorusi (reszta naszych sąsiadów to są przecież członkowie UE) i nie każdy emigrant jest uchodźcą. Przecież Polak nie może stać o status uchodźcy w żadnym kraju należącym do UE, a więc nie mamy obowiązku przyjmować żadnych uchodźców poza niektórymi obywatelami Ukrainy czy Białorusi, którzy też muszą udowodnić, ze szukają u nas schronienia tylko i wyłącznie z powodów politycznych, jako że nikt nie ma prawa do azylu ekonomicznego. Zgadzam się też z pomysłem, że państwa UE, które w sposób nielegalny wpuszczały na swój teren jednego emigranta powinny płacić za niego 250 000 EURO kary.
 • 2017-07-02 09:45 | jakowalski

  Re:Deklaracja 12 prezydentów dużych polskich miast: Migrację trzeba wspierać

  Przypominam, że w Europie NIE ma uchodźców, a są tylko i wyłącznie nielegalni imigranci. Prawo międzynarodowe stanowi przecież wyraźnie, że potencjalny uciekinier ma obowiązek złożenia wniosku o ochronę przed prześladowaniami z powodów tylko i wyłącznie POLITYCZNYCH w pierwszym bezpiecznym kraju, a w przypadku Syryjczyków jest to przecież Liban, Izrael albo Turcja. Nie można więc sobie ot tak wędrować i wybierać kraju osiedlenia, gdzie w zależności od jego zamożności składa się (albo też nie) wniosek o azyl, de facto ekonomiczny. A nie ma przecież w prawie międzynarodowym czegoś takiego jak azyl ekonomiczny.