Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kaczyński wycofuje się z nowego podatku paliwowego

(10)
Jarosław Kaczyński postanowił wycofać się z pomysłu wprowadzenia nowego podatku paliwowego. Dlaczego to zrobił, łatwo zgadnąć. Pytanie ważniejsze: czemu miała służyć ta podatkowa batalia?
 • 2017-07-18 07:55 | axiom1

  Posel Kaczynski powinien sciagac podatki od tych ktorzy podatkow nie placa.

  Kosciol nie placi podatkow, wogole sie nie rozlicza. Co jest nielegalne. Jak to mozliwe w panstwie prawa ?

  Podobnie wiekszosc obcych korporacji w Polsce. Taki Fiat np, ani razu przez 28 lat nie zaplacili CIT. Obce korporacje manipuluja cenani transferowymi by nie placic podatkow. Sa na to rozwiazania, np z Wegier i Rosji. Dlaczego posel Koczynski nie wprowadza dobrych wzorcow. Jak nie potrafisz prowadzic to co najmniej nasladuj dobre wzroce, jest powiedzenie.

  A podatki nalezy obnizac bo praca juz stracila sens. Przecietny pracujacy polak oddaje az 60-65% swych zarobkow w postaci roznego rodzaju podatkow.
 • 2017-07-18 08:14 | Slawczan

  Re:Kaczyński wycofuje się z nowego podatku paliwowego

  Bardzo słuszna konkluzja - mogło o to chodzić. I chyba chodziło, choć jakby to TEŻ się udało to byłoby miło. Co tam mi sądy skoro zbiry chcą mi wachę podnieść o 30gr. Gnoje.
  Pracuję z młodym, inteligentnym, dwudziestoletnim kolegą. Gdy mu usiłuję uświadomić jakie znaczenie mają przestępcze działania PiSu to patrzy na mnie jakbym mu tłumaczył subtelności systemu politycznego w Burkina Faso ale ta wacha poruszyła go do głębi...
 • 2017-07-18 09:01 | Gama

  Re:Kaczyński wycofuje się z nowego podatku paliwowego

  Nikt nie wymienia z imienia tfu-rcę tego pomysłu. Czyżby to sam Liliputin. Ich komitet centralny to podobno kolegialne ciało, ale pomysły chyba wychodzą od gieniusza. Dlatego tak myślę, że nikt u nich nie oponuje. Przecież podwyżka nie musi być w paliwie, wsisnąć ją można w żywność. To odbiorą w każdej rodzinie chociaż jedną 5OO+. Plus czy minus ważne, że codziennie się coś dzieje makabrycznego. Czy tak już będzie zawsze ?
 • 2017-07-18 10:26 | axiom1

  Re:Kaczyński wycofuje się z nowego podatku paliwowego

  2017-07-18 08:14 | Slawczan

  Przez juz 28 lat nie placiles wystarczjaco wysokiego podatku i pozwalaes na zadluzanie polskich dzieci i pokolen jeszcze nie urodzonych.

  Twoj 20 letni kolega z pracy jest teraz obciazony skutkami twej nieodpowiedzilnosci, tj 1100 mld zl dlugu publicznego na ktory pozwoliles. Nie masz prawa go pouczac. Modl sie aby on mial prace i placil skladki ZUS.
 • 2017-07-18 14:16 | żyga

  Re:Kaczyński wycofuje się z nowego podatku paliwowego

  No gieniusz i już.Puścił aniołka z trąbką ,aby odwrócić uwagę od SN.Lelaki z opozycji ,zaatakowali ustawkę.Pomogli ci z mediów.I wynik taki ,ze dobre panisko ,zakazało podwyżki.Oczywiście kosztem honoru Beci ,ale jak się kompromituje co dziennie ,to jedna więcej to irunda.
 • 2017-07-18 20:31 | zulu1

  --- Throwing the bone ---

  .

  Widzę to inaczej, rozpatrywał bym
  ustawę o cenie paliw w tandemie
  z SN "abolishing" bill, he is throwing
  suverenovi the bone, cenę benzyny,
  pozorne ustępstwo Dobrego Pana
  by go przekonać do zgody na wyprucie

  flaków SN


  .

  ~
 • 2017-07-18 23:38 | Aspiryna

  Re:Kaczyński wycofuje się z nowego podatku paliwowego

  Wycofanie sie z czegos drobniejszego, na rzecz wprowadzenia wiekszego swinstwa - to klasyczna zagrywka z repertuaru "wodza" PiSowskiej mafii. Kaczynski to zawodowy polityk i tego typu zagrania opanowal do perfekcji!

  P.S. Jeden drobny cytat:
  "Jean Asselborn, minister spraw zagranicznych Luksemburga, ocenia rozwój wydarzeń w Polsce jako "szokujący". Jego zdaniem czas dialogu Komisji Europejskiej i Polski ma się ku końcowi: - Gdyby Polska miała dziś wchodzić do Unii, odpowiedziano by jej, że nie spełnia kryteriów kopenhaskich z 1993 roku - powiedział we wtorek."

  Quo Vadis Polsko?
 • 2017-07-19 09:24 | Slawczan

  Re:Kaczyński wycofuje się z nowego podatku paliwowego

  @2017-07-18 10:26 | axiom1
  Jak mniemam Ty Axiomie1, w żadnym wypadku nie pozwalałeś nas zadłużać, być może te 1100mld to Twoja zasługa bo gdyby nie Ty i Twoja działalność to byłoby tego znacznie więcej. Dlatego daje Ci to prawo do dystrybuowania praw do pouczania innych.
  Osobliważ to logika ale może wzbudzić szacunek swoją mocą przekonania.
 • 2017-07-22 02:56 | Aspiryna

  Re:Kaczyński wycofuje się z nowego podatku paliwowego

  Prosze panstwa, w tejze chwili Kaczynski ma juz w swoim reku praktycznie wszystkie "zabawki" potrzebne do wprowadzenia dyktatury! Dokad zmierzasz Polsko?
 • 2017-07-25 10:42 | Kazimierz K

  Re:Kaczyński wycofuje się z nowego podatku paliwowego

  Panie i Panowie piszcie na temat, gdyż dyskusję przypominają dyskusje psychopatów.
  Każdy rząd ma prawo zmieniać politykę fiskalną i to zarówno w kierunku podwyższenia lub zmniejszenia podatków. Podważanie tego prawa jest ewidentnym podważaniem zasad demokracji. Opozycja ma jednak prawo krytykować sprawującą władzę i w tym konkretnym przypadku, że takiej zmiany nie było w programie wyborczym. Niech się zatem rząd tłumaczy z tej decyzji.
  Moim zdaniem podatek drogowy jest i powinien być w akcyzie. Piszę o tym dlatego, że rząd do tego może jeszcze wrócić. Poza tym akcyza powinna być naliczona kwotowo, nie jak obecnie procentowo, co powoduje przy wzroście cen światowych dalsze windowanie cen. Obecna sytuacja gdy akcyza jest naliczana procentowo, jest największym zagrożeniem dla firm transportowych, co miało już miejsce gdy cena oleju napędowego nagle skoczyła do około 6zł. Ceny paliw na wzór gospodarki amerykańskiej, zawsze powinne być tańsze w stosunku do innych państw UE, gdyż ceny transportu i koszty pracy mają największy wpływ na gospodarkę . Również konsumenci z Czech i Słowacji powinni kupować nadal paliwa w Polsce, co w dalszy sposób zwiększy potencjał polskiego przemysłu w tym Orlenu.