Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

(21)
Które europejskie instytucje mogą zareagować na działania PiS i co może zrobić każdy polski obywatel, żeby ochronić swoje prawa.
 • 2017-07-15 11:37 | AMC3

  Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Im gorszą jest opinia Unii Europejskiej o Polsce, tym lepiej świadczy to o naszej Ojczyźnie. Jesteśmy w czołówce postępu i demokracji. Unia reprezentuje idee Antonio Gramsciego.
 • 2017-07-15 11:55 | janadam48

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Odwrócę pytanie.Czy PIS zareaguje na uwagi Brukseli? Będzie tak ja Komisją Wenecką. PIS ma głęboko w d....e Konstytucję i wszystkie komisje krajowe i unijne.Obawiam się,że nawet uwagi Stwórcy zostaną bez odpowiedzi. PIS jest przekonany że będzie rządził do końca świata i jeden dzień dłużej. Nam suwerenowi pozostaje albo wstąpić do PiSu albo wyjść na ulicę! Obawiam się że wyjście na ulicę może doprowadzić do wariantu rumuńskiego.Chociaż po kupnie samolotów dla VIPów chyba zdążą dać nogę na Węgry i nie dojdzie do dintojry.
  Liczenie na veto prezydenta jest tak samo skuteczne jak na liczenie na pomoc UE.
 • 2017-07-15 12:48 | Hmm?

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Mam wielką nadzieję, że Bruksela nic nie może. Wiem, że lewica (w tym Polityka) popiera plan odnarodowienia świata i likwidacji państw narodowych. Uważam też, że jest to zbrodnicze szaleństwo a ci, którzy udają się po "pomoc" za granicę są zdrajcami naszego narodu.
 • 2017-07-15 13:25 | EwaAnnaBarbara

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  PiS rozumie, że szybko działać, to dwa razy działać. Jeszcze nie przebrzmiały protesty w sprawie KRS a już noca wrzucili ustawę o zniewoleniu SN. Unia Europejska nie nadaża, bo działa według zasad. PiS wygrywa, bo zasad się nie trzyma, łamie konstytucję, a to się ich wyborcomj podoba, bo podobnie jak PiSowcy nie szanuja autorytetów, przepisów i prawa. Czarno to widzę. Jeśli PiSowskim władzom uda się sprowokować konflikt z Rosja (a czemu nie, przecież broni nas Tarcza NATO i Matka Boska), to po wakacjach nie będzie niezależnego sadownictwa, a wybory powszechne, o których się przebakuje, przyklepia rzady PiSu i nastanie Białoruś, also Turcja, albo Węgry, choć te ostatnie sa trochę za bardzo umyte, żeby pasowały Wodzowi Narodu z Żoliboża.
 • 2017-07-15 14:15 | _sens

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Profesor Adama Strzembosz obiecywał, że środowisko sędziowskie samo się oczyści. Przez ćwierć wieku nie wykorzystano szansy. „Zaimmunitetowane” bagno jest tak wielkie, że teraz pomóc może tylko szambiarka.
 • 2017-07-15 15:46 | Mad Marx

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  " Jesteśmy w czołówce postępu i demokracji. "
  Już kiedyś byliśmy......
 • 2017-07-15 20:10 | Aspiryna

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  W pewnym momencie Unia Europejska bedzie musiala pozbyc sie Polski, tak jak pozbywa sie chorego organu... i sadze, ze znajda taka mozliwosc. Mozliwe, ze zaglosuja by pozbyc sie jednoczesnie Polski oraz Wegier i wtedy zaden z tych dwoch krajow
  nie bedzie mial prawa weta. Zawsze znajdzie sie jakis wybieg prawny!
 • 2017-07-15 21:48 | Krokiet

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Prawo i Sprawiedliwość ma poparcie 12 milionów ludzi, a sympatyków jeszcze dodatkowo 13 milionów. Razem-25 milionów tych, którzy zobowiązali PiS do reform. Partia Kaczyńskiego realizuje nasze postulaty, więc na nic wasze straszenie. Polska zostanie zmieniona, a sady w szczególności, bo są pozostałością po komunie!
 • 2017-07-16 10:22 | azur

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Całe szczęście, że zamachowcy działają tylko w granicach Polski.
 • 2017-07-16 11:06 | Oreg

  Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Kaczor przywraca Polsce należne jej miejsce w Europie.
  Półdzikiego kraju na peryferiach zachodniej cywilizacji.
  Rzecz dzieje się w Polsce, czyli nigdzie - napisał A. Jarry ("Król Ubu") i groza wiejąca z tej tragigroteski jest dziś równie bolesna jak blisko100 lat temu. Kiepsko to wygląda Rodacy, niestety.
 • 2017-07-16 13:01 | axiom1

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  W Polsce nigdy nie bylo troj-podzialu wladzy. Mowinie o jakim troj-podzile wladzy jest oszczerstwem i prowokacja.

  Gdy premier rzadu i rzadowi ministry sa jednoczesnie poslami nie ma rozdzialu wladzy wykonawczej od administracyjnej. I nigdy nie bylo.
  Gdy sedzia sadu (pryklad sedzia Milewski z ukladu gdanskiego) obiecuje szefowi kancelarii premiera ***zalatwimy pozytywnie*** nie ma niezaleznego sadownictwa i nigdy nie bylo.

  Wszedzie jest balagan, sama konstutucja ktora zaprzecza sama sobie jest skandalicznym przykladem balaganu. Dlaczego w erze globalizacji nie sprowadzono do Polski chocby murzynoiw z Afryki aby napisali logiczna konstytucje ???

  Obecna histeria w sprawie sadawnictwa nie ma usadnienia. Sady i prokuratura sa w stanie zgnilizny absolutnej. Sprawa o 6 groszy byla w sadzie przez dwa lata a sprawa o zlodziejska probe przejecia PZU w wyniku czego kraj stracil 30 mld zl nawet nie trafila do sadu. Gdzie kto zdrowy na umysle targal by obywatela po sadach za 6 groszy i przez dwa lata. Niee ma takiego kraju !!! Byly rowniez sprawy o 7.5 grosza, o kamyk przydrozny i o galazke z krzkow przydroznych ktora biegly wycenil na 7.68 zl i wzial za wycene 900 zl.

  W sprawie naduzyc przy budowie autostrad prokuratura odmowila sledztwa pomimo rzeczywistych dowodow w postaci podsluchanych rozmow wskazujacych na zmowe w procesie kontraktowym. Podsluchane rozmowy nie sa dowodem prokuratura mowi. Ale w procesie Brunona K podsluchane i fikcyjne rozmowy bo nakrecane przez funkcjonariuszy sluzb i jeszcze manipulowane byly dowodem rzekomej winy Brunona K. Absurd goni absurd. A dlaczego tak bylo bo owczesny premier nadzorowal i kierowal sluzbami, proikuratura im sluzyla i sad przyjal te farse i nawet skazal nieszczesnika.. Na podstawie fikcyjnych podsluchanych i manipulowanych rozmow !!! Gdzie byla tzw niezaleznosc sprawiedliwosc ? Niezalzna sprawiedliwosc wsadzila by do pierdla premiera i sluzby za tak skandaliczna farse.
  Sprawa tajnych wiezien w Polsce, juz 10 lat trwa sledztwo. To wielki gigantyczny wstyd. Takich przykladow sa tysiace. Glos w obronie takiego balaganu jest glosem nie powaznym i nieodpowiedzialnym.
 • 2017-07-17 09:27 | kaesjot

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  axiom1 - a pamiętasz z tzw "kronik sądowych" w gazetach z czasów PRL-u i często pojawiające się w nich sformułowanie:
  "Z uwagi na znikomą społeczną szkodliwość czynu sąd odstąpił od wymierzenia kary" albo nawet od rozpatrzenia sprawy.
  Tłumacząc to na "nasze" oznaczało to " nie zawracajcie sądowi dupy pierdółkami!"
 • 2017-07-17 15:22 | axiom1

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  2017-07-17 09:27 | kaesjot

  Pamietam tamte czasy. Sady zajmowaly sie powaznymi sprawami. Podobnie jak na calym cywilizowanym swiecie.

  Ale dzis w Polsce mafia sedziowska stwarza sobie robote przujmujac do sadow blachostki. Oczywiscie po to zeby doic podatnika. Dlatego sprawy o 6 groszy wchodza do sadow i trwaja po dwa lata. Ale sprawy powazne jak proba zlodziejskiego przejecia PZU do sadow nie docieraja. To wiecej niz kpina ze sprawiedliwosci.

  Mysle ze co najmniej polowa spraw w sadach wogole tam nie powinna byc. Czesc mozna by zalatwic po przez arbitraz a czesc zdymisjowac.
 • 2017-07-17 17:56 | Aspiryna

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  "Prawo i Sprawiedliwość ma poparcie 12 milionów ludzi, a sympatyków jeszcze dodatkowo 13 milionów."

  Kompletna bzdura!!!
 • 2017-07-17 18:29 | Kazimierz K

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Obrona sądownictwa to wyłącznie obrona polskich elit sądowniczych. Pytanie tylko czy obecne zmiany idą w kierunku dobrej zmiany. Zmian w systemie sądowniczym potrzebuje zdecydowana większość polskiego społeczeństwa w tym przedsiębiorcy. Ta władza ma szansę to zmienić. Jeżeli to zrobi źle to wyborcy wyciągną z tego wnioski.
 • 2017-07-17 19:57 | Kazimierz K

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  We współpracy z Unią rząd Polski staję się coraz bardziej doświadczony. Aby dogonić stare kraje UE, potrzeba jeszcze wiele dobrych decyzji, które nie zawsze mogą się podobać neo liberalnej większości w Europie. Bez względu jaka partia będzie rządzić
  w Polsce, powinna występować twarda zasada, że demokracji i wolności w Polsce nie da się obronić, szkodząc Polsce. Dyskusje i dialog oczywiście są wskazane, lecz nie da to żadnych efektów gdy mamy tylko totalną opozycję. Tyko dobre programy polityczne będą wstanie zatrzymać PIS przed nieliczeniem się z opozycją. Dlatego totalna opozycja nie jest wstanie przekonać Brukselę do nacisków na PIS, gdyż jest całkowicie bezprzedmiotowa i bezideowa.
 • 2017-07-18 22:56 | Aspiryna

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  "Jezeli to zrobi zle to wyborcy wyciagna z tego wnioski"

  Czy (w swojej wielkiej naiwnosci) pan "Kazimierz" sadzi,
  ze kaczystowska dyktatura pozwoli jeszcze na jakies
  wolne i demokratyczne wybory??
 • 2017-07-18 23:17 | Aspiryna

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Jeden cytat:

  "Jean Asselborn, minister spraw zagranicznych Luksemburga, ocenia rozwój wydarzeń w Polsce jako "szokujący". Jego zdaniem czas dialogu Komisji Europejskiej i Polski ma się ku końcowi: - Gdyby Polska miała dziś wchodzić do Unii, odpowiedziano by jej, że nie spełnia kryteriów kopenhaskich z 1993 roku - powiedział we wtorek."

  Jasne i rzeczowe postawienie sprawy!
 • 2017-07-20 21:18 | ed73

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Może i pewnie to zrobi. Na Węgry znajdzie sposób i Orban dokona odwrotu (bliższa mu będzie jego własna koszula, tak jak w przypadku wyboru Tuska na przewodniczącego RE).
  Kaczyński wyprowadza Polskę z Europy przy okazji, tak mu wychodzi, po prostu. Jego celem jest tylko zemsta na PO za śmierć Lecha, a musi mieć narzędzia do tego, czyli całą władzę. Współczuję ludziom, którzy mu w tym pomagają, bo zaprzedali dusze choremu z nienawiści małemu człowiekowi niszczącemu własny kraj.
  Mamy nieszczęście mieć również małego człowieka "Adriana" na urzędzie Prezydenta RP. Człowieka bez kręgosłupa, tchórza, sprzedawczyka. Klęska!
 • 2017-07-20 21:20 | ed73

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Może i pewnie to zrobi. Na Węgry znajdzie sposób i Orban dokona odwrotu (bliższa mu będzie jego własna koszula, tak jak w przypadku wyboru Tuska na przewodniczącego RE).
  Kaczyński wyprowadza Polskę z Europy przy okazji, tak mu wychodzi, po prostu. Jego celem jest tylko zemsta na PO za śmierć Lecha, a musi mieć narzędzia do tego, czyli całą władzę. Współczuję ludziom, którzy mu w tym pomagają, bo zaprzedali dusze choremu z nienawiści małemu człowiekowi niszczącemu własny kraj.
  Mamy nieszczęście mieć również małego człowieka "Adriana" na urzędzie Prezydenta RP. Człowieka bez kręgosłupa, tchórza, sprzedawczyka. Klęska!
 • 2017-07-21 12:25 | Kazimierz K

  Re:Czy Bruksela może zatrzymać zamach PiS na sądy?

  Planowane zmiany w sądownictwie to dopiero początek. Ma częściowa rację totalna opozycja, że wszystkie dotychczasowe zmiany nie naprawią sądownictwa, gdyż tak naprawdę wszystko zależy od ludzi.Gdyby zatem sędziowie byli rzetelni i sprawiedliwy to faktycznie dla spokoju społecznego można by to pozostawić bez zmian. Mamy niestety inna sytuację i chory system sądowniczy. Będzie niestety bardzo trudno z nieuczciwych i nierzetelnych sędziów zrobić sprawiedliwych sędziów. Tak samo jest w firmach, instytucjach i urzędach. Dlatego jedynym sposobem wykorzenienia powyższego stanu jest tak, jak to zostało napisane w piśmie świętym. W najbliższych latach powinien być czas żniw, gdzie dobre kłosy należy oddzielić od chwastów. Nie da się tego dokonać czarodziejską różdżką, tak jak nie da się wyrwać z korzeniami chwastów. Dlatego w tym względzie jest potrzebny dobry system do oceny i eliminacji złych sędziów.Czy rządy PIS będą dobrym żniwiarzem czas pokaże. Tą sprawę w taki sposób należy tłumaczyć społeczeństwu i zainteresowanym krajom w tym instytucjom UE - w szczególności poprzez kanały dyplomatyczne.