Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Manifestujący pod Pałacem Prezydenckim: Chcemy weta!

(14)
Według szacunków warszawskiego ratusza pod Pałacem Prezydenckim manifestowało 50 tys. osób.
  • 2017-07-20 23:12 | snakeinweb

Tłumy i politycy

Jak widzę te tłumy to nieco z mieszanymi uczuciami, ale podnosi mnie trochę na duchu. Ale jak widzę listę mówców, to nóż mi się w kieszeni i organicznie reaguję myślą "O nie, Nigdy, beze mnie.". To już lepiej jest głosować na ten PiS, niż na jego twórców, którzy usiali im drogę do władzy białymi różami.
  • 2017-07-21 01:54 | marek1959

Re:Manifestujący pod Pałacem Prezydenckim: Chcemy weta!

Spokojnie, mlode prawnicze wilczki gotowe sa zastapic stare prawnicze elity.Kaczor bedzie ich prawdziwym dobrodziejem. Beda mu sluzyc wiernie.Przeciez w normalnych warunkach awans jest rozciagniety w czasie. Stare prawnicze dynastie musza sie posunac I zrobic miejsce nowym. Naturalna wymiana krwi.A my prosty lud dalej bedziemy sie uwazac za ofiary systemu gdy wyrok nie bedzie po Nasze mysli.
  • 2017-07-21 05:05 | Andrzej Falicz

Demokracja nareszcie kwitnie

Obywatele pięknie krzyczeli i równie pięknie kładli się na asfalcie. Po prostu kwitnąca demokracja za PiS.

Nie tak jak pałowania i prowokacje za czasów PO i Marszów Niepodległości
  • 2017-07-21 06:07 | AOlsztynski

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-ibris-dla-rz-pis-pewnie-na-czele-i-zyskuje-poparcie/ckksszq

Zadanie na weekend dla szanownych wielbicieli wolności (dla siebie), co jest tego przyczyną?
  • 2017-07-21 07:17 | axiom1

50 tys protestowalo --- to znaczy ze nie wiecej niz 10 tys. To rowniez znaczy ze olbrzymia wiekszosc nie protestowala. Byli w pracy, budowli PKB.
  • 2017-07-21 09:13 | azur

50 tysięcy? Za mało, powinno być 10 razy tyle.
  • 2017-07-21 12:07 | jakowalski

Dlaczego demonstrujący pod sejmem i pałacem prezydenckim nie występują przeciwko bezrobociu, głodowym emeryturom, głodowym płacom i brakowi przyszłości przez młodzież utrzymywana przez rodziców?
  • 2017-07-21 13:40 | woytek

Chcemy liberum veto ! Powinien skandować tłum oświeconych inteligentów warszawskich.
  • 2017-07-21 15:13 | jakowalski

Woytek - Na razie, to protestujący pod sejmem mylą demokracje z anarchią i samowolą oraz chcą liberum veto, które rozłożyło I Rzeczpospolitą i zaczynają wszczynać zwyczajne burdy, takie jak blokowanie ulic kontenerami na śmieci. Miejsce dla uczestników takich protestów jest tylko w odosobnieniu od zdrowej większości społeczeństwa.
  • 2017-07-21 15:13 | jakowalski

adamwie:
    Głupich nie sieją sami się rodzą. Demonstrujący nie mają zielonego pojęcia o demokracji kojarząc ją ze złotą szlachecką wolnością czyli liberum veto. Nie maja pojęcia jakim bagnem są polskie sądy, bo nigdy nie mieli styczności z tym systemem jako petenci. Nie może tak być , zwłaszcza w państwie demokratycznym, że lobby sędziowskie robi co chce i obywatel nie ma na to żadnego wpływu. Podział władzy na ustawodawczą wykonawczą i sadową nie oznacza, że każda z nich może robić co chce. A obywatel może mieć na to wpływ przez swoich przedstawicieli, a tych wybiera do sejmu i senatu. Mianowanie sędziów przez sejm jest jak najbardziej demokratyczne. Wystarczyłoby posłuchać emitowanego w Polsacie co tydzień "Państwo w państwie" a otworzyłyby się demonstrującym oczy jakie szambo tworzą polskie sądy wydając wyroki na ślepo, niszcząc uczciwego obywatela. Poza tym wydaje mi się, że komuś zależy żeby w Polsce nie było porządku lecz anarchia. A demonstranci stanowią typ tłuszczy szlacheckiej z czasów sarmackiej demokracji, która doprowadziła do upadku państwa. Dlaczego szanowni demonstrujący nie występują przeciwko bezrobociu, głodowym emeryturom, głodowym płacom, brakowi przyszłości przez młodzież utrzymywana przez rodziców? Przy całym szacunku dla opozycjonistów, uważam, że jej zachowanie przypomina dziecko, któremu odebrano zabawki. Patrząc zupełnie obiektywnie wyraźnie widać niski poziom intelektu i kultury wielu jej przedstawicieli.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22126843,protestujacy-zablokowali-kontenerem-ulice-przed-sejmem-policja.html#Czolka3Img
  • 2017-07-21 16:59 | jakowalski

W USA, UK, Australii, Kandzie czy też np. w Niemczech albo Francji, to osoby protestujące przeciwko decyzjom podjętym przez parlament zostałyby szybko aresztowane, za próbę obalenia legalnej władzy i za próbę obalenia konstytucji. Dziwię się więc, że obecne władze RP aż tak delikatnie obchodzą się z warchołami podważającymi decyzje suwerennego polskiego parlamentu, z warchołami podważającymi samą istotę demokracji przedstawicielskiej.
  • 2017-07-21 18:29 | AOlsztynski

A propos polskich sądów. Dwa razy miałem z nimi styczność. Raz, mecenas pomylił mnie świadka z oskarżonym (z aktami podobno zapoznawał się idąc korytarzem na rozprawę), co wywołało wesołość ławy przysięgłych. Dwa, na rozprawie z mojego powództwa pani sędzina dała pokaz wielkiej arogancji i nie chciała mnie w ogóle poinformować jakie zapada rozstrzygnięcie. O tym dowiedziałem się dopiero na drugi dzień w sekretariacie!
  • 2017-07-22 13:36 | Martin L

AOlsztynski
    Straszne żale, jest to pisowska złodziejska mafia likwidują sądy żeby kraść na potęgę. Teraz za to możesz kraść do woli "Legalnie" po jesteś z pisu i masz swojego sędziego. Możesz mnie okraść i nie poniesiesz konsekwencji bo należysz do pisowskiej mafii.
  • 2017-07-22 14:02 | Martin L

jakowalski
    Doskonale wiedzą co jest demokracja, daruj sobie pan to żałosne mydlenie oczu. Nie każdy okazał się głupcem i głosował na mafię. Mafii tylko przeszkadza niezależny sędzia. Chcecie nadużywać bezkarnie władzy i kraść na potęgę. Po raz pierwszy złodziejska mafia będzie miała wpływ na wybór sędziów. Kto wam zabroni kraść na potęgę? Jak możecie mianować swojego sędziego. Jak będę w pisie wysoko postawiony tak pozbawię takich ja ty całego dorobku życia bo sędzia będzie po mojej stronie, bo go sam mianuje. Wam nie chodzi o usuniecie nie doskonałości ale o stworzenie możliwości nadużywania władzy i bezkarnego złodziejstwa dla samych siebie.