Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Relacja z Hamburga: Policjanci strzelają do protestujących, protestujący rzucają kamieniami

(5)
Ochrona szczytu G20 okazała się (zbyt?) dużym wyzwaniem dla hamburskiej policji. I funkcjonariusze, i protestujący ponoszą odpowiedzialność za to, co dzieje się w jego trakcie.
 • 2017-07-07 16:23 | schwarzerpeter

  wzystkiemu winna lewica?

  "agresywnych lewicowców"? Czy ktos jeszcze wie, nie mowie rozumie, co to jest pojecie lewicy i ludzi w nia zaangazowanych? Jezeli haslem demonstrantow jest "Witamy w piekle", a demonstranci są w maskach - to widac czym ten protest trąci. To nie ma nic wspolnego z pogladami politycznymi.
 • 2017-07-07 23:44 | edan

  Re:Relacja z Hamburga: Policjanci strzelają do protestujących, protestujący rzucają kamieniami

  Niemcy ewidentnie mają problem z uszanowaniem prawa ludzi do demonstrowania i wyrażania poglądów. Niemiecka policja strzela i używa siły wobec pokojowej demonstracji. Stan niemieckiej demokracji budzi wątpliwości.
 • 2017-07-08 10:54 | jakowalski

  Kapitalizm to piekło

  Schwarzerpeter
  Moralność kapitalizmu opiera się przecież na uznaniu fizycznej agresji przeciwko osobom nieposiadającym kapitału, jako że kapitalizm jest przecież ciągłą walką - zarówno klasową, jak też i pomiędzy klasami rządzącymi konkurujących ze sobą państw, a więc z jednej strony mamy w nim policję fizycznie atakującą strajkujących czy też protestujących pracowników, przy okazji ich raniąc a nawet i zabijając, a z drugiej strony ciągłe wojny pomiędzy rywalizującymi ze sobą państwami kapitalistycznymi. Można więc powiedzieć, że fizyczna agresja jest wręcz wpisana w samą ideę kapitalizmu. Pokażcie mi zresztą państwo kapitalistyczne nieposiadające policji, oraz, poza nielicznymi wyjątkami potwierdzającymi regułę, państwo kapitalistyczne pozbawione sił zbrojnych.
 • 2017-07-08 10:54 | Niepopowa

  Re:Relacja z Hamburga: Policjanci strzelają do protestujących, protestujący rzucają kamieniami

  Z oceną pracy policji bym się na razie wstrzymała. W trakcie marszu "Welcome to Hell" policja próbowała odizolować tzw. "czarny blok", czyli ubranych na czarno, z zakrytymi twarzami, anarchistów. "Czarny blok" to typowa taktyka gotowych do przemocy ekstremistów; już samo zakrycie twarzy i czarny ubiór oznaczają sygnał, że jest się gotowym do starć z policją. Nic dziwnego więc, że policja próbowała "czarny blok" zatrzymać i odizolować. Poza tym zakrywanie twarzy podczas demonstracji jest w Niemczech niedozwolone. Demonstrację oglądałam na żywo i moim zdaniem działanie policji było uzasadnione; policja wstrzymała marsz i kilkakrotnie prosiła demonstrantów o zdjęcie masek oraz o zdystansowanie się do "czarnego bloku", zapewniając przy tym, że gdy to się stanie, demonstracja może iść dalej. Zresztą już po zamieszkach i gdy organizatorzy odwołali demonstrację, policja zachęcała pokojowych demonstrantów do kontynuowania marszu.

  Do czego zdolnych jest część "demonstrantów" pokazały późniejsze obrazki. Wczoraj rano po mieście biegały brygady kryminalistów podpalających auta i tłukących szyby sklepów, a w nocy splądrowano dwa popularne supermarkety, rozpalono kilka ognisk na środku ulicy w popularnej lewicowej (!) dzielnicy, zniszczono kolejne samochody, znaku drogowe, kosze na śmieci, a nawet kostkę brukową. Obwinianie za to policji jest co najmniej śmieszne.

  Obawiam się jednak, że gdyby policja zareagowała bardziej zdecydowanie, starcia byłyby bardziej brutalne i krwawe.
  G
  Jedyne wyjście? Moim zdaniem nieorganizowanie szczytów G20 w dużych miastach, lecz przeniesienie ich do bardzj odizolowanych miejsc.

  Na dziś w Hamburgu przewidziana jest największa demonstracja. Mam nadzieję, że sytuacja nie wymknie się spod kontroli.

  Pozdrowienia z Hamburga.
 • 2017-07-08 11:00 | Niepopowa

  Re:Relacja z Hamburga: Policjanci strzelają do protestujących, protestujący rzucają kamieniami

  Zgadzam się. Ci ludzie to zwykli kryminaliści, z lewicą nie mają nic wspólnego. Co pokazuje choćby plądrowanie przez nich supermarketu Budni, który jest lokalną siecią drogeryjną, wspierającą lewicowe przedsięwzięcia, w tym pomoc uchodźcom. Budni w dodatku jest krytyczny wobecG20 i wcale się z tym nie krył. A mimo to został splądrowany.