Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak wygląda życie w okupowanym Krakowie

(2)
Jak wyglądała codzienność w stolicy okupacyjnego Generalnego Gubernatorstwa.
 • 2017-07-15 17:36 | Dorota K&K

  Niedokładności w artykule "Niemcy w Krakowie" Agnieszki Sabor (nr 28/2017)

  Do artykułu zakradły się błędy w pisowni niemieckich wyrazów. Mam nadzieję, że to tylko w artykule, a nie że błędy owe autorka przejęła z katalogu wystawowego!

  1. Lokal w powojennym Klubie Pod Gruszką nazywał się w czasie wojny nie "Literatisches Kafehaus", lecz Literarisches Kaffeehaus lub Literarisches Café

  2.A propos informacji: "Z kawiarni na rogu Karmelickiej i Dunajewskiego vis à vis Bizanza uczyniono »Soldatenheim«" Tu błąd w nazwisku właściciela "Volksdeutsches Kaffeehaus":nie Bizanz, lecz Bisanz!
  http://www.dawnotemuwkrakowie.pl/miniatury/42-ul-dunajewskiego-widoczna-kawiarnia-bisanza/

  3. Nazwisko autora książki "Oskarżony o przyjaźń u Polakami to Josef Ströder (nie Sröder): http://lubimyczytac.pl/ksiazka/288657/oskarzony-o-przyjazn-z-polakami-niemiecki-pediatra-w-okupowanym-krakowie

  Zainteresowanych topografią i innymi informacjami z wojennego Krakowa zachęcam do zajrzenia także na stronę: https://niemieckikrakowblog.wordpress.com/2017/03/23/instytucje-rozrywkowe-krakowa-1942/[/link]
 • 2017-07-15 21:53 | jakowalski

  Re:Jak wygląda życie w okupowanym Krakowie

  Całkiem normalnie. Działał tam nawet UJ jako „Instytut Badań Wschodnich” („Ost-Instytut”), a zatrudniona była w nim przedwojenna polska profesura.