Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak odsunąć PiS od władzy? 11 porad dla opozycji

(6)
Opozycja powinna wygrać wybory, a opinia publiczna powinna na nią zagłosować. Co trzeba zrobić, żeby tak się stało?
 • 2017-07-17 09:21 | JackBlack

  Historia kołem się toczy ?

  Państwo wybaczą, ale takie teksty jak poniżej chyba nie powinny być markowane znakiem Państwa Wydawnictwa.

  "Po siódme, wymyślić jakąś idee przewodnią. Nie, nie jest nią je…ć PiS. Mogą to być mieszkania na wynajem, reforma kolei, dofinansowanie do pracy studentów, zmiana kodeksu pracy, bezpieczeństwo na drogach, walka z nowotworem jelita, przywrócenie OFE, budowa tysiąca żłobków, reforma (tak, reforma) sądów.

  Uwaga: Nie martwić się kosztami. Martwiliście się kosztami 500+ i co Wam z tego przyszło?"

  Czy naprawdę opozycja ma się posunąć do tych samych chwytów co PiS tylko po to żeby odsunąć ich od władzy ? Skoro tak to czym będzie lepsza od obecnego rządu ? A potem może wcale nie wprowadzi "pakietu naprawczego" żeby znów przez przypadek nie dopuścić PiS do władzy ?

  Bądźmy poważni.
 • 2017-07-17 10:36 | trugoy

  Re:Jak odsunąć PiS od władzy? 11 porad dla opozycji

  Następnie wypadałoby również dokładnie przeanalizować polskiego wyborcę. Polak nie wybiera tak, żeby wszystkim było dobrze w wolnym demokratycznym kraju. Na to już nie pozwalają walczące o swoje interesy ugrupowania polityczne. Już po porażce z Samoobroną PiS wiedział jakich metod będzie musiał użyć by pociągnąć za sobą skuteczną cześć wyborców. Trzymając się kultury Polityki nie opisuje nikigo słowami takimi jak: anarchia, przekupstwo, katolicki fanatyzm, rasizm czy nienawiść.. Najwyższy czas zapytać Polaków jakiej ojczyzny pragną i czy zachowanie obywatelskie jest dla nich pojęciem. Co z tego że Warszawa wychodzi na ulice a reszta śpi i leczy kaca po 500+..
 • 2017-07-17 11:00 | najszarzej

  Re:Jak odsunąć PiS od władzy? 11 porad dla opozycji

  Szkoda, że wczoraj pod Sejmem można było zobaczyć wszystkie błędy wymienione w tekście.
  Uwagi bardzo dobre i słuszne.
 • 2017-07-17 16:06 | falstafiku

  Re:Jak odsunąć PiS od władzy? 11 porad dla opozycji

  Z większością się zgadzam.
  Jedno szczególnie jest ważne, by sztucznie nie łączyć organizmów politycznych.
  Jedna lista opozycyjna to bardzo zły pomysł. Co ma Razem do N? N do PSL?
  Każde ugrupowanie niech gra na swój elektorat. Jedno co opozycję powinno zmusić do połączenia list, to zmiana ordynacji wyborczej. Jeśli w samorządowych PiS zlikwiduje II turę na jednoosobowe stanowiska, to będzie konieczne dogadanie się. Przy takiej ordynacji pisowski kandydat wygra w Warszawie jeśli stanie przeciwko Trzaskowskiemu, Zandbergowi, Rabiejowi i komu tam jeszcze. 20%-30% może wystarczyć by pokonać opozycję.
 • 2017-07-19 10:13 | wiwada

  Re:Jak odsunąć PiS od władzy? 11 porad dla opozycji

  To, że trzeba "jechać w Polskę" i przekonywać, to mówią "wszyscy", ale z realizacją tego pomysłu wcale się nie śpieszą. Opozycjo, czas porzucić pis, jako środek waszej narracji. To już wiemy, aż za dobrze, że pis niszczy demokracje. Czas na wasze, lepsze niż pisowskie newsy.
 • 2017-07-19 18:46 | wladimirz

  Bez propozycji programowych i nowych (co nie znaczy młodzieńczych!) personalnych nic z tego nie będzie, poza wyścigiem o 20% głosów "twardego" antypisu!!! ;-)

  W PO jest masa ludzi, często na wysokim poziomie, a trzyma się zgranych i skompromitowanych nieudolnością, arogancją, lenistwem i niekompetencją (często czymś więcej!) postaci. Co więcej - również resztek po PiS - wielopartyjna Kluzik-Drożdżówka (była gwiazda PiS), Dorn, Sikorski, Misiu Kamiński, Zalewski albo SLD - Arłukowicz, Borowski, Rosati etc.
  Tacy nauczyciele, zniesmaczeni przez rządy w MEN paniuś Kluzik, Szumilas, Hall z przybocznymi Berdzik czy Augustyn prędzej zostaną w domu w wybory niż uczynią prawdopodobnym ich powrót do MEN!!!A przecież te paniusie NADAL są medialnymi "twarzami" PO ... :-(