Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak Ziobro manipuluje faktami ws. sądów

(13)
Stowarzyszenie Sędziów „Iustitia” pokazuje, jak minister Ziobro zmanipulował posłów i opinię publiczną, powołując się na rozwiązania stosowane w innych krajach. Wystarczyło, że pominął niewygodne dla siebie fakty.
 • 2017-07-17 12:22 | neospasmin

  w punkt!


  Iustitia w pelni potwierdzila twierdzenie p.Ziobro- NIGDZIE w Europie nie ma takiej sytuacji jak obecnie w Polsce.
  Nigdzie powolywanie sedziow, prezesow sadow nie jest domena samorzadu sedziowskiego w takim stopniu jak w III RP.

  marcin lazarowicz
 • 2017-07-17 12:31 | Andrzej Falicz

  Czyli w stylu POLITYKI

  W Niemczech jest sYtstem zroznicowany...z czego jakoby ma wynikac, ze Ziobro wprowadza w blad...
  chociaz w Niemczech taki system jaki podaje Ziobro faktycznie istnieje.
  I NIE WAZNE czy w dwoch czy pieciu landach bo doskonale wiemy o co chodzi z tymi przykladami...i nie jest koncem trojpodzialu wladzy i demokracji jak histeryzuje opozycja i niejktore media. CZYLI ZIOBRO MA RACJE.
  Dziekujemy POLITYKO
 • 2017-07-17 13:00 | neospasmin

  Ziobro o zupie, Iustitia o d...

  p.Falicz

  w przypadku Niemiec strona www ministerstwa sprawiedliwosci mowi o powolywaniu sedziow federalnych, Iustitia omawia powolywanie sedziow krajowych to znaczy tych orzekajacych na poziomie krajow zwiazkowych/landow.

  Ciekawe czy nim tekst wpadl na strone polityka.pl czytal go jakis redaktor?

  marcin lazarowicz
 • 2017-07-17 13:08 | jarsons70

  Re:Jak Ziobro manipuluje faktami ws. sądów

  @Andrzej Falicz
  Jak Ziobro powie np., że według niego na Grenlandii jest bardzo ciepło, bo w igloo u znajomej Grenlandki było bardzo gorąco, to oczywiście mu uwierzysz, bo rzeczywiście było tam gorąco? Życzę miłego plażowania na Grenlandii :). I nie życzę Polsce Grenlandii (klimatycznie oczywiście).
 • 2017-07-17 13:10 | mumrak

  Re:Jak Ziobro manipuluje faktami ws. sądów

  jakiś urzędnik zrobił argumentację ministrowi.Pewnie stażysta jakiś niedouczony. Misiewicz taki ziobrowy.
  Bylejakość i brak kadr to jest choroba pisu.
 • 2017-07-17 14:15 | lukald

  Re:Jak Ziobro manipuluje faktami ws. sądów

  Jak widać już po komentarzach wiernych nie przekona nawet sam Kaczyński mówiąc, że przeprowadza zamach stanu.
  Czasy post-prawdy są przerażające.
  Dla wielu Polaków jak widać sądy w PRL były niezależne.
  Jeśli Partia wybiera sędziów, jeśli to Partia ich ocenia (awansuje, degraduje) i jeśli to Partia w każdej chwili może zwolnić sędziego to w takiej sytuacji
  nie ma Niezawisłości i Niezależności Sądów.
  Żadne kłamstwa tego nie zmienią.
  A jeśli nie ma niezawisłości sądów to nie ma Demokracji.
 • 2017-07-17 16:44 | kaszub102

  W Niemczech wybory sedziow sa "polityczne"

  Polityka "demaskując" Ziobrę popełnia sama manipulacje nie szerzej nie objaśniając jak dokonuje się wyboru sędziów w Niemczech i jako jedyny przykład podaje (preferujący większość sędziów w komitecie wyborczym) model w Badenii-Wittenbergi, podczas gdy wybory sędziów federalnych w Niemczech są jak najbardziej "upolitycznione" czytaj demokratyczne, bo oparte na wyborze dokonanym przez ciała przedstawicielskie, a nie korporacyjne. Artykuł 95 (2) Ustawy Zasadniczej RFN [Sądy Najwyższe i Trybunały] przewiduje ze "sędziów Trybunału Federalnego, Federalnego Sądu Administracyjnego, Federalnego Trybunału Obrachunkowego, Federalnego Sądu Pracy i Federalnego Sądu Socjalnego powołują odnośni ministrowie resortowi wspólnie z Komisją Wyborczą Sędziów, składającą się z odnośnych ministrów resortowych rządów krajowych i tej samej liczby członków, wybranych przez Bundestag." Podobnie na poziomie landów (krajów związkowych): w Bawarii sędziów krajowego (bawarskiego) Trybunału Konstytucyjnego wybiera Komisja Wyborcza Parlamentu Bawarii, składająca się z przewodniczącego i dziewięciu posłów Landtagu, w Berlinie sędziów wybiera Komitet wyborczy złożony z 14 członków, w tym ośmiu członków Izba Reprezentantów Berlina, podobnie w Brandenburgii czy Turyngii sędziów wybiera Komitet wyborczy złożony z 12 członków, w tym ośmiu członków Landtagu, itd.
 • 2017-07-17 17:41 | Aspiryna

  Re:Jak Ziobro manipuluje faktami ws. sądów

  I jak tam miewa sie zniszczony przez "Zero" Ziobro laptop?
  Niestety, oszust, pieniacz i prawnicza miernota bedzie
  teraz trzymac w swoich sliskich lapkach praktycznie
  CALY polski wymiar sprawiedliwosci!
 • 2017-07-17 17:41 | Kazimierz K

  Re:Jak Ziobro manipuluje faktami ws. sądów

  Wymiar sprawiedliwości w Polsce musi zostać zmieniony.Ten fakt , że należy to zrobić ustawą sejmową, przyznaje nawet część bardziej rozsądnej opozycji. Jest to potrzebne całemu społeczeństwu, gdyż w sądach toczy się wiele spraw do rozstrzygnięcia. Potrzebne są takie zmiany jak lepsza organizacja, aby procesy były rozstrzygane najdalej do 1 roku a nie jak obecnie nawet 10lat. Trzeba powołać uczciwych i uprawnionych biegłych a nie matołów, którzy poza sądownictwem nie mogą znaleźć pracy. Przepraszam w pełni profesjonalnych biegłych, którzy bez zarzutu wykonują swoje opinie. Trzeba stworzyć 2 instancyjność sądów, gdyż obecny system jest fikcją i w większości przypadków sądy 2 instancji nie uznają odwołań od wyroków sądów 1 instancji.. Mamy więc taką sytuację, że wyroki w sądzie 1 instancji praktycznie są nie odwołalne. Trzeba zmienić zasady unieważniania wyroków poprzez kasację. Obecnie tyko 5% wnoszonych kasacji jest korzystnie rozpatrywanych. Obecny stan rzeczy jest dla systemu sądownictwa prawdziwym eldorado, gdyż z tym systemem nikt nie jest w stanie wygrać. Jeśli ktoś myśli, że w sądach polskich można uzyskać sprawiedliwość nawet w bardzo pewnych sprawach, to jest w błędzie. Wystarczy porozmawiać na ten temat z dobrym adwokatem.
  Mam nadzieję , że zapowiadane zmiany przepisów idą w kierunku dobrej zmiany.
 • 2017-07-17 21:04 | azur

  Re:Jak Ziobro manipuluje faktami ws. sądów

  Ziobro manipuluje? Też mi nowina, on inaczej nie potrafi.
 • 2017-07-17 21:50 | Andrzej Falicz

  Re:Jak POLITYKA manipuluje faktami ws. sądów

  Faktami manipuluje POLITYKA.
  Jak wynika z podanych przykładów i ich potwierdzenie przez Lusticje tylko w Polsce jest tak daleko posunięta patologia sedziokracji opierającej się na kooptacji elit sędziowskich poza jakąkolwiek kontrolą demokratyczną
 • 2017-07-18 06:16 | Andrzej Falicz

  POLITYKA manipuluje faktami ws. sądów

  Czyli generalnie w podanych europejskich przykladach kandydature wysuwaja organizacje sedziowskie a powoluje/zatwierdza prezydent albo parlament...a w Polsce ma byc:
  “ 15 członków KRS będzie wybierał parlament, natomiast kandydatów będą mogły zgłaszać środowiska sędziów – stowarzyszenia sędziów lub prokuratorów (grupy co najmniej 20 sędziów lub prokuratorów), Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna”.

  I gdzie tu manipulacja i gdzie jest to lamanie europejskich standardow?
 • 2017-07-18 17:57 | alamakotalive

  Re:Jak Ziobro manipuluje faktami ws. sądów

  Nie tylko Ziobro manipuluje faktami.

  Porównywnania z Niemcami, Australią, Danią, Szwecją czy Holandią to też manipulacja.
  Żadna z tych nacji nie ma równie negatywnych doświadczeń z systemem sądownictwa jak Polacy i w odróżnieniu od Polaków każda z tych nacji jest zdania, że krajowy wymiar sprawiedliwości działa.

  Niechęć do PIS i brak zaufania do Ziobro, jakkolwiek usprawiedliwione, nie powinny zaślepiać do tego stopnia.

  Wymiar sprawiedliwości w Rzeczypospolitej NIE DZIAŁA JAK POWINIEN i utrzymywanie status quo tego nie zmieni.